IDC MarketScape: Ricoh to lider w dziedzinie bezpieczeństwa dokumentów
26.10.2017

IDC MarketScape: Ricoh to lider w dziedzinie bezpieczeństwa dokumentów

Warszawa, 26 października 2017 r. – Ricoh ponownie znalazło się w gronie liderów raportu IDC MarketScape: „Worldwide Security Solutions and Services Hardcopy 2017 Vendor Assessment”. IDC doceniło bogate portfolio rozwiązań i usług podnoszących bezpieczeństwo informacji które oferuje Ricoh.

„Z naszej analizy wynika, że Ricoh przywiązuje wielką wagę do możliwości szybkiego oraz bezpiecznego dostępu do informacji. Ta kwestia ma duże znaczenie już na etapie projektowania” - powiedział Robert Palmer, Research Director, Imaging, Printing, and Document Solutions w IDC. „Firma Ricoh oferuje innowacyjne, dopasowane do konkretnych potrzeb rozwiązania zarządzania dokumentami i infrastrukturą druku. Zostały one określone jako zgodnie z najlepszymi praktykami branżowymi oraz opracowane na podstawie wiedzy zdobytej w trakcie współpracy z klientami na całym świecie” – dodaje. W raporcie zwrócono również uwagę na globalny model dostarczania usług firmy Ricoh, umożliwiający firmie „świadczenie usług doradczych w sposób rzetelny i spójny”.

„Z naszego punktu widzenia bezpieczeństwo dokumentów uwzględniając cały ich cykl życia to kwestie o kluczowym znaczeniu dla firm o każdej wielkości” - powiedział David Levine, Vice President of Information Security, Chief Information Security Officer w Ricoh USA Inc. oraz Global Security Team Lead w Ricoh Company Ltd. „Podczas projektowania nowych urządzeń oraz usług ochrona informacji ma dla nas priorytetowe znaczenie. Dzięki dostępowi do funkcji podnoszących bezpieczeństwo danych nasze rozwiązania ułatwiają bezpieczne dzielenie się informacjami i dokumentami między pracownikami pracującymi poza biurem” – kontynuuje.
| O IDC MarketScape |
Model analizy dostawców firmy IDC MarketScape pozwala uzyskać przegląd konkurencyjności dostawców ICT (technologii informatycznych) na danym rynku. Metodologia badawcza jest oparta na rygorystycznej ocenie kryteriów zarówno jakościowych, jak i ilościowych. IDC MarketScape korzysta z przejrzystego modelu oceny, który pozwala w sposób rzetelny porównać oferty produktów i usług, możliwości i strategie, a także czynniki warunkujące obecny i przyszły sukces rynkowy dostawców usług z branży teleinformatycznej. Model ten pozwala także nabywcom technologii uzyskać kompleksową ocenę mocnych i słabych stron obecnych oraz potencjalnych dostawców.

|O Ricoh|

Ricoh to globalna firma z branży technologicznej. Jej rozwiązania pozwalają tworzyć nowoczesne środowisko pracy. Od ponad 80 lat Ricoh kreuje innowacje i jest wiodącym dostawcą rozwiązań w dziedzinie zarządzania dokumentami, usług IT, multimediów, drukowania komercyjnego i produkcyjnego, aparatów cyfrowych i systemów produkcyjnych.

Grupa Ricoh z siedzibą w Tokio działa w około 200 krajach i regionach. W roku finansowym zakończonym w marcu 2021 r. Grupa Ricoh osiągnęła wynik sprzedaży na całym świecie w wysokości 1,682 mld jenów (ok. 15.1 mld USD). 

Więcej informacji na stronie https://www.ricoh.pl

Kontakt dla mediów
Katarzyna Dawidowska

Ricoh Polska Sp. z o.o.
e-mail: kdawidowska@ricoh.pl

www.ricoh.pl  www.facebook.com/ricohpolska