Zarządzanie drukiem w hybrydowym środowisku pracy

Zarządzanie drukiem w hybrydowym środowisku pracy

image

Specjaliści IT są odpowiedzialni za bezproblemowe działanie narzędzi firmowych takich jak komputery, telefony i urządzenia drukujące, jak również za dostęp do sieci i utrzymanie serwerów. 

Zwłaszcza w małych i średnich organizacjach, każdy problem prowadzi do przestojów w pracy, a co za tym idzie, spadku produktywności. Dodatkowo specjaliści IT wspierają użytkowników z ich indywidualnymi problemami. Dlatego ważne jest, aby stale monitorować sprzęt oraz sieć i rozwiązywać problemy najszybciej jak się da. Im rozwiązanie jest bardziej zaawansowane, tym większe ryzyko wystąpienia nieplanowanych przerw, dlatego też ceniona jest prostota i intuicyjność obsługi. Do takich usług należą pakiety Ricoh Smart Integration. Łączą one urządzenia drukujące z popularnymi usługami chmurowymi oraz pozwalają usprawnić i zabezpieczyć procesy związane z współdzieleniem dokumentów.

Jeden sterownik na wszystkie problemy

Jest to rozwiązanie znacznie prostsze i tańsze w utrzymaniu, ponieważ funkcjonuje wyłącznie w przestrzeni chmurowej i nie wymaga posiadania jakichkolwiek serwerów. Dużym ułatwieniem jest również opcja automatycznych aktualizacji oprogramowania, które nie wymagają jakichkolwiek działań ze strony administratora. 

Dzięki Ricoh Smart Integration osoba odpowiedzialna za infrastrukturę druku nie musi zarządzać kilkoma sterownikami na komputerach użytkowników. Wystarczy mieć zainstalowany jeden, co nie tylko ułatwia zarządzanie dostępem do funkcji drukowania, ale także przyczynia się do zmniejszenia liczby zgłoszonych problemów z wydrukami przez pracowników. Jeden sterownik to nie tylko korzyści dla administratora IT, ale także rozwiązanie zapewniające znacznie bardziej intuicyjną obsługę i ograniczające błędne zlecanie prac na niewłaściwe urządzenie.

Pakiet RSI Control+

Menedżerów IT szczególnie może zainteresować pakiet Control+, który oferuje proaktywny monitoring i automatycznie wysyła informacje o problemach. Daje także możliwość zdalnego zarządzania usługą bez konieczności pracy w tej samej sieci IT. Dzięki niemu administrator może z dowolnego miejsca kontrolować, kto ma dostęp do urządzeń drukujących i jaki rodzaj prac oraz nakładów drukuje. Oprogramowanie zapewnia też dostęp do szeregu raportów, na bazie których można precyzyjnie przeanalizować, które departamenty lub pracownicy generują najwyższe koszty druku oraz czy posiadane urządzenie jest odpowiednio dopasowane do potrzeb danej firmy.  Dodatkowym ułatwieniem dla codziennej pracy osób odpowiedzialnych za administrowanie infrastrukturą druku jest możliwość skonfigurowania automatycznych powiadomień informujących o takich problemach, jak np. braku papieru lub toneru. 

Bezpieczna chmura dla Twojej firmy

Ricoh Smart Integration zapewnia pełną integrację urządzeń drukujących z usługami chmurowymi. Daje możliwość standaryzacji procesów skanowania i drukowania, w efekcie czego użytkownicy nie będą już tracić czasu na skanowanie i wyszukiwanie dokumentów. Co istotne, wszystko odbywa się zgodnie z obowiązującymi normami bezpieczeństwa. Usługi RSI są bowiem osadzone na chmurze AWS zlokalizowanej na terenie Unii Europejskiej. Do konfiguracji wymagany jest jedynie otwarty port 443 (port umożliwiający szyfrowane połączenie) na urządzeniu oraz dostęp do internetu. Administrator nie musi się również martwić o bieżące sprawdzanie zabezpieczeń sieci, ponieważ nad bezpieczeństwem serwerów czuwa sztab wysokiej klasy specjalistów.

Chmurowy sterownik druku pozwala również na wprowadzenie dodatkowych zabezpieczeń takich jak funkcja wydruku podążającego. Dzięki niej wydrukowany dokument może zostać zwolniony z drukarki tylko przez uprawnionego użytkownika, który może zalogować się na dowolnym urządzeniu podłączonym do danego sterownika.

Intuicyjność obsługi

Ricoh Smart Integration jest rozwiązaniem, które zapewnia intuicyjną obsługę w oparciu o najnowsze rozwiązania. Dzięki łatwym w obsłudze panelom zarówno administrator, jak i użytkownicy przed instalacją pakietu nie muszą przechodzić zaawansowanych i wielogodzinnych szkoleń. Rozwiązanie pozwala również na wykorzystywanie urządzeń mobilnych w codziennej pracy, co znacząco zwiększa komfort pracy osób preferujących mobilność.

RSI – 60 dniowa wersja testowa

Jeśli posiadasz inteligentne urządzenia wielofunkcyjne Ricoh, wypróbuj darmową wersję testową wybranego pakietu Ricoh Smart Integration przez 60 dni. https://trial.ricoh-smart-integration.com/pl.

Zapraszamy do kontaktu

Porozmawiaj z ekspertem Ricoh

Skontaktuj się z jednym z naszych konsultantów i dowiedz się, jak możemy pomóc Twojej firmie.

Skontaktuj się z nami