Graphic Communications
Graphic Communication

Przygotuj swoją firmę na przyszłość

Rozwiązania dla druku produkcyjnego, komercyjnego i korporacyjnego

Graphic Communications

W dzisiejszym połączonym świecie trendy rynkowe i technologiczne zmieniają się szybciej niż kiedykolwiek dotąd. Aby odnieść sukces musisz odważnie chwytać okazje, które pozwolą Ci rozwinąć Twoją działalność. Dywersyfikując swoją ofertę w odpowiednim tempie i rozszerzając zastosowania swojego sprzętu możesz lepiej reagować na zmieniające się potrzeby klientów, zwiększać zyski i prowadzić zrównoważony biznes.    
 
Jeśli chodzi o Ricoh, innowacje transformacyjne stanowią podstawę naszego DNA. Od lat wspieramy cyfrową transformację druku opierając się na naszym zrozumieniu zarówno fundamentalnych zmian w branży, jak i działalności naszych klientów. Dostarczamy rozwiązania obejmujące sprzęt, oprogramowanie i usługi, które pomagają Ci się rozwijać, dygitalizować i tworzyć trwałą przewagę konkurencyjną.
Niezależnie od tego, czy prowadzisz dużą drukarnię komercyjną lub korporacyjną czy też drukowanie stanowi tylko jeden z elementów Twojego procesu produkcyjnego, opieramy się na Twojej wiedzy na temat Twojej firmy. Dzięki naszemu zrozumieniu w jaki sposób technologia cyfrowa może zapewnić Ci sukces, dążymy do tworzenia nowych możliwości rozwoju, które mogą utorować Ci drogę do świetlanej, dochodowej przyszłości.
image

Do 2030 roku liczba cyfrowych w stosunku do analogowych wydruków zwiększy się dwukrotnie

Ricoh Graphic Communications  to szeroka gama innowacyjnych rozwiązań do cyfrowego druku produkcyjnego, które przygotują Twoją firmę na wyzwania przyszłości. 
Jak zauważa większość drukarni komercyjnych i przemysłowych, zmiana z druku offsetowego na druk cyfrowy z roku na rok przyspiesza. Według firmy Caslon ​​do 2030 roku ilość analogowych wydruków będzie spadać o ponad 2% rocznie, podczas gdy ilość wydruków cyfrowych ma wzrosnąć o 4,6%. Caslon przewiduje, że w tym okresie skumulowany roczny wskaźnik wzrostu w przypadku samego cyfrowego druku w kolorze wyniesie 10%.    
 
Przejście z procesów analogowych na procesy cyfrowe nie jest łatwe. Podjęcie decyzji o nowym sprzęcie i złożony proces jego integracji z istniejącymi procesami produkcyjnymi może być trudne. Pytanie brzmi, jak fizycznie i finansowo zmienić swoją firmę tak, aby działała ona w sposób zrównoważony i jak najlepiej służyła swoim klientom?  
 
Wsparcie drukarni w procesie transformacji 
W Ricoh staramy się pomagać naszym klientom w przejściu na druk cyfrowy. Jesteśmy ekspertami jeśli chodzi o proces druku cyfrowego i integrację cyfrową. Nasza specjalistyczna wiedza ułatwi Ci prowadzenie działalności biznesowej. Pomożemy zaoferować Twoim klientom bardziej zrównoważone, opłacalne opcje, co przyniesie korzyści zarówno im, jak i Tobie.    
 
Wspieramy Cię również na bardziej podstawowym poziomie, biorąc pod uwagę przepływ pracy w przypadku każdego zadania związanego z drukiem w firmie. Znajdujemy sposoby na przyspieszenie procesów produkcyjnych, aby zmaksymalizować ich wkład w realizację Twoich celów. Możemy również przeszkolić Twoich pracowników, aby stosowali oni najlepsze praktyki, oraz pomóc Ci w optymalizacji i wzmocnieniu Twojej firmy w dłuższej perspektywie.

Obszary naszej specjalizacji

Druk komercyjny

areo

Partnerstwo i doświadczenie

Współpracujemy i realizujemy długoletnie umowy z licznymi drukarniami komercyjnymi, a także firmami specjalizującymi się  w produkcji materiałów direct mail, druku książek i wydruków transakcyjnych. Obsługujemy ponad 7000 klientów w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka). Oferujemy najlepsze w swojej klasie rozwiązania w zakresie sprzętu i oprogramowania. Stale pracujemy nad rozwojem naszych systemów i wspieramy naszych klientów w zakresie transformacji technologicznej. Wszystko po to, aby Twoja firma mogła osiągać sukcesy w świecie druku komercyjnego.
Dowiedz się więcej

Print Room

areo

Stwórz Print Room, aby dostosować się do nowego modelu pracy

W zmieniającym się świecie firmy dostrzegają wartość jaką Print Room czyli centralny punkt druku może wnieść do procesów o krytycznym znaczeniu dla ich działalności. Aby przygotować się na przyszłość muszą korzystać z dokumentów cyfrowych, zaspokajać potrzeby pracowników zdalnych oraz skutecznie obsługiwać pocztę i komunikację z klientami.
 
Dzięki zespołowi specjalistów z branży i wielokrotnie nagradzanemu portfolio, Ricoh pomoże Ci skutecznie przekształcić Print Room w centrum komunikacji. Oprócz zajmowania się drukiem marketingowym i promocyjnym, zarządzamy także komunikacją łączącą formaty cyfrowe i papierowe.
Dowiedz się więcej

Druk przemysłowy

areo

Drukarnie przemysłowe stoją w obliczu szeregu wyzwań

Łańcuchy dostaw są długie i zawodne, magazynowanie może być kosztowne, a właściwe usuwanie odpadów staje się skomplikowane i drogie. Aby uprościć swoją działalność i zaoszczędzić pieniądze, wiele drukarni przemysłowych poszukuje takich rozwiązań w zakresie druku, dzięki którym mogą szybko realizować zamówienia przy zachowaniu wysokiej jakości.    
 
W Ricoh pomagamy drukarniom osiągać ten cel stosując kompleksowe podejście do druku przemysłowego. Zapewniamy szereg innowacyjnych rozwiązań dotyczących sprzętu i oprogramowania. Oferujemy aplikacje do druku na żądanie, aplikacje do zastosowania w produkcji oraz specjalistyczną wiedzę w zakresie automatyzacji i zintegrowanych procesów przemysłowych. Możemy dostosować każde rozwiązanie do potrzeb Twojej linii produkcyjnej.
 
Mamy wieloletnie doświadczenie w wytwarzaniu głowic drukujących do druku przemysłowego oraz umiejętności we wszystkich technologiach związanych z drukowaniem atramentowym. Dzięki temu możemy dla dowolnego podłoża dopasować podstawowe elementy: atrament, głowicę drukującą i oprogramowane. Dodatkowo nasi eksperci zajmujący się integracją gwarantują, że proces drukowania będzie w pełni zoptymalizowany pod kątem wszystkich wymagów linii produkcyjnej.
Skontaktuj się z nami
Customer Experience Centre

Odwiedź nasze Customer Experience Centre

Wielu naszych klientów i partnerów spotyka się z nami w naszych Customer Experience Centre, aby optymalizować świat druku oraz współtworzyć aplikacje i usługi w zakresie druku cyfrowego przyszłości. Zainspiruj się!

Skontaktuj się z nami

Porozmawiaj z ekspertem Ricoh

Porozmawiaj ze specjalistą Ricoh i dowiedz się, jak możemy pomóc Twojej firmie.

Skontaktuj się z nami