Strona głównaPowrót do menu głównego
Przegląd

Leading Change at Work

Technologia zmienia sposób naszej pracy. W Ricoh dbamy o to, aby zmiana ta była zjawiskiem pozytywnym dla Twoich zespołów i Twojej firmy. Wspieramy Ciebie i Twoich pracowników na każdym etapie, aby zapewnić szybką transformację środowiska pracy w Twojej firmie.
Poznaj wszystkie nasze rozwiązania
seamless digital workspace experience
Cyfrowe środowisko pracy

Dostępność

Jesteśmy świadkami kształtowania się nowego modelu pracy. Na bazie naszych rozwiązań, oprogramowania i usług wspieramy Twoją firmę w tworzeniu innowacyjnego środowiska pracy, które pozwoli podnieść zaaangażoanie, komfort i efektywność w Twoim zespole.
Poznaj wszystkie nasze rozwiązania
Zarządzanie procesami biznesowymi

Zorientowani na sukces

Uwolnij swoich pracowników od wykonywania ręcznych,  czasochłonnych i nieefektywnych zadań. Pomożemy Ci zoptymalizować procesy, aby Twoi pracownicy mogli działać skuteczniej. Zapewnimy nowoczesną technologię, specjalistyczną wiedzę i pełne wsparcie dla uproszczenia i usprawnienia procesów w Twojej organizacji.
Poznaj wszystkie nasze rozwiązania
Infrastruktura i chmura

Chmura obliczeniowa

Pełne wykorzystanie możliwości i wartości, jakie daje chmura wymaga odpowiedniego planu działania i zespołu, który go zrealizuje. Oferujemy rozwiązania w chmurze i specjalistyczną wiedzę, dzięki którym działania Twojej firmy staną się bardziej efektywne, oszczędne i bezpieczne.
Poznaj wszystkie nasze rozwiązania
Cyberbezpieczeństwo

Koniec z ryzykownym działaniem

Pomożemy Ci zaplanować skuteczną ochronę przed cyberzagrożeniami. Przeanalizujemy wrażliwe punkty, sprawdzimy procedury i świadomość pracowników. Wspólnie wdrożymy najlepsze zabezpieczenia, które będą stały na staży bezpieczeństwa Twojej firmy.
Poznaj wszystkie nasze rozwiązania
Digital Experience

Nowy poziom doświadczenia

Doskonałe doświadczenie klienta zaczyna się od doskonałego doświadczenia pracowników. Nasz wysoko wykwalifikowany zespół analityków danych i programistów projektuje, buduje, wdraża i serwisuje rozwiązania, których potrzebujesz.
Poznaj wszystkie nasze rozwiązania
Biurowe urządzenia drukujące i software

Najlepsza jakość w swojej klasie

Ricoh jest producentem wysokiej jakości urządzeń drukujących (drukarek, wielofunkcyjnych urządzeń drukujących oraz powielaczy). Oferujemy urządzenia o różnorodnych parametrach. Z łatwością dobierzesz sprzęt dostosowany do potrzeb Twojego zespołu.
Poznaj nasze produkty i oprogramowanie
Przegląd

Innowacyjna platforma do zamawiania wsparcia technicznego

Pełne wsparcie serwisowe dla produktów i usług w jednym miejscu. Oferujemy wsparcie, doradztwo i rozwiązania dla utrzymania sprawności działania Twojej firmy.
Uzyskaj wsparcie
AV technology and management
Przegląd

Wszystkie informacje w jednym miejscu

Przeczytaj najnowsze wiadomości, analizy i komentarze dotyczące najważniejszych trendów oraz wydarzeń.
Bądź na bieżąco z informacjami
News and events from Ricoh
Firma

Kim jesteśmy i czym się zajmujemy

Podczas realizacji usług kluczowa jest dla nas bliska współpraca z klientem. Dzięki temu podejściu, nasze rozwiązania są bardzo dobrze dostosowane do konkretnych potrzeb danej organizacji i efektywnie wspierają ją w realizacji kluczowych celów biznesowych.
Dowiedz się więcej o Ricoh
Przegląd

Skontaktuj się z nami

Jeżeli masz pytania dotyczące cen naszych rozwiązań lub produktów, potrzebujesz pomocy w związku z obsługą konta lub korzystasz już z naszych produktów i masz pytanie z zakresu pomocy technicznej, nasz zespół jest do Twojej dyspozycji.
Skontaktuj się z nami
customer and employee engagement
Przegląd

Pomagamy Ci zyskać przewagę konkurencyjną

Sprawdź i przeczytaj nasze najnowsze informacje o tym, co aktualnie liczy się najbardziej w rozwiązaniach biznesowych.
Poznaj najnowsze informacje
Ricoh Insights - Overview

Usługi dedykowane infrastrukturze dokumentowej

Możliwość szybkiego i bezpiecznego dostępu do informacji ma kluczowe znaczenie dla sprawnego funkcjonowania firmy i osiągnięcia sukcesu. Należy przy tym pamiętać, że skuteczne zarządzanie dokumentami to nie tylko wdrożenie nowych narzędzi. Wymaga wypracowania odpowiedniej polityki oraz budowania świadomości pracowników. Ricoh oferuje innowacyjne, dopasowane do konkretnych potrzeb, rozwiązania zarządzania dokumentami.

Nasza usługa uwzględnia trzy istotne elementy procesu zarządzania dokumentami:
 • tworzenie informacji;
 • obieg informacji w przedsiębiorstwie;
 • przetwarzanie informacji w sposób zapewniający wartość biznesową.

Na etapie planowania i wdrożenia nasze rozwiązania są w pełni dostosowywane do konkretnych potrzeb danej firmy. 

Opracowujemy je współpracując z klientem. Poniżej przedstawiamy kluczowe etapy takiego procesu.

 • W pierwszej kolejności oceniamy sposób, w jaki dane przedsiębiorstwo uzyskuje dostęp, wykorzystuje i przetwarza dokumenty w formie papierowej  i elektronicznej.
 • Następnie pracujemy nad optymalizacją infrastruktury, tak aby zapewnić pracownikom szybki dostęp do kluczowych informacji i dokumentów.
 • W kolejnym etapie badamy, co drukują użytkownicy i dlaczego.
 • Dysponując tymi informacjami, ustalamy jakie technologie zarządzania drukiem w największym stopniu przyczynią się do wzrostu produktywność i lepszego wykorzystania zasobów.
 • W trakcie trwania całego procesu oceniamy w jaki sposób pracownicy reagują na wprowadzane zmiany i w razie konieczności odpowiednio je modyfikujemy.
 • W następnym kroku zajmujemy się kwestiami związanymi z bezpieczeństwem danych i kontrolą dostępu do dokumentów.

W ramach świadczonej usługi Ricoh może również zarządzać dodatkowymi dostawcami przekazującymi treści do infrastruktury zarządzania dokumentami, co upraszcza procesy, redukuje wydatki i zmniejsza koszty stałe związane z zarządzaniem.

Funkcje i zalety

Usługi dedykowane infrastrukturze dokumentowej pozwalają bezpieczniej i skuteczniej korzystać z kluczowych dokumentów, obniżyć koszty operacyjne a także zapewniają efektywniejsze narzędzia współdzielenia i dostępu do informacji.

Wyższy poziom obsługi klienta
Dobrze zaprojektowany obieg dokumentów pozwala na szybszy dostęp i minimalizuje ryzyko zagubienia ważnych danych. Przekłada się to bezpośrednio na wyższy poziom standardu obsługi klienta.

Lepsze wykorzystanie danych  
Nasze rozwiązania powstały, aby usprawnić przepływ informacji w całej organizacji. Lepsza dostępność, możliwość szybkiego wyszukiwania i archiwizacji pozwalają na efektywne korzystanie z informacji.

Zwiększenie wydajności i lepsze wykorzystanie zasobów 
Nasze systemy zarządzania obiegiem dokumentów są dopasowywanie do konkretnych potrzeb. Pozwalają na obniżenie kosztów operacyjnych, lepsze wykorzystanie zasobów oraz kontrolę nad dostępem do ważnych informacji.

Case studies

Poniższe przykłady pokazują w jaki sposób nasze rozwiązania sprawdzają się w różnorodnych zastosowaniach:

Zarządzanie kosztami produkcji

Poniższe przykłady pokazują w jaki sposób nasze rozwiązania sprawdzają się w różnorodnych zastosowaniach:

Zarządzanie kosztami produkcji Przedsiębiorstwa szukają rozwiązań, które bez negatywnego wpływu na jakość, pozwolą na obniżenie kosztów związanych z zarządzaniem i produkcją dokumentów.

Oferowane przez nas systemy i urządzenia umożliwiają organizacjom optymalizację liczby, jakości i kosztów wydruków. Każde z wdrożeń opracowywane jest w oparciu o szczegółowy audyt środowiska druku.

Po zebraniu kluczowych informacji opracowywane jest rozwiązanie pozwalające na:

 • lepszą kontrolę nad liczbą realizowanych wydruków i efektywniejsze wykorzystanie zasobów;
 • monitorowanie wykorzystania zasobów i kontrolę kosztów;
 • tworzenie raportów;
 • zarządzania infrastrukturą. 

Zarządzanie systemem zbudowanym z rozwiązań różnych dostawców

Ricoh można również powierzyć zarządzanie systemem złożonym z rozwiązań różnych dostawców.

Dbamy o sprawne funkcjonowanie środowiska druku i obiegu dokumentów. Wspólnie z klientem opracowywane są spójne wskaźniki według których określany jest poziom funkcjonowania systemu i jego poszczególnych elementów.   

Powiązane usługi

 • Global Clariti

  Panel kontrolny Global Clariti

  Ricoh Global Clariti gives global organisations centralised control of their print fleet and surrounding processes, helping to improve how information is gathered and shared.

 • Invoicing Services

  Invoicing Services

  Postaw na efektywność - zdecyduj się na wdrożenie elektronicznego obiegu faktur.

 • Expense management 2

  Expense management

  Szybkie i dokładne przetwarzanie elektronicznych danych pozwala na sprawniejsze zarządzanie wydatkami