Strona głównaPowrót do menu głównego
Przegląd

Leading Change at Work

Technologia zmienia sposób naszej pracy. W Ricoh dbamy o to, aby zmiana ta była zjawiskiem pozytywnym dla Twoich zespołów i Twojej firmy. Wspieramy Ciebie i Twoich pracowników na każdym etapie, aby zapewnić szybką transformację środowiska pracy w Twojej firmie.
Poznaj wszystkie nasze rozwiązania
seamless digital workspace experience
Cyfrowe środowisko pracy

Dostępność

Jesteśmy świadkami kształtowania się nowego modelu pracy. Na bazie naszych rozwiązań, oprogramowania i usług wspieramy Twoją firmę w tworzeniu innowacyjnego środowiska pracy, które pozwoli podnieść zaaangażoanie, komfort i efektywność w Twoim zespole.
Poznaj wszystkie nasze rozwiązania
Zarządzanie procesami biznesowymi

Zorientowani na sukces

Uwolnij swoich pracowników od wykonywania ręcznych,  czasochłonnych i nieefektywnych zadań. Pomożemy Ci zoptymalizować procesy, aby Twoi pracownicy mogli działać skuteczniej. Zapewnimy nowoczesną technologię, specjalistyczną wiedzę i pełne wsparcie dla uproszczenia i usprawnienia procesów w Twojej organizacji.
Poznaj wszystkie nasze rozwiązania
Infrastruktura i chmura

Chmura obliczeniowa

Pełne wykorzystanie możliwości i wartości, jakie daje chmura wymaga odpowiedniego planu działania i zespołu, który go zrealizuje. Oferujemy rozwiązania w chmurze i specjalistyczną wiedzę, dzięki którym działania Twojej firmy staną się bardziej efektywne, oszczędne i bezpieczne.
Poznaj wszystkie nasze rozwiązania
Cyberbezpieczeństwo

Koniec z ryzykownym działaniem

Pomożemy Ci zaplanować skuteczną ochronę przed cyberzagrożeniami. Przeanalizujemy wrażliwe punkty, sprawdzimy procedury i świadomość pracowników. Wspólnie wdrożymy najlepsze zabezpieczenia, które będą stały na staży bezpieczeństwa Twojej firmy.
Poznaj wszystkie nasze rozwiązania
Digital Experience

Nowy poziom doświadczenia

Doskonałe doświadczenie klienta zaczyna się od doskonałego doświadczenia pracowników. Nasz wysoko wykwalifikowany zespół analityków danych i programistów projektuje, buduje, wdraża i serwisuje rozwiązania, których potrzebujesz.
Poznaj wszystkie nasze rozwiązania
Biurowe urządzenia drukujące i software

Najlepsza jakość w swojej klasie

Ricoh jest producentem wysokiej jakości urządzeń drukujących (drukarek, wielofunkcyjnych urządzeń drukujących oraz powielaczy). Oferujemy urządzenia o różnorodnych parametrach. Z łatwością dobierzesz sprzęt dostosowany do potrzeb Twojego zespołu.
Poznaj nasze produkty i oprogramowanie
Przegląd

Innowacyjna platforma do zamawiania wsparcia technicznego

Pełne wsparcie serwisowe dla produktów i usług w jednym miejscu. Oferujemy wsparcie, doradztwo i rozwiązania dla utrzymania sprawności działania Twojej firmy.
Uzyskaj wsparcie
AV technology and management
Przegląd

Wszystkie informacje w jednym miejscu

Przeczytaj najnowsze wiadomości, analizy i komentarze dotyczące najważniejszych trendów oraz wydarzeń.
Bądź na bieżąco z informacjami
News and events from Ricoh
Firma

Kim jesteśmy i czym się zajmujemy

Podczas realizacji usług kluczowa jest dla nas bliska współpraca z klientem. Dzięki temu podejściu, nasze rozwiązania są bardzo dobrze dostosowane do konkretnych potrzeb danej organizacji i efektywnie wspierają ją w realizacji kluczowych celów biznesowych.
Dowiedz się więcej o Ricoh
Przegląd

Skontaktuj się z nami

Jeżeli masz pytania dotyczące cen naszych rozwiązań lub produktów, potrzebujesz pomocy w związku z obsługą konta lub korzystasz już z naszych produktów i masz pytanie z zakresu pomocy technicznej, nasz zespół jest do Twojej dyspozycji.
Skontaktuj się z nami
customer and employee engagement
Przegląd

Pomagamy Ci zyskać przewagę konkurencyjną

Sprawdź i przeczytaj nasze najnowsze informacje o tym, co aktualnie liczy się najbardziej w rozwiązaniach biznesowych.
Poznaj najnowsze informacje
Ricoh Insights - Overview

Invoicing Services

Ricoh Invoicing Services to zestaw usług, które pozwalają na optymalizację procesów związanych z obsługą faktur. Oferujemy sprawne wdrożenie elektronicznego obiegu faktur – tempo i poszczególne etapy tego procesu jest dostosowywane do konkretnych potrzeb danej firmy.

Praca z papierowymi fakturami nie tylko generuje koszty ale jest również czasochłonna. Wprowadzenie elektronicznego obiegu faktur pozwala na lepszą kontrolę i dostęp, minimalizuje również ryzyko wystąpienia błędów.

Nasze oparte o chmurę rozwiązanie daje dostęp do modułów do obsługi należności i zobowiązań, umożliwia łatwe kontrolowanie procesów zatwierdzania i płatności faktur z dowolnej lokalizacji. Oba rozwiązania są elastyczne i dają się skalować względem zmieniających się potrzeb firmy. Zarządzanie nimi odbywa się w modelu oprogramowania jako usługi (SaaS), co pozwala łatwo kontrolować wydatki.

Funkcje i zalety

Ricoh Invoicing Services pozwalają na wprowadzenie wydajnych procesów związanych z obsługą faktur.

Nasza usługa może pomóc:

  • zmniejszyć koszty energii, papieru i poczty dzięki przejściu z faktur papierowych na elektroniczne;
  • zaoszczędzić czas, który do tej pory pochłaniały zadania wykonywane ręcznie; 
  • zwiększyć wydajność poprzez odciążenie pracowników, którzy mogą skupić się na innych obszarach działalności;
  • lepiej zarządzać przepływami pieniężnymi i uzyskać jasny wgląd w środki wpływające do i wypływające z organizacji;
  • zwiększyć bezpieczeństwo dokumentów dzięki zmniejszeniu ryzyka związanego z fizycznym przesyłaniem i przechowywaniem faktur.

Należności

Usługa obejmuje:

  • dostarczanie faktur wychodzących kanałami cyfrowymi lub drukiem;
  • migrację z faktur papierowych do elektronicznych w tempie odpowiadającym Twoim klientom;
  • automatyczne formatowanie, sortowanie i dostarczanie faktur w preferowanym formacie.

Zobowiązania

Usługa obejmuje:

  • gromadzenie faktur przychodzących z wielu kanałów, w tym poczty zwykłej, e-mail i elektronicznych transferów plików;
  • przekształcanie poczty e-mail na format cyfrowy i przekazywanie jej do aplikacji planowania zasobów w przedsiębiorstwie (ERP) jako e-faktury;
Case studies

Case study 1 – rozwiązanie Ricoh pozwala zwiększyć wydajność o 63%

Oferowane przez Ricoh rozwiązanie przetwarzania cyfrowych faktur pomogło dostawcy usług komunalnych na lepszą kontrolę międzynarodowego łańcucha dostaw. Zautomatyzowany system uprościł walidację i zatwierdzanie faktur oraz skrócił czas potrzebny na ich przetwarzanie.

Ręczne, papierowe systemy wykorzystywane wcześniej przez firmę do przetwarzania faktur były mało wydajne i czasochłonne. Przedsiębiorstwo potrzebowało efektywniejszego rozwiązania w tym obszarze - zautomatyzowania procesów ręcznych, uproszczenia procesów zatwierdzania i zapewnienia, że faktury dostawców są opłacane terminowo bez konieczności obsługiwania dokumentów papierowych.

Dzięki dobremu zrozumieniu potrzeb i wymagań biznesowych klienta Ricoh była w stanie przeprojektować cały proces. Wprowadziliśmy inteligentne rozwiązanie cyfrowe automatyzujące procesy zatwierdzania faktur, bezpośrednio zintegrowane z istniejącymi systemami przedsiębiorstwa i zapewniające dokładne dane finansowe w czasie rzeczywistym

Case study 2 – innowacyjne usługi fakturowania pozwalają producentowi odzieży sportowej zaoszczędzić 3 mln Euro rocznie

Klient Ricoh, znany producent odzieży sportowej, w skali roku ponosił koszty w wysokości 4 mln Euro na rozsyłanie faktur i sprawozdań finansowych w postaci papierowej.

Procesem rozliczania faktur kierował scentralizowany dział rozliczeń spółki, który drukował faktury, wkładał je do kopert, sortował według kraju i codziennie wysyłał. Inne dokumenty transakcyjne, takie jak sprawozdania finansowe i potwierdzenia zamówień, przygotowywane były w cyklu miesięcznym.

Po stwierdzeniu, że stosowane procesy są mało wydajne i w wysokim stopniu uzależnione od przetwarzania ręcznego, spółka poprosiła Ricoh o zaoferowanie usługi zarządzanej, która uprościłaby administrowanie procesami i zmniejszyła ich koszty.

Producent powierzył zatem swoje procesy rozliczeniowe Ricoh. Ricoh przetwarza dane transakcyjne wygenerowane w systemie zarządzania zamówieniami spółki i wystawia na ich podstawie e-faktury. Faktury są następnie przesyłane do portalu internetowego i dostępne do wglądu drogą elektroniczną, bądź też drukowane i wysyłane w sposób tradycyjny, zależnie od preferencji poszczególnych klientów końcowych.

Spółka pracuje obecnie nad przekonaniem 80% swoich klientów do e-faktur. Powyższe posunięcie pozwoliło zaoszczędzić 3 mln euro rocznie i dopasowało jej wewnętrzne procesy do przyjętych zasad ochrony środowiska.

Powiązane usługi