Ricoh z nagrodą Grand Prix Nikkei SDGs Management
17.12.2020

Ricoh z nagrodą Grand Prix Nikkei SDGs Management

Firma Ricoh, spośród 731 firm w Japonii, zdobyła główną nagrodę podczas 2. dorocznej Grand Prix Nikkei SDGs Management.

Ricoh wins the Grand Prix award at the Nikkei SDGs Management Grand Prix
Nagroda jest przyznawana firmom, które pracują na rzecz rozwiązywania problemów społecznych, ekonomicznych i środowiskowych poprzez swoją działalność biznesową dostosowaną do celów zrównoważonego rozwoju.
Ocenom przeprowadzonym przez Zewnętrzny Komitet Rewizyjny zostały poddane cztery elementy strategii SDG firm tj. wartość ekonomiczna, wartość społeczna i wartość środowiskowa, a także zarządzanie - jako fundament wspierający i łączący te wartości.
„Ricoh zdobył bardzo wysokie noty we wszystkich ocenianych pozycjach, a każdy element działalności firmy jest wysoko powiązany z SDG. Wieloletnie starania i kształtowanie postawy wspierającej zrównoważony rozwój dało mu pozycję lidera w zarządzaniu środowiskiem, a przyznana dziś nagroda to tylko potwierdza”.   -  powiedział Kunio Ito, przewodniczący jury podczas ceremonii wręczenia nagród, która odbyła się 24 listopada w Tokio.
Więcej o zaangażowaniu firmy w realizację celów zrównoważonego na https://www.ricoh.pl/o-nas/zrownowazony-rozwoj/index.html.

|O Ricoh|

Ricoh to globalna firma z branży technologicznej. Jej rozwiązania pozwalają tworzyć nowoczesne środowisko pracy. Od ponad 80 lat Ricoh kreuje innowacje i jest wiodącym dostawcą rozwiązań w dziedzinie zarządzania dokumentami, usług IT, multimediów, drukowania komercyjnego i produkcyjnego, aparatów cyfrowych i systemów produkcyjnych.

Grupa Ricoh z siedzibą w Tokio działa w około 200 krajach i regionach. W roku finansowym zakończonym w marcu 2021 r. Grupa Ricoh osiągnęła wynik sprzedaży na całym świecie w wysokości 1,682 mld jenów (ok. 15.1 mld USD). 

Więcej informacji na stronie https://www.ricoh.pl

Kontakt dla mediów
Katarzyna Dawidowska

Ricoh Polska Sp. z o.o.
e-mail: kdawidowska@ricoh.pl

www.ricoh.pl  www.facebook.com/ricohpolska