homeback to menu
Przegląd

Leading Change at Work

Technologia zmienia sposób naszej pracy. W Ricoh dbamy o to, aby zmiana ta była zjawiskiem pozytywnym dla Twoich zespołów i Twojej firmy. Wspieramy Ciebie i Twoich pracowników na każdym etapie, aby zapewnić szybką transformację środowiska pracy w Twojej firmie.
Poznaj wszystkie nasze rozwiązania
seamless digital workspace experience
Cyfrowe środowisko pracy

Dostępność

Jesteśmy świadkami kształtowania się nowego modelu pracy. Na bazie naszych rozwiązań, oprogramowania i usług wspieramy Twoją firmę w tworzeniu innowacyjnego środowiska pracy, które pozwoli podnieść zaaangażoanie, komfort i efektywność w Twoim zespole.
Poznaj wszystkie nasze rozwiązania
Zarządzanie procesami biznesowymi

Zorientowani na sukces

Uwolnij swoich pracowników od wykonywania ręcznych,  czasochłonnych i nieefektywnych zadań. Pomożemy Ci zoptymalizować procesy, aby Twoi pracownicy mogli działać skuteczniej. Zapewnimy nowoczesną technologię, specjalistyczną wiedzę i pełne wsparcie dla uproszczenia i usprawnienia procesów w Twojej organizacji.
Poznaj wszystkie nasze rozwiązania
Infrastruktura i chmura

Chmura obliczeniowa

Pełne wykorzystanie możliwości i wartości, jakie daje chmura wymaga odpowiedniego planu działania i zespołu, który go zrealizuje. Oferujemy rozwiązania w chmurze i specjalistyczną wiedzę, dzięki którym działania Twojej firmy staną się bardziej efektywne, oszczędne i bezpieczne.
Poznaj wszystkie nasze rozwiązania
Cyberbezpieczeństwo

Koniec z ryzykownym działaniem

Pomożemy Ci zaplanować skuteczną ochronę przed cyberzagrożeniami. Przeanalizujemy wrażliwe punkty, sprawdzimy procedury i świadomość pracowników. Wspólnie wdrożymy najlepsze zabezpieczenia, które będą stały na staży bezpieczeństwa Twojej firmy.
Poznaj wszystkie nasze rozwiązania
Digital Experience

Nowy poziom doświadczenia

Doskonałe doświadczenie klienta zaczyna się od doskonałego doświadczenia pracowników. Nasz wysoko wykwalifikowany zespół analityków danych i programistów projektuje, buduje, wdraża i serwisuje rozwiązania, których potrzebujesz.
Poznaj wszystkie nasze rozwiązania
Graphic Communication

Przygotuj swoją firmę na przyszłość

Możliwości związane z wykorzystaniem druku są nieograniczone. Ricoh pomaga firmom w rozwoju, digitalizacji i tworzeniu trwałej przewagi biznesowej. Dostarczamy rozwiązania w zakresie sprzętu, oprogramowania i usług, które otwierają nowe możliwości w świecie profesjonalnego druku.
Poznaj wszystkie nasze rozwiązania
Graphic Communication
Office Products & Software

Najlepsza jakość w swojej klasie

Ricoh jest producentem wysokiej jakości urządzeń drukujących (drukarek, wielofunkcyjnych urządzeń drukujących oraz powielaczy). Oferujemy urządzenia o różnorodnych parametrach. Z łatwością dobierzesz sprzęt dostosowany do potrzeb Twojego zespołu.
Poznaj nasze produkty i oprogramowanie
Przegląd

Innowacyjna platforma do zamawiania wsparcia technicznego

Pełne wsparcie serwisowe dla produktów i usług w jednym miejscu. Oferujemy wsparcie, doradztwo i rozwiązania dla utrzymania sprawności działania Twojej firmy.
Uzyskaj wsparcie
AV technology and management
Przegląd

Wszystkie informacje w jednym miejscu

Przeczytaj najnowsze wiadomości, analizy i komentarze dotyczące najważniejszych trendów oraz wydarzeń.
Bądź na bieżąco z informacjami
News and events from Ricoh
Firma

Kim jesteśmy i czym się zajmujemy

Podczas realizacji usług kluczowa jest dla nas bliska współpraca z klientem. Dzięki temu podejściu, nasze rozwiązania są bardzo dobrze dostosowane do konkretnych potrzeb danej organizacji i efektywnie wspierają ją w realizacji kluczowych celów biznesowych.
Dowiedz się więcej o Ricoh
Przegląd

Skontaktuj się z nami

Jeżeli masz pytania dotyczące cen naszych rozwiązań lub produktów, potrzebujesz pomocy w związku z obsługą konta lub korzystasz już z naszych produktów i masz pytanie z zakresu pomocy technicznej, nasz zespół jest do Twojej dyspozycji.
Skontaktuj się z nami
customer and employee engagement
Przegląd

Pomagamy Ci zyskać przewagę konkurencyjną

Sprawdź i przeczytaj nasze najnowsze informacje o tym, co aktualnie liczy się najbardziej w rozwiązaniach biznesowych.
Poznaj najnowsze informacje
Ricoh Insights - Overview

Elektroniczny obieg dokumentów - co to jest?

Elektroniczny obieg dokumentów - co to jest i czy warto z niego korzystać? Z pewnością, ponieważ pozwala zgromadzić w jednym miejscu oraz uporządkować dokumenty w firmie. To system, który umożliwia sprawne i efektywne zarządzanie dokumentacją elektroniczną oraz papierową. Jeżeli ważna jest dla Ciebie stworzenie innowacyjnego i efektywnego środowiska pracy, warto sięgać po nowoczesne rozwiązania usprawniające codzienne funkcjonowanie.

Dlaczego warto korzystać z elektronicznego obiegu dokumentów?

Tradycyjny obieg dokumentów w firmie często się nie sprawdza. Jakie problemy pojawiają się najczęściej?

  • pracownicy czują się przytłoczeni papierową dokumentacją;
  • podczas pracy zdalnej pojawiają się trudności z uzyskaniem dostępu do ważnych dokumentów;
  • w firmie dużo czasu poświęcane jest na poszukiwanie dokumentacji, która została źle zarchiwizowana albo się zgubiła.

Jeżeli i Tobie nie są obce powyższe stwierdzenia, to warto rozważyć elektroniczny obieg dokumentów w firmie. Korzystając z ESOD, możesz znacznie usprawnić proces obiegu dokumentacji w biurze, dzięki czemu Twój zespół zyska na czasie, który można przeznaczyć na ważniejsze zadania. Zredukujesz również koszta, co pozytywnie wpłynie na budżet firmy. 

Kto może zdecydować się na elektroniczny obieg dokumentów?

Jeżeli prowadzisz większą firmę, to zapewne doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, że im więcej mamy klientów i pracowników, tym trudniejsze staje się sprawne zarządzanie dokumentacją. Wówczas warto pomyśleć o systemach informatycznych, służących do elektronicznego obiegu dokumentów, które niosą za sobą wiele korzyści. Za ich pomocą możesz skrócić czas poświęcany na tworzenie, drukowanie, kopiowanie i wysyłanie dokumentów, bardziej płynny stanie się także system obiegu korespondencji. Pozwolą też zredukować koszty biurokracji. Również w administracji publicznej system EOD doskonale się sprawdzi i uprości oraz skróci wiele czasochłonnych procedur. Programy do elektronicznego systemu obiegu dokumentów zapewniają także bezpieczeństwo informacji w biurze czy urzędzie.

Niemal każda firma napotyka trudności w przypadku obiegu dokumentów księgowych. W formie papierowej sprawiają problemy, jeśli chodzi o zarządzanie, katalogowanie, udostępnianie oraz przechowywanie, co niesie za sobą również spore koszta. Decydując się na EOD, sprawisz, że w tym obszarze znacznie poprawi się funkcjonowanie Twojej firmy.

Zalety użytkowania elektronicznego obiegu dokumentów

Kiedy oceniamy poszczególne systemy do elektronicznego obiegu dokumentów należy zwrócić szczególną uwagę na takie aspekty, jak: elastyczność, skalowalność i kompatybilność z innymi systemami. Wdrożenie lepiej planować etapowo i rozpocząć od np. modułu Obiegu Faktur, Cyfrowego Archiwum lub E teczki Pracownika. Docuware, rozwiązanie do elektronicznego obiegu dokumentów oferowane przez Ricoh, można sprawnie wprowadzać w taki sposób. 

Jakie są zalety korzystania z Docuware?

  • możliwość budowy bezpiecznego cyfrowego archiwum oraz ujednolicenia standardów dotyczące archiwizacji;
  • wyszukiwanie danych i praca z dokumentami będzie przebiegać szybciej oraz bardziej płynnie;
  • zyskanie bezpiecznego oraz kontrolowanego dostępu do dokumentacji z każdego miejsca na świecie;
  • większa elastyczność, jeśli chodzi o reorganizację pracy, np. na tryb zdalny i hybrydowy;
  • automatyzacja powtarzalnych i czasochłonnych zadań dotyczących pracy z dokumentacją.

Wybierając EOD ułatwiasz zarządzanie dokumentacją i procesami w swojej firmie, zyskując na czasie oraz redukując koszty. Sprawna i bardziej efektywna praca w tym zakresie pozwoli Twoim pracownikom skupić się na bardziej istotnych zadaniach, co przysłuży się rozwojowi firmy.

|O Ricoh|

Ricoh to globalna firma z branży technologicznej. Jej rozwiązania pozwalają tworzyć nowoczesne środowisko pracy. Od ponad 80 lat Ricoh kreuje innowacje i jest wiodącym dostawcą rozwiązań w dziedzinie zarządzania dokumentami, usług IT, multimediów, drukowania komercyjnego i produkcyjnego, aparatów cyfrowych i systemów produkcyjnych.

Grupa Ricoh z siedzibą w Tokio działa w około 200 krajach i regionach. W roku finansowym zakończonym w marcu 2021 r. Grupa Ricoh osiągnęła wynik sprzedaży na całym świecie w wysokości 1,682 mld jenów (ok. 15.1 mld USD). 

Więcej informacji na stronie https://www.ricoh.pl

Kontakt dla mediów
Katarzyna Dawidowska

Ricoh Polska Sp. z o.o.
e-mail: kdawidowska@ricoh.pl
www.ricoh.pl
www.facebook.com/ricohpolska