Paragon inwestuje w Ricoh Pro™ VC70000
26.01.2021

Paragon inwestuje w Ricoh Pro™ VC70000

Warszawa, 26 stycznia 2021 r.  – Paragon Customer Communications, jeden z największych graczy na rynku direct malingu w Wielkiej Brytanii, zainwestował w system druku Ricoh Pro™ VC70000. Firma specjalizuje się w druku materiałów wykorzystywanych w wysyłkach marketingowo-reklamowych a dzięki nowemu systemowi będzie mogła rozszerzyć skalę wydruków realizowanych na mediach powlekanych.

Dave Phillips, Site Director at Paragon Customer Communications, with the Ricoh Pro VC70000
Dave Phillips, Site Director at Paragon Customer Communications, with the Ricoh Pro VC70000
Firma korzysta już z dwóch systemów Ricoh Pro™ VC60000, które wykorzystywane są m.in. do druku materiałów reklamowych, planów emerytalnych, listów oraz etykiet na półki. Paragon korzysta również z oprogramowania do zarządzania produkcją Ricoh Process Director™. Była również pierwszą europejską firmą, która zdecydowała się na instalację atramentowego systemu produkcyjnego na papier ciągły Ricoh Pro™ V20100. Na maszynie realizowany jest druk książek. Uzupełnieniem tego parku jest również system  Ricoh Pro™ C9210 na którym produkowane są m.in. okładki książek.
Clive Stringer, Director of Continuous Feed Print and High-End Software, Commercial and Industrial Printing Group, Ricoh Europe powiedział: “Jesteśmy bardzo dumni z naszej współpracy z Paragon. Szczególnie, że jest ona długofalowa. Paragon zaufali naszym rozwiązaniom już niemal dekadę temu. Dzięki instalacji Pro VC70000 będą mogą kontynuować przesuwanie produkcji z maszyn offsetowych na druk cyfrowy. Ten system pozwoli im również zaoszczędzi 40% na kosztach papieru”.
Dave Phillips, Site Director w Paragon Customer Communications powiedział: “Nasza najnowsza inwestycja w system Ricoh pozwoli nam zaoferować klientom większą różnorodność. Cenimy Ricoh zarówno jako dostawcę technologii jak i partnera, który wspiera nas w rozwoju naszego biznesu”.

|O Ricoh|

Ricoh to globalna firma z branży technologicznej. Jej rozwiązania pozwalają tworzyć nowoczesne środowisko pracy. Od ponad 80 lat Ricoh kreuje innowacje i jest wiodącym dostawcą rozwiązań w dziedzinie zarządzania dokumentami, usług IT, multimediów, drukowania komercyjnego i produkcyjnego, aparatów cyfrowych i systemów produkcyjnych.

Grupa Ricoh z siedzibą w Tokio działa w około 200 krajach i regionach. W roku finansowym zakończonym w marcu 2021 r. Grupa Ricoh osiągnęła wynik sprzedaży na całym świecie w wysokości 1,682 mld jenów (ok. 15.1 mld USD). 

Więcej informacji na stronie https://www.ricoh.pl

Kontakt dla mediów
Katarzyna Dawidowska

Ricoh Polska Sp. z o.o.
e-mail: kdawidowska@ricoh.pl

www.ricoh.pl  www.facebook.com/ricohpolska