World’s first B2 perfecting sheetfed aqueous-based inkjet press accelerates digital transformation for Print Service Providers
18.10.2023

Ricoh Pro™ Z75 – pierwszy na świecie system do druku arkuszowego B2 wykorzystujący atrament wodny

Udane testy beta RICOH Pro™ Z75 potwierdziły, że system oferuje większą wydajność i elastyczność produkcji

Ricoh Poland, Warszawa, 18 października 2023 – Firma Ricoh ogłosiła premierę Pro™ Z75 – cyfrowego systemu na papier cięty w formacie B2. To pierwsze na świecie urządzenie do druku arkuszowego B2 wykorzystujące atrament wodny. Pozwala uzyskać wysoką jakość produkcji przy utrzymaniu szybkiej realizacji zadań oraz obniżeniu nakładu pracy ze strony operatora. Te cechy sprawiają, że Ricoh Pro™ Z75 wspiera transformację z druku offsetowego na cyfrowy. Premierowy model będzie dostępny w sprzedaży w regionie EMEA od listopada 2023 r.


Ricoh Pro™ Z75 – pierwszy na świecie system do druku arkuszowego B2 wykorzystujący atrament wodny

W czerwcu 2022 roku firma Heeter Printing – amerykańska drukarnia obsługująca takie branże jak m.in. handel detaliczny i ubezpieczenia – nawiązała współpracę z Ricoh i zainstalowała maszynę ProTM Z75 na testowej linii produkcyjnej.

- Ten system oferuje wysoką jakość obrazu i wydajność produkcji, a jednocześnie pozwala na optymalizację kosztów. Dzięki RICOH Pro™ Z75 możemy przyjmować więcej zleceń i sprawniej odpowiadać na potrzeby naszych klientów. Ten model to idealne narzędzie, które pomoże każdemu dostawcy usług druku zrealizować wszystko to, na co pozwoli wyobraźnia – powiedział Kirk Schlecker, prezes Heeter Printing.

RICOH ProTM Z75 posiada zalety systemu arkuszowego, jednocześnie generując niskie koszty eksploatacji i wysoką wydajność druku atramentowego. Oferuje prędkość druku do 4500 arkuszy na godzinę lub 2250 arkuszy na godzinę w druku dwustronnym. Głowice piezoelektryczne ze stali nierdzewnej zapewniają rozdzielczość natywną 1200 dpi przy wszystkich prędkościach z czterokolorowymi atramentami pigmentowymi (CMYK), a opatentowany system suszenia sprawia, że wydruki można poddać natychmiast dalszemu wykańczaniu. RICOH Pro™ Z75 obsługuje szeroką gamę podłoży, m.in.: niepowlekane, powlekane do druku atramentowego, papiery offsetowe, nośniki o gramaturze do 400 g/m2 i maksymalnym rozmiarze arkusza 585 mm x 750 mm.

- Niższe nakłady i konieczność personalizacji wymuszają zmiany w strategii produkcji w drukarniach komercyjnych. Za sprawą RICOH ProTM Z75 zapewniamy im najnowszy sprzęt, który pozwoli na realizację nawet najbardziej wymagających zadań – powiedział Eef de Ridder, Vice President, Graphic Communications, Ricoh Europe. - Efektem jest szybsza, łatwiejsza i bardziej opłacalna produkcja, takich prac jak: pocztówki, materiały marketingowe i wiele innych.

Oprócz wysokiej prędkości druku i możliwości automatycznego druku dwustronnego, system wyposażono w intuicyjny panel sterowania. Wytrzymała, przypominająca urządzenia offsetowe konstrukcja i zaawansowane, trwałe głowice drukujące zostały zaprojektowane tak, aby zmaksymalizować czas pracy. Dbałość o szczegóły, od wspomaganego powietrzem podawania arkuszy, które minimalizuje problemy z transportem papieru, po konfigurowalną tacę odbiorczą o dużej pojemności, która zapewnia równe układanie papieru, usprawnia cały proces produkcji. 

Ricoh Pro™ Z75 jest kompatybilne z szeroką gamą oprogramowania wspierającego automatyzację produkcji np. RICOH TotalFlow BatchBuilder™ i RICOH Supervisor™.

| O RICOH |

 Ricoh to globalna firma z branży technologicznej. Jej rozwiązania pozwalają tworzyć nowoczesne środowisko pracy. Od ponad 80 lat Ricoh kreuje innowacje i jest wiodącym dostawcą rozwiązań w dziedzinie zarządzania dokumentami, usług IT, multimediów, drukowania komercyjnego i produkcyjnego, aparatów cyfrowych i systemów produkcyjnych.

Grupa Ricoh z siedzibą w Tokio działa w około 200 krajach i regionach. W roku finansowym zakończonym w marcu 2021 r. Grupa Ricoh osiągnęła wynik sprzedaży na całym świecie w wysokości 1,682 mld jenów (ok. 15.1 mld USD).

Więcej informacji na stronie www.ricoh.pl

Kontakt dla mediów
Katarzyna Dawidowska
Ricoh Polska Sp. z o.o.
e-mail:kdawidowska@ricoh.pl
www.ricoh.pl
www.facebook.com/ricohpolska