10.01.2024

Ricoh na RemaDays 2024

Warszawa, 10 stycznia 2024 r. - Podczas tegorocznej edycji targów RemaDays firma Ricoh zaprezentuje na swoim stoisku kilka innowacyjnych rozwiązań z zakresu druku cyfrowego. Swoją oficjalną polską premierę będą miały systemy produkcyjne z serii Pro™ C7500 oraz Pro™ C9500. Goście wydarzenia będą mogli również zapoznać się z ploterem lateksowym Ricoh Pro™ L5160e, oraz wielofunkcyjnym systemem A0 do zastosowań CAD i GIS - Ricoh IM CW2200. RemaDays 2024 odbędzie się na terenie Ptak Warsaw Expo w dniach: 30 stycznia - 2 lutego 2024 r.

Ricoh na RemaDays 2024

Dwa nowe rozwiązania, które będą prezentowane podczas targów, zostały stworzone z myślą o większej elastyczności i rozszerzaniu zakresu realizowanych prac. To cechy niezwykle ważne z perspektywy drukarni cyfrowych oraz zmian, które zachodzą obecnie na rynku. Rozwiązania wielkoformatowe są doskonałym uzupełnieniem oferty dla drukarń i punktów usługowych.

Kilka słów o nowościach:

Ricoh Pro™ C7500

Nowa generacja kolorowych systemów na papier cięty Pro™ C7500 pozwala uzyskać jeszcze żywsze barwy, umożliwia druk na rozszerzonej gamie podłoży (w tym teksturowanych) oraz ułatwia pracę operatora maszyny. Nowy system oferuje druk z wykorzystaniem kolorów specjalnych: białego, bezbarwnego, czerwonego widocznego w ultrafiolecie, złotego, srebrnego i barw neonowych.

Główne cechy:

 • rozszerzony gamut kolorystyczny dzięki neonowym tonerom specjalnym
 • elastyczny pośredni pas transferowy, który zapewnia odpowiedni poziom obsługi dla szorstkich i nierównych podłoży teksturowanych
 • obsługa mediów o gramaturze od 40 do 470 g/m²
 • druk dwustronny na długich arkuszach do 1030 mm
 • nowy system operacyjny umożliwiający wydajne korzystanie z urządzenia oraz intuicyjną i prostą obsługę ustawień maszyny
 • opracowany we współpracy z Fiery® cyfrowy interfejs DFE (Digital Front End)

Ricoh Pro™ C9500 

Nowy system wyposażono w szereg usprawnień pozwalających na podniesienie efektywności oraz uzyskanie jeszcze lepszej jakości druku. Jednocześnie zadbano o lepszą intuicyjność obsługi oraz rozszerzenie zakresu realizowanych prac. Urządzenie idealnie wpisuje się w hybrydowe środowisko druku i proces migracji z offsetu na rozwiązania cyfrowe. To odpowiedź na oczekiwania rynku dotyczące druku na żądanie różnorodnych nakładów w wysokiej jakości.

Główne cechy:

 • obsługa nośników o gramaturze od 40 g/m2 do 470 g/m2 
 • możliwość druku na arkuszach o długości do 1260 mm
 • nowy system utrwalania, który umożliwia równomierny rozkład temperatury i nacisku w celu uzyskania wysokiej jakości obrazu na szerokiej gamie podłoży
 • nowy zespół transportu papieru umożliwiający ulepszone pasowanie przód-tył
 • udoskonalony 21,5 calowy panel operatora umożliwiający obsługę urządzenia i aplikacji w jednym miejscu
 • opcja podniesienia prędkości do 135 str./min.

Stoisko Ricoh będzie można znaleźć w Hali F, pod numerem 3.48.

O RemaDays

RemaDays to jedno z najważniejszych wydarzeń w branży reklamowej i marketingowej w Polsce. W trakcie targów prezentowane są nowoczesne rozwiązania związane z reklamą, drukiem i marketingiem. To doskonała okazja dla przedsiębiorców i profesjonalistów do zapoznania się z najnowszymi trendami oraz nawiązania kontaktów biznesowych w dynamicznym środowisku reklamowym.

| O RICOH |

 Ricoh to globalna firma z branży technologicznej. Jej rozwiązania pozwalają tworzyć nowoczesne środowisko pracy. Od ponad 80 lat Ricoh kreuje innowacje i jest wiodącym dostawcą rozwiązań w dziedzinie zarządzania dokumentami, usług IT, multimediów, drukowania komercyjnego i produkcyjnego, aparatów cyfrowych i systemów produkcyjnych.

Grupa Ricoh z siedzibą w Tokio działa w około 200 krajach i regionach. W roku finansowym zakończonym w marcu 2021 r. Grupa Ricoh osiągnęła wynik sprzedaży na całym świecie w wysokości 1,682 mld jenów (ok. 15.1 mld USD).

Więcej informacji na stronie www.ricoh.pl

Kontakt dla mediów
Katarzyna Dawidowska
Ricoh Polska Sp. z o.o.
e-mail:kdawidowska@ricoh.pl
www.ricoh.pl
www.facebook.com/ricohpolska