process automation

Pracuj lepiej, szybciej i bardziej wydajnie

Automatyzacja procesów

Hybrydowy model pracy stawia przed firmami nowe wyzwania. Jednym z najważniejszych jest utrzymanie zaangażowania i efektywności pracowników. Wymaga to m.in. inwestycji w automatyzację procesów biznesowych i wdrożenia elektronicznego obiegu dokumentów. Dzięki temu pracownicy będą musieli wykonywać znacznie mniej powtarzalnych i monotonnych zadań, a także zyskają szybki dostęp do potrzebnych danych. 
 
Czas tracony na wyszukiwanie dokumentów i błędy popełniane przy ręcznym wprowadzaniu danych generują straty, a także przekładają się na spadek motywacji i narastającą frustrację pracowników. 
 
Kompleksowa automatyzacja działalności
Rozwiązania do automatyzacji procesów biznesowych pomogą Twojej firmie działać szybciej, efektywniej i dużo zwinniej.
 • Podnieś jakość obsługi klientów
 • Przyspiesz transformację cyfrową 
 • Zoptymalizuj procesy biznesowe 
 • Zwiększ produktywność i komfort pracowników 
 • Zachowaj pełną zgodność z przepisami 
 • Ogranicz koszty związane z obsługą poczty, dokumentów i druku
Najwyższa klasa urządzeń i oprogramowania
Ricoh to ponad 80 lat doświadczeń związanych z tworzeniem i wdrażaniem rozwiązań, które pozwalają pracować lepiej i mądrzej. W obszarze procesów dokumentowych oferujemy zarówno urządzenia i oprogramowanie optymalizujące druk, jak i wdrażamy narzędzia do elektronicznego obiegu dokumentów
Oferujemy spójny standard usług na całym świecie.

Rozwiązania i usługi

Aplikacje do zarządzania procesami

areo

Usprawnij swoje procesy biznesowe i zwiększ efektywność

W hybrydowym modelu, w którym zespoły pracują w dużym rozproszeniu, ręcznie wykonywanie krytycznych dla firmy procesów i papierowy obieg dokumentów mogą prowadzić do licznych przestojów, frustracji pracowników, być źródłem niezadowolenia klientów z obsługi i braku zgodności z przepisami (w tym braku należytego bezpieczeństwa danych).
 
Utrzymaj ciągłość działania i oferuj najwyższy poziom obsługi klienta, dzięki automatyzacji najważniejszych procesów biznesowych. 
 
Nasze rozwiązania pozwalają firmie bezpiecznie przechowywać, archiwizować i udostępniać dane za pośrednictwem chmury. Dzięki czemu zespoły mogą pracować szybciej, wygodniej i wydajniej.
 
Zastosowanie inteligentnych i efektywnych  kosztowo rozwiązań ogranicza ryzyko błędów ludzkich, zwiększa przejrzystość i wpływa pozytywnie na zaangażowanie pracowników.
 
Docuware- system do elektronicznego obiegu dokumentów w firmie
Oferujemy szereg rozwiązań, w tym nasz innowacyjny system do elektronicznego obiegu dokumentów. Dzięki niemu możesz digitalizować i automatyzować wiele procesów biznesowych w firmie. 
 
 • Usprawnienie procesów biznesowych 
 • Wzrost produktywności pracowników 
 • Ułatwienie raportowania i kontroli 
 • Zwiększenie efektywności firmy
Dowiedz się więcej

Cyfrowa archiwizacja dokumentów

areo

Wyeliminuj zagrożenia i ograniczenia związane z przechowywaniem papierowych dokumentów

Przechowywanie poufnych dokumentów jak np. faktury, umowy i zamówienia w wersji papierowej jest bardzo kosztowne i rodzi wiele zagrożeń. Często dokumenty te podlegają specjalnym wymogom prawnym i ochronie danych. Trudno zadbać o  ich przestrzeganie, gdy pracujemy zdalnie lub hybrydowo. Ponadto wyszukiwanie dokumentów w tradycyjnym archiwum jest czasochłonne i wymaga obecności w biurze. Papierowe dokumenty mogą ulec zniszczeniu, zostać zgubione lub trafić w niepowołane miejsce.   
 
Odpowiednio skonfigurowane cyfrowe archiwum pozwala na bezpieczne przechowywanie, wyszukiwanie i udostępnianie dokumentów.
 
Rozwiązanie szyte na miarę
Na zlecenie klienta przeprowadzamy kompleksowy proces digitalizacji i archiwizacji dokumentów. Wszystko przebiega w zgodzie z najwyższymi standardami bezpieczeństwa. Nasza usługa archiwizacji może być całkowicie szyta na miarę i dopasowana do specyficznych potrzeb danej firmy. 
 
 • Zadbaj o lepszą kontrolę dostępu i wyższy poziom bezpieczeństwa przechowywanych danych
 • Usprawnij proces organizacji i wyszukiwania dokumentów
 • Ogranicz powierzchnię magazynową i związane z tym koszty
 • Przyspiesz cyfrową transformację i uniezależnij swoje biuro od papieru
 • Odzyskuj z kopii zapasowej wszystkie dane, nawet te utracone w wyniku awarii lub sytuacji losowych.
Skontaktuj się z nami

Cyfrowy mailroom

areo

Efektywne zarządzanie listami

Ręczna dystrybucja poczty to powtarzalny, czasochłonny proces. Procesy papierowe są nieefektywne – listy muszą być rozdystrybuowane wśród pracowników, a wprowadzanie danych na temat poczty przychodzącej jest czasochłonne i generuje dodatkowe procesy związane z raportowaniem i ochroną danych.
 
Wprowadź cyfrowy mailroom
Dzięki naszej usłudze Twoja firma usprawni procesy związane z przekazywaniem listów. Te są skanowane zaraz po dostarczeniu i przesyłane elektronicznie. Cały proces jest w pełni audytowalny, bezpieczny i łatwy do monitorowania. 
 
 • Szybka dystrybucja listów
 • Minimalizowanie ryzyka zgubienia listu 
 • Minimalizowanie ryzyka przekazania listu w niepowołane ręce
 • Obniżenie kosztów 
 • Wyższy poziom ochrony danych
Skontaktuj się z nami

Enterprise Content Management Solutions

areo

Rejestrowanie, przetwarzanie i lepszy dostęp do dokumentów

Przetwarzanie papierowych dokumentów staje się coraz bardziej nieefektywne dla firm. Brak łatwego, a zarazem bezpiecznego dostępu do informacji tworzy wąskie gardła w całej organizacji i prowadzi do przestojów lub opóźnień. Rodzi też frustrację pracowników, którzy muszą poświęcać sporą część czasu na realizację monotonnych powtarzalnych zadań związanych z obsługą dokumentów.  Wprowadzenie elektronicznego obiegu i digitalizacja dokumentów ułatwia szybkie wyszukiwanie odpowiednich informacji, zwiększa produktywność pracowników i poprawia wydajność całej firmy.   
 
Centralizacja, bezpieczeństwo i kontrola informacji  
Nasze rozwiązania z zakresu Enterprise Content Management Solutions  oferują zespołom możliwość łatwej i przejrzystej organizacji dokumentów elektronicznych, szybkiego rejestrowania, zarządzania, przechowywania i wyszukiwania informacji.
 
- Poprawa produktywności 
- Obniżenie kosztów 
- Zapewnienie bezpieczeństwa i zgodności 
- Łatwa integracja z innymi workflow i aplikacjami 
- Bezpieczny dostęp do danych 
- Wyższy poziom obsługi klientów   
 
Automatyzacja procesów z DocuWare  
DocuWare to nowoczesna platforma pozwalająca na poprawę efektywności procesów dokumentowych, sprawną archiwizację, automatyzację i zadbanie o odpowiedni poziom ustrukturyzowania danych. Dzięki niej firmy mogą skutecznie rozpocząć proces cyfryzacji i efektywnie korzystać z możliwości oferowanych przez elektroniczny obieg dokumentów. Dane bezpiecznie przechowywane w systemie są łatwo dostępne dla zweryfikowanych użytkowników lokalnie lub w chmurze. Wszystkie potrzebne w danej chwili informacje można wyszukać od ręki.
Dowiedz się więcej

Enterprise Output Management

areo

Stwórz jeden ujednolicony przepływ pracy dla swoich danych i dokumentów

W dużych przedsiębiorstwach każdy z działów produkuje ogromne liczby dokumentów w różnych formatach, a z większością z nich powiązany jest odmienny workflow. Stanowi to duże obciążenie dla systemów, jest przyczyną przestojów i źródłem dodatkowej pracy dla pracowników działu IT. 
 
Dzięki wdrożeniu jednej platformy do zarządzania wszystkimi typami dokumentów i związanymi z nimi parametrami druku można znacznie zoptymalizować proces produkcji. Umożliwi to również wprowadzenie jednego workflow i reguł związanych z zapisywaniem oraz współdzieleniem danych. 
 
Strategia optymalizacji procesów
Platforma Enterprise Output Management Solutions pozwoli na kompleksową ocenę i usprawnienie procesów dokumentowych. To przełoży sie również na obniżenie kosztów.   
 
 • Usprawnienie zarządzania drukiem i urządzeniami
 • Lepsze wykorzystanie danych zgromadzonych w różnych systemach
 • Redukcja błędnych wydruków
 • Zwiększenie automatyzacji procesów
 • Współpraca z urządzeniami mobilnymi
 • Zwiększenie wydajności druku w godzinach największego obciążenia 
 • Pokonywanie ograniczeń wydajności systemu 
 • Poprawa komunikacji z klientami 
 • Ograniczenie śladu węglowego   
 
Autorskie rozwiązania Ricoh, takie jak Streamline NX, pozwalają na komplesowe zarządzanie urządzeniami drukującymi, workflow dokumentów, a także ułatwiają ich współdzielenie.
Dowiedz się więcej

Robotyzacja procesów biznesowych (RPA)

areo

Pracownicy mogą skoncentrować się na tym, co ważne

W epoce digitalizacji firma nie powinna obarczać pracowników koniecznością wykonywania dużej liczby powtarzalnych, ręcznych zadań. Robotyzacja procesów biznesowych pozwala na zminimalizowanie kosztowych błędów ludzkich i odciążenie zespołu z prac, które można skutecznie zautomatyzować.
 
Szybsze i efektywniejsze procesy
RPA umożliwia budowanie, wdrażanie i zarządzanie zrobotyzowanego oprogramowania, które naśladuje interakcję człowieka z systemami i programami. Roboty wykonują te działania szybciej i spójniej, dzięki czemu firma może efektywnie zarządzać swoimi procesami.  
 
 • Ograniczenie mozolnych, powtarzalnych zadań
 • Wzrost zadowolenia pracowników 
 • Szybsze i efektywniejsze procesy
 • Łatwe skalowanie
Skontaktuj się z nami

Skontaktuj się z nami

Porozmawiaj z ekspertem Ricoh

Porozmawiaj ze specjalistą Ricoh i dowiedz się, jak możemy pomóc Twojej firmie.

Skontaktuj się z nami

Ricoh Business Services

Poznaj szereg profesjonalnych usług i rozwiązań, które pomogą Twojej firmie przyspieszyć cyfrową transformację.

Poznaj wszystkie nasze rozwiązania biznesowe
seamless digital workspace experience

Digital Experience

Nasz wykwalifikowany zespół ekspertów projektuje, buduje, wdraża i obsługuje rozwiązania, które pomogą Twojej firmie osiągnąć maksymalny poziom zaangażowania klientów.

Dowiedz się więcej

Zarządzanie procesami biznesowymi

Dzięki innowacyjnym narzędziom tworzymy środowisko pracy, w którym Twój Zespół może skupić się na kluczowych zadaniach.

Dowiedz się więcej

Cyberbezpieczeństwo

Pomożemy Ci stworzyć odporną infrastrukturę IT, zrozumieć lepiej jej słabe strony i odpowiednio nimi zarządzać. Dzieki temu Twoja firma będzie mogła rozwijać się w bezpieczny sposób.

Dowiedz się więcej

Chmura i infrastruktura

Korzystaj ze skalowalnych rozwiązań chmurowych. Zadbaj o większą elastyczność i efektywność działania. Zapewnij bezpieczny dostęp do kluczowych danych.

Dowiedz się więcej

Innowacyjne środowisko pracy

Opracujemy i wdrożymy innowacyjne środowisko pracy, w którym Twój Zespół będzie mógł osiągać najlepsze wyniki.

Dowiedz się więcej