Ricoh rozwija zakres usług IT, dzięki przejęciu SimplicITy
02.09.2020

Ricoh rozwija zakres usług IT, dzięki przejęciu SimplicITy

Zakup SimpliciTy wpisuje się w długofalową strategię rozwoju Ricoh.

Warszawa, 2 września 2020 r. – Ricoh ogłosiło zakup polskiej firmy SimplicITy. Dzięki tej transakcji Ricoh wzmocni swoją dotychczasową ofertę w zakresie usług IT i rozwiązań wspierających cyfrową transformację. SimplicITy nadal będzie działało pod swoją marką i będzie zarządzane jako niezależna firma. SimplicITy będzie ściśle współpracować z Ricoh Polska i Ricoh Europe oraz z działającym w Warszawie Service Operations Centre. 

Założona w 2013 roku w Warszawie SimplicITy to integrator usług IT. Oferuje usługi z zakresu zarządzania centrami danych i bezpieczeństwa informatycznego oraz rozwiązania chmurowe i sieciowe. 

Dzięki temu przejęciu spółka SimplicITy i jej klienci zyskają dostęp do usług o zasięgu globalnym oraz oferowanych przez Ricoh rozwiązań z zakresu elektronicznego obiegu dokumentów, optymalizacji procesów biznesowych, druku biurowego oraz produkcyjnego. A także produktów i usług pozwalających na stworzenie innowacyjnego środowiska pracy.

Alberto Mariani, Senior Vice President, Office Services w Ricoh Europe powiedział: “Dzięki przejęciu SimplicITy rozszerzymy i wzmocnimy zakres usługi IT oferowanych na polskim rynku. Ta akwizycja pozwoli nam zwiększyć zasięg i pozyskać dodatkowe kompetencje w zakresie hybrid cloud oraz zaawansowanych usług IT. Jesteśmy pewni, że ta transakcja będzie dodatkowym motorem wzrostu dla SimplicITy”.
Mariusz Iwański, Co-Founder & President of the Board, SimplicITy, dodaje: “Cieszymy się, że możemy znaleźć się w rodzinie Ricoh. Łączy nas podobne podejście do biznesu - dążymy do zapewnienia doskonałej jakości usług, ważna jest dla nas również innowacyjność i wspieranie naszych klientów na drodze do efektywnej transformacji cyfrowej. Dzięki współpracy z Ricoh będziemy mogli zaoferować naszym klientom dodatkowe usługi. To bardzo ważne w sytuacji wysokiej konkurencyjności firm IT na rynku”.
Akwizycja SimplicITy to kolejna z transakcji firm IT zrealizowanych przez Ricoh w ostatnim czasie w całej Europie. Poniżej lista:
  • Firmy z grupy Ridgian – zarządzanie danymi
  • Aventia - user experience & ecommerce
  • Techno Trends – systemy wideokonferencyjne 
  • NPO Sistemi – rozwiązania chmurowe, integracja oraz oprogramowanie 
  • LAKE Solutions AG – przechowywanie danych, bezpieczeństwo i integracja w chmurze 
  • IPM i TotalStor – transformacja i modernizacja infrastruktury IT o znaczeniu krytycznym, przechowywanie danych, zarządzanie danymi w chmurze hybrydowej i prywatnej
  • Mauden - Data Centre, infrastruktura IT, AI oraz BI 
  • Orbid zarządzanie infrastrukturą IT o krytycznym znaczeniu, managed services, data centre, zarządzanie danymi w chmurze hybrydowej i prywatnej.

|O Ricoh|

Ricoh to globalna firma z branży technologicznej. Jej rozwiązania pozwalają tworzyć nowoczesne środowisko pracy. Od ponad 80 lat Ricoh kreuje innowacje i jest wiodącym dostawcą rozwiązań w dziedzinie zarządzania dokumentami, usług IT, multimediów, drukowania komercyjnego i produkcyjnego, aparatów cyfrowych i systemów produkcyjnych.

Grupa Ricoh z siedzibą w Tokio działa w około 200 krajach i regionach. W roku finansowym zakończonym w marcu 2021 r. Grupa Ricoh osiągnęła wynik sprzedaży na całym świecie w wysokości 1,682 mld jenów (ok. 15.1 mld USD). 

Więcej informacji na stronie https://www.ricoh.pl

Kontakt dla mediów
Katarzyna Dawidowska

Ricoh Polska Sp. z o.o.
e-mail: kdawidowska@ricoh.pl

www.ricoh.pl  www.facebook.com/ricohpolska