Ataki typu ransomware są coraz bardziej wyrafinowane i bardziej prawdopodobne – w ciągu ostatniego roku aż 83 proc. firm z Europy Środkowo-Wschodniej doświadczyło ataków szyfrujących dane i wymuszających okup. W sytuacji, gdy 4% danych firmowych jest nie do odzyskania (źródło: Gartner), nadszedł czas, aby przejąć kontrolę. Szczególnie, że praca zdalna może zwiększać podatność na nielegalne ataki na Twoją firmę.
Przez lata ochrona przed cyberatakami polegała na zamknięciu danych i urządzeń za nieprzeniknionym murem. Kiedy cała aktywność online odbywała się w jednym centralnym miejscu, była to skuteczna metoda.
Jednak cyfrowe zasoby współczesnej firmy nie są już scentralizowane. Twoi pracownicy i partnerzy oczekują dostępu do danych i systemów z dowolnego miejsca. Ta dostępność nie może być jednak zapewniona kosztem bezpieczeństwa.
Firmy, które dostosowują się do nowej rzeczywistości i wykorzystują jej możliwości, odnoszą sukcesy. Ale jeśli firmy nie mają już jasno określonych granic, jak zachować ochronę, mając tylko jedną linię obrony? W tym artykule dowiesz się, jak podjąć walkę z potencjalnymi cyberprzestępcami.