Ricoh positioned as a Contender in 2023 IDC MarketScape for Human-First Digital Workspace Services
27.11.2023

Wyróżnienie dla Ricoh za rozwiązania wspierające transformację środowiska pracy

Warszawa, 27 listopada 2023 r. – Firma Ricoh została sklasyfikowana w gronie czołowych uczestników rynku w raporcie IDC MarketScape: European Human-First Digital Workspace Services 2023’ Vendor Assessment.

Badanie przeprowadzono wśród europejskich dostawców usług IT. Pozycja Ricoh odzwierciedla zaangażowanie w dostarczanie innowacyjnych rozwiązań cyfrowych wspierających środowisko pracy, które na pierwszym miejscu stawiają doświadczenia pracowników. 

Wyróżnienie dla Ricoh za rozwiązania wspierające transformację środowiska pracy

Globalna wizja Ricoh "Fulfilment through Work" kształtuje sposób działania od strony operacyjnej oraz ma ogromny wpływ na projektowanie usług i rozwiązań. W odniesieniu do obu obszarów kluczowe są potrzeby pracowników. Obecnie oferta cyfrowych usług Ricoh obejmuje: innowacyjne środowisko pracy, chmurę i infrastrukturę, zarządzanie procesami biznesowymi, cyberbezpieczeństwo i Digital Experience. 

Według raportu IDC jednym z kluczowych atutów Ricoh są "dobrze zaprojektowane autorskie rozwiązania” oraz strategiczne akwizycje innych firm, które umożliwiły "przełożenie dziedzictwa firmy w zakresie usług druku na zróżnicowaną ofertę wspierającą cyfrową transformację miejsca pracy". Docenione zostało również zaangażowanie Ricoh w realizację celów zrównoważonego rozwoju. 

- Wdrażanie rozwiązań dopasowanych do potrzeb pracowników, tworzy środowisko pracy, które dodaje skrzydeł i pozwala członkom danego zespołu stać się największym atutem organizacji w osiąganiu wymiernego i strategicznego wzrostu. Uznanie ze strony IDC potwierdza nasze wysiłki na rzecz tworzenia usług zorientowanych na pracowników, które poprawiają wyniki biznesowe, jednocześnie zwiększając produktywność – powiedziała Nicola Downing, CEO Ricoh Europe. 

Pomyślna transformacja w firmę skoncentrowaną na technologii cyfrowej została również wyróżniona w badaniu IDC MarketScape for Worldwide Print Transformation, gdzie Ricoh nadano tytuł Lidera.

O IDC MarketScape

Model oceny dostawców IDC MarketScape został zaprojektowany w celu wykonania przeglądu konkurencyjności na rynku ICT (technologii informacyjno-komunikacyjnych). Badania wykorzystują rygorystyczną metodologię punktacji opartą zarówno na kryteriach jakościowych, jak i ilościowych. IDC MarketScape zapewnia przejrzyste ramy, w których można porównywać oferty produktów i usług, możliwości i strategie oraz obecne i przyszłe czynniki sukcesu rynkowego. Ramy te zapewniają również nabywcom 360-stopniową ocenę mocnych i słabych stron aktualnych i potencjalnych dostawców.  

| O RICOH |

 Ricoh to globalna firma z branży technologicznej. Jej rozwiązania pozwalają tworzyć nowoczesne środowisko pracy. Od ponad 80 lat Ricoh kreuje innowacje i jest wiodącym dostawcą rozwiązań w dziedzinie zarządzania dokumentami, usług IT, multimediów, drukowania komercyjnego i produkcyjnego, aparatów cyfrowych i systemów produkcyjnych.

Grupa Ricoh z siedzibą w Tokio działa w około 200 krajach i regionach. W roku finansowym zakończonym w marcu 2021 r. Grupa Ricoh osiągnęła wynik sprzedaży na całym świecie w wysokości 1,682 mld jenów (ok. 15.1 mld USD).

Więcej informacji na stronie www.ricoh.pl

Kontakt dla mediów
Katarzyna Dawidowska
Ricoh Polska Sp. z o.o.
e-mail:kdawidowska@ricoh.pl
www.ricoh.pl
www.facebook.com/ricohpolska