Jak działa chmurowe zabezpieczenie infrastruktury druku?

Jak działa chmurowe zabezpieczenie infrastruktury druku?

image

Firmy nie są w stanie funkcjonować bez formułowania, wprowadzania, przetwarzania i przesyłania informacji. Są one tworzone i przechowywane w formie papierowej, ale coraz częściej są one zapisywane w formie cyfrowej. W obu przypadkach kluczowe jest odpowiednie zadbanie o bezpieczeństwo danych. Ich naruszenie może nieść za sobą poważne konsekwencje: biznesowe, wizerunkowe, prawne i finansowe.

Jednym z punktów dostępu, który jest szczególnie narażony na ataki hakerskie, są urządzenia drukujące. Cyberprzestępcy mogą użyć kilku sposobów na zainfekowanie systemu operacyjnego, aby przechwycić zlecony do druku dokument, zmienić jego treść bądź nawet całkowicie uniemożliwić pracę urządzenia. W takich sytuacjach firma potrzebuje skutecznego zabezpieczenia infrastruktury, które będzie o krok przed potencjalnym zagrożeniem. Usługa Ricoh Smart Integration spełnia te wymagania, oferując kompleksowe rozwiązania zapewniające ochronę przed utratą danych.

Czym jest wydruk podążający?

Funkcja autoryzacji i wydruku podążającego dostępna w pakiecie Control+ gwarantuje, że zlecone prace nie będą zalegać na urządzeniach wielofunkcyjnych. Ich wydruk jest możliwy tylko po wcześniejszej autoryzacji przez uprawnionego użytkownika. Dużym ułatwieniem jest to, że może zalogować się na dowolnym urządzeniu podłączonym do danego sterownika.

Bezpieczna komunikacja z urządzeniem

Ricoh Smart Integration rozwiewa wszelkie wątpliwości, które mogą się pojawić przy okazji zabezpieczeń stosowanych w chmurze. Komunikacja pomiędzy zewnętrznym serwerem a chmurowym sterownikiem druku na stacji roboczej jest szyfrowana identycznie jak połączenie pomiędzy serwerem druku a urządzeniem. Dodatkowo prace oczekujące do realizacji są szyfrowane przez niezależny serwer trzeci. Daje to pewność, że nikt oprócz klienta końcowego nie będzie miał do nich dostępu.

Zawsze na bieżąco

Serwery chmurowe są często poddawane różnym testom bezpieczeństwa oraz aktualizowane w oparciu o najnowsze formy zabezpieczeń. Aktualizacje dzieją się w tle, dzięki czemu administrator IT nie musi się o to martwić i dokonywać ich samodzielnie, jak to ma miejsce w przypadku posiadania serwerów lokalnych. Zarządca infrastruktury druku nie musi się również martwić o bieżące sprawdzanie zabezpieczeń, ponieważ nad ich bezpieczeństwem czuwa sztab wysokiej klasy specjalistów.

Ustaw mocne hasło

Rozwiązanie Ricoh Smart Integration umożliwia również stosowanie indywidualnych polityk bezpieczeństwa w zakresie stosowania haseł. Wymusza, z ilu znaków powinno się składać hasło, a także precyzuje, czy mają być stosowane cyfry, wielkie litery oraz znaki specjalne. Można także ustawić okres ważności hasła, który będzie zgodny z wewnętrznymi regulacjami firmowymi.

Cyfrowa transformacja druku

Pakiet Connectors zapewnia narzędzie umożliwiające digitalizację dokumentów w wydajny i bezpieczny sposób. Automatyzacja procesów poprzez implementację określonych przepływów pracy z poziomu urządzenia zapobiega przesłaniu dokumentów do niewłaściwej lokalizacji. Dodatkową korzyścią jest eliminacja niepotrzebnych czynności w procesie digitalizacji papierowych dokumentów, co znacząco przyspiesza dostęp do informacji i tym samym korzystnie wpływa na wzrost wydajności użytkowników. 

RSI – 60 dniowa wersja testowa

Jeśli posiadasz inteligentne urządzenia Ricoh, wypróbuj darmową wersję testową przez 60 dni. https://trial.ricoh-smart-integration.com/pl

Zapraszamy do kontaktu

Porozmawiaj z ekspertem Ricoh

Skontaktuj się z jednym z naszych konsultantów i dowiedz się, jak możemy pomóc Twojej firmie.

Skontaktuj się z nami