Zwiększona elastyczność produkcji dzięki nowej maszynie hybrydowej Flora X20 UV wyprodukowanej we współpracy z Ricoh
27.03.2024

Zwiększona elastyczność produkcji dzięki nowej maszynie hybrydowej Flora X20 UV wyprodukowanej we współpracy z Ricoh

Warszawa, 27 marca 2024 r. – Nowy hybrydowy system UV Flora X20, opracowany we współpracy z Ricoh, zapewnia większą elastyczność produkcji i wszechstronność specjalistom druku produkcyjnego. Model X20 UV miał swoją premierę na targach FESPA Global Print Expo 2024. Został on opracowany na mocy umowy partnerskiej między Ricoh a Flora, zawartej w 2023 roku. 

Zwiększona elastyczność produkcji dzięki nowej maszynie hybrydowej Flora X20 UV wyprodukowanej we współpracy z Ricoh

Wyposażona w technologię głowic drukujących Ricoh, oprogramowanie ColorGATE RIP i profile ICC, Flora X20 UV może obsługiwać sztywne i elastyczne nośniki o szerokości do dwóch metrów i grubości 5,1 cm na podłożach od banerów PCV po winyl i sztywne płyty. Wsparcie zapewnia profesjonalna sieć sprzedaży i serwisu Ricoh w regionie EMEA. 

Kluczowe cechy: 

  • Dostarczanie wysokiej jakości druku dzięki głowicom atramentowym nowej generacji Ricoh MH5320 
  • Elastyczność atramentów dzięki trzem konfiguracjom - CMYK, CMYKWW i CMYKWClear 
  • Płynna obsługa nośników dzięki automatycznemu wykrywaniu ich położenia i grubości.  
  • Mniejsze koszty konserwacji i zużycie energii dzięki silnikowi liniowemu, który obsługuje dużą prędkość i płynny ruch karetki.  
  • Precyzja i automatyzacja dzięki Select Ricoh Hybrid Edition ColorGATE Rip Server.  
  • Podgląd jakości druku dzięki systemowi lightbox LED. 
  • Dedykowany portal profili ICC z Ricoh Colorbase. 
  • Stabilne podawanie mediów za pomocą pedału i regulowanego podciśnienia. 
  • Stałe wsparcie klienta w zakresie sprzedaży i serwisu, logistyki i finansów firmy Ricoh.  

- Model X20 UV został opracowany w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku i poszukiwanie przez naszych Klientów elastycznych i wszechstronnych rozwiązań do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych. Ten hybrydowy system dołącza do naszej wyjątkowej kompleksowej oferty obejmującej rozwiązania do druku arkuszowego, atramentowego, wielkoformatowego i tekstylnego. Z niecierpliwością czekamy na dalsze poszerzanie naszego portfolio produktów o wysoce responsywne i zwinne systemy, które odpowiadają na pojawiające się wymagania na rynkach grafiki artystycznej, dekoracji wnętrz i przemysłu – powiedział Angelo Mandelli, Senior Product & Business Development Manager, Large Format & Flatbed EMEA Product Marketing, Ricoh Graphic Communications Group. 

Flora X20 UV będzie dostępna w całym regionie EMEA w kwietniu 2024 roku. 

| O RICOH |

 Ricoh to globalna firma z branży technologicznej. Jej rozwiązania pozwalają tworzyć nowoczesne środowisko pracy. Od ponad 80 lat Ricoh kreuje innowacje i jest wiodącym dostawcą rozwiązań w dziedzinie zarządzania dokumentami, usług IT, multimediów, drukowania komercyjnego i produkcyjnego, aparatów cyfrowych i systemów produkcyjnych.

Grupa Ricoh z siedzibą w Tokio działa w około 200 krajach i regionach. W roku finansowym zakończonym w marcu 2021 r. Grupa Ricoh osiągnęła wynik sprzedaży na całym świecie w wysokości 1,682 mld jenów (ok. 15.1 mld USD).

Więcej informacji na stronie www.ricoh.pl

Kontakt dla mediów
Katarzyna Dawidowska
Ricoh Polska Sp. z o.o.
e-mail:kdawidowska@ricoh.pl
www.ricoh.pl
www.facebook.com/ricohpolska