Automatyzacja procesów druku i skanowania w środowisku Microsoft 365

Automatyzacja procesów druku i skanowania w środowisku Microsoft 365

image

Usługa Microsoft 365 to rozwiązanie chmurowe zwiększające produktywność i bezpieczeństwo w biznesie. Umożliwia efektywną pracę z dokumentami zarówno dla użytkowników stacjonarnych, jak i tych pracujących zdalnie. Oferuje rozwiązania wspomagające efektywne współdzielenie informacji, które usprawniają pracę zespołową także w sytuacjach, kiedy nie wszyscy pracownicy przebywają w tym samym miejscu.

Aplikacja Sharepoint, będąca częścią pakietu Microsoft 365, oferuje wiele zaawansowanych możliwości w zakresie archiwizacji i współdzielenia dokumentów. Zanim jednak użytkownik umieści zeskanowany plik, w pierwszej kolejności powinien wiedzieć, w jaki sposób jego organizacja udostępnia dokumenty firmowe za pomocą usług chmurowych. Dużym wyzwaniem dla wielu średnich i dużych firm jest stworzenie odpowiednich procesów. Brak zdefiniowanych zasad przechowywania i udostępniania może prowadzić do chaosu, dublowaniu się dokumentów oraz problemów z ich szybkim znalezieniem. Odpowiedzią na te problemy może być rozwiązanie Ricoh Smart Integration, które zapewnia bezproblemową integrację popularnych narzędzi takich jak MS Outlook, MS Onedrive, MS Sharepoint czy MS Teams z urządzeniami wielofunkcyjnymi Ricoh. 

Pakiet Connectors

Jeden z wariantów usługi RSI- pakiet Connectors - umożliwia skanowanie bezpośrednio do predefiniowanych lokalizacji współdzielonych i indywidualnych kont użytkowników. Dostęp do dokumentów jest możliwy już z poziomu urządzenia, co przyspiesza ich zlokalizowanie i wydrukowanie. Dzięki tej integracji możliwe jest zautomatyzowanie procesów digitalizacji dokumentów. Efektem jest wzrost wydajności pracowników, poprawne archiwizowanie dokumentów i usprawnione wyszukiwanie.

Zadbaj o bezpieczeństwo danych

Dodatkowym atutem rozwiązania Ricoh Smart Integration jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa informacji. Możliwe jest to dzięki funkcji skanowania i drukowania z indywidualnych repozytoriów chmurowych poszczególnych użytkowników. Urządzenie drukujące, na którym jest zainstalowany pakiet, integruje się bezproblemowo z popularnymi aplikacjami za pomocą bezpiecznego, szyfrowanego połączenia.

Prosta instalacja i konfiguracja

Ricoh Smart Integration znacząco ułatwia życie nie tylko użytkownikom, ale też i administratorom IT. Rozwiązanie wspiera autoryzację single sign-on, pozwalającą uzyskać dostępu do wszystkich autoryzowanych zasobów zgodnych z Microsoft 365. Instalacja na urządzeniu trwa tylko kilka minut, podobnie jak proces konfiguracji, przez co wdrożenie aplikacji jest bezproblemowe i nie powoduje przestojów w dostępie do infrastruktury druku. Dużym ułatwieniem jest również funkcja automatycznych aktualizacji oprogramowania, które nie wymagają jakichkolwiek działań ze strony administratora.

Przenieś swoje dane do chmury

Kolejną niewątpliwą korzyścią jest eliminacja potrzeby posiadania fizycznych serwerów druku. Dzięki możliwości realizacji wydruków ze współdzielonych i indywidualnych repozytoriów chmurowych firma może ograniczyć koszty związane z inwestycją oraz utrzymaniem infrastruktury serwerowej. Jest to rozwiązanie nie tylko efektywne, ale też bezpieczne i ekonomiczne. 

RSI – 60 dniowa wersja testowa

Jeśli posiadasz inteligentne urządzenia Ricoh, wypróbuj darmową wersję testową przez 60 dni.

 https://trial.ricoh-smart-integration.com/pl 

Zapraszamy do kontaktu

Porozmawiaj z ekspertem Ricoh

Skontaktuj się z jednym z naszych konsultantów i dowiedz się, jak możemy pomóc Twojej firmie.

Skontaktuj się z nami