Celon Pharma

CASE STUDY

Elektroniczny obieg dokumentów i procesowanie zamówień w firmie Celon Pharma

Usprawnienie zarządzania, przekazywania i przechowywania faktur za sprawą systemu DocuWare

Celon Pharma S.A. jest notowaną na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, zintegrowaną firmą farmaceutyczną, zatrudniającą ponad 500 pracowników, prowadzącą zaawansowane badania naukowe i wytwarzającą nowoczesne leki. Prowadzi działalność biznesową w Polsce, a także poza jej granicami. Na co dzień współpracuje z ośrodkami naukowymi, instytucjami finansowymi, a także partnerami w kilkudziesięciu krajach na całym świecie.

Przed rozpoczęciem rozmów z Ricoh firma Celon Pharma rozważała wprowadzenie jedynie elektronicznego obiegu faktur. Jednakże w toku analiz i konsultacji okazało się, że przydatne okażą się również dodatkowe funkcjonalności oferowane przez DocuWare, takie jak prowadzenie rejestru zakupów oraz weryfikacja kontrahentów z białą listą podatników VAT.

Cały proces wdrożenia DocuWare w Celon Pharma trwał nieco ponad trzy miesiące i obejmował:
  • konsultacje i wybór dostawcy
  • dopasowanie rozwiązania do potrzeb klienta
  • komunikację i szkolenie pracowników
  • start systemu.
Za sprawą DocuWare udało nam się przenieść rejestr zamówień do świata cyfrowego i połączyć go z obiegiem faktur. Mamy teraz pełną kontrolę nad procesem weryfikacji i akceptacji dokumentów za sprawą bieżącego podglądu oraz wysyłania informacji przypominających użytkownikom o konieczności wykonania akcji w systemie. Często spotykam się z pozytywnymi opiniami naszych pracowników, którzy cenią DocuWare m.in. za intuicyjną obsługę oraz skrócenie czasu procesowania zamówień. Jest to rozwiązanie, którego poszukiwaliśmy

Emilian Pych, Główny Księgowy, Celon PharmaPodsumowanie

  • Wyzwanie: Elektroniczny obieg dokumentów
  • Branża: Inny
  • Wielkość firmy: Duże firmy
  • Rodzaj usługi: Managed Document Services

Skontaktuj się z nami

Porozmawiaj z ekspertem Ricoh.

Umów się na konsultację i przekonaj się, jak możemy pomóc Twojej firmie.

Umów się na spotkanie