Strona głównaPowrót do menu głównego
Przegląd

Leading Change at Work

Technologia zmienia sposób naszej pracy. W Ricoh dbamy o to, aby zmiana ta była zjawiskiem pozytywnym dla Twoich zespołów i Twojej firmy. Wspieramy Ciebie i Twoich pracowników na każdym etapie, aby zapewnić szybką transformację środowiska pracy w Twojej firmie.
Poznaj wszystkie nasze rozwiązania
seamless digital workspace experience
Cyfrowe środowisko pracy

Dostępność

Jesteśmy świadkami kształtowania się nowego modelu pracy. Na bazie naszych rozwiązań, oprogramowania i usług wspieramy Twoją firmę w tworzeniu innowacyjnego środowiska pracy, które pozwoli podnieść zaaangażoanie, komfort i efektywność w Twoim zespole.
Poznaj wszystkie nasze rozwiązania
Zarządzanie procesami biznesowymi

Zorientowani na sukces

Uwolnij swoich pracowników od wykonywania ręcznych,  czasochłonnych i nieefektywnych zadań. Pomożemy Ci zoptymalizować procesy, aby Twoi pracownicy mogli działać skuteczniej. Zapewnimy nowoczesną technologię, specjalistyczną wiedzę i pełne wsparcie dla uproszczenia i usprawnienia procesów w Twojej organizacji.
Poznaj wszystkie nasze rozwiązania
Infrastruktura i chmura

Chmura obliczeniowa

Pełne wykorzystanie możliwości i wartości, jakie daje chmura wymaga odpowiedniego planu działania i zespołu, który go zrealizuje. Oferujemy rozwiązania w chmurze i specjalistyczną wiedzę, dzięki którym działania Twojej firmy staną się bardziej efektywne, oszczędne i bezpieczne.
Poznaj wszystkie nasze rozwiązania
Cyberbezpieczeństwo

Koniec z ryzykownym działaniem

Pomożemy Ci zaplanować skuteczną ochronę przed cyberzagrożeniami. Przeanalizujemy wrażliwe punkty, sprawdzimy procedury i świadomość pracowników. Wspólnie wdrożymy najlepsze zabezpieczenia, które będą stały na staży bezpieczeństwa Twojej firmy.
Poznaj wszystkie nasze rozwiązania
Digital Experience

Nowy poziom doświadczenia

Doskonałe doświadczenie klienta zaczyna się od doskonałego doświadczenia pracowników. Nasz wysoko wykwalifikowany zespół analityków danych i programistów projektuje, buduje, wdraża i serwisuje rozwiązania, których potrzebujesz.
Poznaj wszystkie nasze rozwiązania
Biurowe urządzenia drukujące i software

Najlepsza jakość w swojej klasie

Ricoh jest producentem wysokiej jakości urządzeń drukujących (drukarek, wielofunkcyjnych urządzeń drukujących oraz powielaczy). Oferujemy urządzenia o różnorodnych parametrach. Z łatwością dobierzesz sprzęt dostosowany do potrzeb Twojego zespołu.
Poznaj nasze produkty i oprogramowanie
Przegląd

Innowacyjna platforma do zamawiania wsparcia technicznego

Pełne wsparcie serwisowe dla produktów i usług w jednym miejscu. Oferujemy wsparcie, doradztwo i rozwiązania dla utrzymania sprawności działania Twojej firmy.
Uzyskaj wsparcie
AV technology and management
Przegląd

Wszystkie informacje w jednym miejscu

Przeczytaj najnowsze wiadomości, analizy i komentarze dotyczące najważniejszych trendów oraz wydarzeń.
Bądź na bieżąco z informacjami
News and events from Ricoh
Firma

Kim jesteśmy i czym się zajmujemy

Podczas realizacji usług kluczowa jest dla nas bliska współpraca z klientem. Dzięki temu podejściu, nasze rozwiązania są bardzo dobrze dostosowane do konkretnych potrzeb danej organizacji i efektywnie wspierają ją w realizacji kluczowych celów biznesowych.
Dowiedz się więcej o Ricoh
Przegląd

Skontaktuj się z nami

Jeżeli masz pytania dotyczące cen naszych rozwiązań lub produktów, potrzebujesz pomocy w związku z obsługą konta lub korzystasz już z naszych produktów i masz pytanie z zakresu pomocy technicznej, nasz zespół jest do Twojej dyspozycji.
Skontaktuj się z nami
customer and employee engagement
Przegląd

Pomagamy Ci zyskać przewagę konkurencyjną

Sprawdź i przeczytaj nasze najnowsze informacje o tym, co aktualnie liczy się najbardziej w rozwiązaniach biznesowych.
Poznaj najnowsze informacje
Ricoh Insights - Overview

Workforce United


4 pokolenia w pracy – łączy je znacznie więcej niż przypuszczaliśmy

Czy podejście do pracy i wartości, którymi kieruje się pracodawca będą różniły się w zależności od pokolenia do którego zalicza się pracownik? W jaki sposób firma powinna być przygotowana na realizację potrzeb różnych grup wiekowych? Tymi kwestiami zajmujemy się w naszym najnowszym projekcie badawczym zrealizowanym przez Coleman Parkes.
 
 
Badanie przeprowadzono w 2019 r. na grupie 4580 respondentów z Austrii, Belgii, Luksemburga, Czech, Danii, Finlandii, Francji, Niemiec, Węgier, Włoch, Holandii, Norwegii, Polski, Portugalii, Rosji, Słowacji, RPA, Hiszpanii, Szwecji, Szwajcarii, Turcji, Wielkiej Brytanii i Irlandii.
 
W puli badawczej znaleźli się przedstawiciele pokoleń:
  • Baby Boomers: 1946–1964
  • Pokolenie X: 1965–1980
  • Pokolenie Y: 1981–1995
  • Pokolenie Z: 1996–dziś
 
Analiza wyników pokazuje, że pracowników reprezentujących różne pokolenia łączy znacznie więcej niż dotąd przypuszczaliśmy. W szczególności dotyczy do sfery wartości.  

Wartości, którymi kieruje się firma mają ogromne znaczenie dla pracowników

Wartości, którymi kieruje się firma mają ogromne znaczenie dla pracowników

Stereotypowo uznaje się, że idealistyczne nastawienie cechuje szczególnie młodych ludzi. Nasze badanie pokazuje, że ten aspekt ma duże znaczenie dla większości populacji niezależnie od wieku. 

Dwie trzecie (65%) wszystkich badanych przyznaje, że wierzy i identyfikuje się z wartościami, którymi kieruje się ich firma. Gros wszystkich badanych dostrzega wagę zrównoważonego rozwoju i rosnącą rolę, jaką ta idea powinna odgrywać w sposobie funkcjonowania ich przedsiębiorstwa w przyszłości

Przeczytaj cały artykuł


4 dniowy tydzień pracy? Czy stanie sie standardem dzięki nowoczesnym technologiom?

4 dniowy tydzień pracy? Czy stanie sie standardem dzięki nowoczesnym technologiom?

Liczba godzin spędzonych w pracy nie przekłada się bezpośrednio na jej wydajność. Przewidujemy, że kluczem do osiągnięcia coraz lepszych wskaźników będzie umiejętne wykorzystanie nowych technologii. 
Większość z tych, którzy wzięli udział w naszym badaniu wierzy, że dzięki dostępowi do nowoczesnych rozwiązań, które pozwolą szybciej i lepiej wykonywać wiele obowiązków, standardem stanie się czterodniowy tydzień pracy. Według nich właściwe narzędzia poprawiają wydajność i efektywność. Nie dziwi więc bardzo pozytywne podejście do podnoszenia kwalifikacji w zakresie korzystania z nowoczesnych technologii. 72% chce podnosić swoją efektywność dzięki szkoleniom.

Przeczytaj cały artykuł