Strona głównaPowrót do menu głównego
Przegląd

Leading Change at Work

Technologia zmienia sposób naszej pracy. W Ricoh dbamy o to, aby zmiana ta była zjawiskiem pozytywnym dla Twoich zespołów i Twojej firmy. Wspieramy Ciebie i Twoich pracowników na każdym etapie, aby zapewnić szybką transformację środowiska pracy w Twojej firmie.
Poznaj wszystkie nasze rozwiązania
seamless digital workspace experience
Cyfrowe środowisko pracy

Dostępność

Jesteśmy świadkami kształtowania się nowego modelu pracy. Na bazie naszych rozwiązań, oprogramowania i usług wspieramy Twoją firmę w tworzeniu innowacyjnego środowiska pracy, które pozwoli podnieść zaaangażoanie, komfort i efektywność w Twoim zespole.
Poznaj wszystkie nasze rozwiązania
Zarządzanie procesami biznesowymi

Zorientowani na sukces

Uwolnij swoich pracowników od wykonywania ręcznych,  czasochłonnych i nieefektywnych zadań. Pomożemy Ci zoptymalizować procesy, aby Twoi pracownicy mogli działać skuteczniej. Zapewnimy nowoczesną technologię, specjalistyczną wiedzę i pełne wsparcie dla uproszczenia i usprawnienia procesów w Twojej organizacji.
Poznaj wszystkie nasze rozwiązania
Infrastruktura i chmura

Chmura obliczeniowa

Pełne wykorzystanie możliwości i wartości, jakie daje chmura wymaga odpowiedniego planu działania i zespołu, który go zrealizuje. Oferujemy rozwiązania w chmurze i specjalistyczną wiedzę, dzięki którym działania Twojej firmy staną się bardziej efektywne, oszczędne i bezpieczne.
Poznaj wszystkie nasze rozwiązania
Cyberbezpieczeństwo

Koniec z ryzykownym działaniem

Pomożemy Ci zaplanować skuteczną ochronę przed cyberzagrożeniami. Przeanalizujemy wrażliwe punkty, sprawdzimy procedury i świadomość pracowników. Wspólnie wdrożymy najlepsze zabezpieczenia, które będą stały na staży bezpieczeństwa Twojej firmy.
Poznaj wszystkie nasze rozwiązania
Digital Experience

Nowy poziom doświadczenia

Doskonałe doświadczenie klienta zaczyna się od doskonałego doświadczenia pracowników. Nasz wysoko wykwalifikowany zespół analityków danych i programistów projektuje, buduje, wdraża i serwisuje rozwiązania, których potrzebujesz.
Poznaj wszystkie nasze rozwiązania
Biurowe urządzenia drukujące i software

Najlepsza jakość w swojej klasie

Ricoh jest producentem wysokiej jakości urządzeń drukujących (drukarek, wielofunkcyjnych urządzeń drukujących oraz powielaczy). Oferujemy urządzenia o różnorodnych parametrach. Z łatwością dobierzesz sprzęt dostosowany do potrzeb Twojego zespołu.
Poznaj nasze produkty i oprogramowanie
Przegląd

Innowacyjna platforma do zamawiania wsparcia technicznego

Pełne wsparcie serwisowe dla produktów i usług w jednym miejscu. Oferujemy wsparcie, doradztwo i rozwiązania dla utrzymania sprawności działania Twojej firmy.
Uzyskaj wsparcie
AV technology and management
Przegląd

Wszystkie informacje w jednym miejscu

Przeczytaj najnowsze wiadomości, analizy i komentarze dotyczące najważniejszych trendów oraz wydarzeń.
Bądź na bieżąco z informacjami
News and events from Ricoh
Firma

Kim jesteśmy i czym się zajmujemy

Podczas realizacji usług kluczowa jest dla nas bliska współpraca z klientem. Dzięki temu podejściu, nasze rozwiązania są bardzo dobrze dostosowane do konkretnych potrzeb danej organizacji i efektywnie wspierają ją w realizacji kluczowych celów biznesowych.
Dowiedz się więcej o Ricoh
Przegląd

Skontaktuj się z nami

Jeżeli masz pytania dotyczące cen naszych rozwiązań lub produktów, potrzebujesz pomocy w związku z obsługą konta lub korzystasz już z naszych produktów i masz pytanie z zakresu pomocy technicznej, nasz zespół jest do Twojej dyspozycji.
Skontaktuj się z nami
customer and employee engagement
Przegląd

Pomagamy Ci zyskać przewagę konkurencyjną

Sprawdź i przeczytaj nasze najnowsze informacje o tym, co aktualnie liczy się najbardziej w rozwiązaniach biznesowych.
Poznaj najnowsze informacje
Ricoh Insights - Overview

Program Carbon Balanced Production Printing

Usługa Carbon Balanced Production Printing firmy Ricoh umożliwia obliczenie emisji dwutlenku węgla związanych z każdym zadaniem wydruku, redukcję lub optymalizację tego procesu oraz kompensację nieuniknionych emisji.

Oferujemy trójstopniowe podejście do analizy, optymalizacji i neutralizacji emisji dwutlenku węgla:

1. Analiza aktualnych emisji dwutlenku węgla

Najpierw określamy roczny poziom emisji związanych z drukowaniem. Analizujemy takie obszary, jak systemy produkcyjne firmy Ricoh, używany papier, zużycie energii oraz odległość, na jaką są dostarczane materiały eksploatacyjne i jaką pokonują nasi serwisanci.

2. Optymalizacja wpływu na środowisko

W ramach Programu wspierania biznesu klienci mogą korzystać z kalkulatora, który oblicza poziom emisji dwutlenku węgla związanych z każdym zadaniem i wskazuje bardziej ekologiczne sposoby drukowania. Pomagamy także w minimalizacji zużycia energii, proponujemy sposoby na zmniejszenie odpadów związanych z drukowaniem i dokonujemy przeglądu praktyk związanych z recyklingiem.

3. Neutralizacja pozostałych, nieuniknionych emisji

Ostatni krok polega na neutralizacji pozostałych emisji generowanych przez systemy druku produkcyjnego firmy Ricoh na podstawie jednostek poświadczonej redukcji emisji (CER). Pochodzą one z oficjalnych projektów na rzecz czystej energii objętych Ramową konwencją Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu, w które inwestujemy.

W ramach dorocznego programu certyfikacji Ricoh Carbon Balanced Printing monitorujemy procesy druku klientów. Nasz certyfikatstanowi dowód, że wydruk każdej strony pochodzącej z systemu druku produkcyjnego  został skompensowany przy użyciu jednostek CER firmy Ricoh.

Funkcje i zalety

Program Carbon Balanced Production Printing firmy Ricoh umożliwia wdrożenie polityki proekologicznej w zakresie druku.

Uczestnicy tego programu odnoszą następujące korzyści:

Zweryfikowane podejście

Firma Ricoh jako pierwsza w branży uzyskała certyfikat ISO16759 dla kalkulatora emisji dwutlenku węgla związanych z drukiem. Program ten został też zweryfikowany przez British Standards Institution (BSI) — globalny, niezależny organ normalizacyjny o dużej renomie.

Mniejsze koszty i większe obroty

Praca zgodna z zasadami zrównoważonego rozwoju nie tylko ogranicza zmiany klimatyczne i chroni zasoby naturalne. Często stosuje się ją w celu ograniczenia kosztów. Zużywając mniej energii i surowców, oszczędza się pieniądze i zwiększa zyski.

Powiązane usługi

  • Sustainability Optimisation Programme

    Program optymalizacji zgodny ze zrównoważonym rozwojem

    Dzięki zastosowaniu pięcioetapowego podejścia w procesie planowania wdrożenia nasze rozwiązania są w pełni dostosowane do konkretnych potrzeb i sposobu funkcjonowania firmy. Pozwala to na szybkie wprowadzenie zmian oraz redukcję emisji CO₂.