02.08.2023

Premiera RICOH Pro™ C9500

Nowy system oferuje większą efektywność i pozwala na optymalizację kosztów

Ricoh Poland, Warszawa, 2 sierpnia 2023r. – We wrześniu do sprzedaży trafi nowy kolorowy system produkcyjny na papier cięty RICOH Pro™ C9500. 

Ricoh Pro C9500
Ricoh Pro™ C9500

Urządzenie jest następcą znanego i docenionego na polskim rynku modelu Ricoh Pro™ C9200. Nowy system wyposażono w szereg usprawnień pozwalających na podniesienie efektywności oraz uzyskanie jeszcze lepszej jakości druku. Jednocześnie zadbano o lepszą intuicyjności obsługi oraz rozszerzenie zakresu realizowanych prac. Warto podkreślić, że wprowadzenie większej automatyzacji wpływa na oszczędność czasu podczas zróżnicowanej produkcji poligraficznej. 

Ricoh Pro™ C9500 to system, który idealnie wpisuje się w hybrydowe środowisko druku i proces migracji z offsetu na rozwiązania cyfrowe. To odpowiedź na oczekiwania rynku dotyczące druku na żądanie dużych i małych nakładów w wysokiej jakości. 

Nowy system operacyjny RICOH GC OS (Graphic Communications Operating System) umożliwia lepsze zarządzanie produkcją i kontrolowanie stanu urządzenia. Jest kompatybilny z zewnętrznymi systemami i programami diagnostycznymi. Zadaniami można wygodnie zarządzać korzystając z dużego ekranu z intuicyjnym interfejsem.  

Zadania druku można zlecać za pośrednictwem komputera bądź tabletu, a wszystkie ustawienia mogą być modyfikowane zdalnie. To duże ułatwienie dla pracowników, którzy w codziennej pracy obsługują szereg różnych urządzeń oraz zadań drukowania jednocześnie. 

Ulepszona technologia Auto Color Diagnosis Unit pozwala na automatyzację trzech kluczowych procesów: jakości druku, registracji oraz spójności kolorystycznej. Zapewnia lepszą dokładność inspekcji opierając się na siedmiu poziomach wykrywania błędów i oferuje funkcję automatycznego dodruku.

Pozostałe funkcje i ulepszenia obejmują:

  • Poprawioną obsługę nośników o gramaturze od 40 g/m2 do 470 g/m2 i możliwość druku na arkuszach o długości do 1260 mm.
  • Nowy system utrwalania, który umożliwia równomierny rozkład temperatury i nacisku w celu uzyskania wysokiej jakości obrazu na szerokiej gamie podłoży.
  • Nowy zespół transportu papieru umożliwiający ulepszone pasowanie przód-tył.
  • Udoskonalony 21,5 calowy panel operatora umożliwiający obsługę urządzenia i aplikacji w jednym miejscu.
  • Nowe, zaawansowane opcje DFE (Digital Front End) opracowane we współpracy z firmą Fiery w celu wspierania wydajności i skuteczności operacyjnej.
  • Podniesienie prędkości do 135 str./min, które jest opcjonalne i może zostać wykonane w dowolnym momencie.
  • Większa produktywność dzięki automatyzacji i skróceniu czasu dokonywania zmiany ustawień.

Eef de Ridder, Vice President, Graphic Communications Group w Ricoh Europe powiedział: “Nasz nowy system Pro C9500 wpisuje się w nowe potrzeby naszych Klientów, którzy muszą postawić na większą efektywność. Możliwości tego modelu rozwija oferowana przez nas szeroka gama oprogramowania. Wśród tych rozwiązań należy wymienić: RICOH TotalFlow Supervisor™, RICOH TotalFlow Production Manager oraz RICOH FusionPro.”

Cyfrowy kolorowy system arkuszowy RICOH Pro™ C9500 będzie dostępny od września 2023 r. w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

|O Ricoh|

Ricoh to globalna firma z branży technologicznej. Jej rozwiązania pozwalają tworzyć nowoczesne środowisko pracy. Od ponad 80 lat Ricoh kreuje innowacje i jest wiodącym dostawcą rozwiązań w dziedzinie zarządzania dokumentami, usług IT, multimediów, drukowania komercyjnego i produkcyjnego, aparatów cyfrowych i systemów produkcyjnych.

Grupa Ricoh z siedzibą w Tokio działa w około 200 krajach i regionach. W roku finansowym zakończonym w marcu 2021 r. Grupa Ricoh osiągnęła wynik sprzedaży na całym świecie w wysokości 1,682 mld jenów (ok. 15.1 mld USD). 

Więcej informacji na stronie https://www.ricoh.pl

Kontakt dla mediów
Katarzyna Dawidowska

Ricoh Polska Sp. z o.o.
e-mail: kdawidowska@ricoh.pl

www.ricoh.pl  www.facebook.com/ricohpolska