Ricoh na podium rankingu najlepszych integratorów systemów audiowizualnych
07.12.2023

Ricoh na podium rankingu najlepszych integratorów systemów audiowizualnych

Warszawa, 7 grudnia 2023 r. – Firma Ricoh została uznana za trzeciego co do wielkości integratora systemów audiowizualnych (AV) przez ceniony portal branżowy Systems Contractor News (SCN).

Lista SCN Top 50 Systems Integrators stanowi coroczny przegląd branży i prezentuje czołowe firmy, które dostarczają rozwiązania AV dla różnych rynków na całym świecie. Ricoh znajduje się na liście wraz z niedawno przejętą firmą Cenero, a ranking opiera się na danych sprzedaży z poprzedniego roku i przewidywanych przychodach z instalacji komercyjnych systemów AV w bieżącym roku.

Ricoh na podium rankingu najlepszych integratorów systemów audiowizualnych

Rozwój usług Ricoh w zakresie Communication & Collaboration Services jest częścią ciągłych inwestycji w rozszerzanie portfolio usług i rozwiązań wspierających zintegrowane zarządzanie środowiskiem pracy, które pomagają zaspokoić zmieniające się potrzeby klientów w zakresie fizycznego i cyfrowego miejsca pracy. 

Organiczny wzrost Ricoh został wzmocniony dzięki współpracy z przejętymi podmiotami: Cenero (USA), Datavision (EMEA), Pure AV (EMEA), AVC (EMEA) i Videocorp (LatAm). Dzięki temu firma jest w stanie dostarczać klientom najnowocześniejsze technologie i usługi integracji AV, które poprawiają współpracę, komunikację i ogólną wydajność.  

- W obecnych czasach technologie wspierające współpracę i komunikację wewnątrz firm są kołem ratunkowym dla wielu, jeśli nie wszystkich organizacji. Dlatego też projektujemy i wdrażamy globalnie skalowalne rozwiązania, które napędzają sprawną współpracę i umożliwiają szybsze podejmowanie decyzji. Nie mógłbym być bardziej dumny z tego, co osiągnęliśmy. Jesteśmy zaangażowani w inwestowanie w możliwości integracji AV, czy to poprzez organiczny rozwój własnych usług i rozwiązań, czy też poprzez wzmocnienie naszego portfolio poprzez przejęcia innych spółek. To osiągnięcie odzwierciedla zbiorową wiedzę i doskonałość, które wyróżniają nas w dynamicznym i konkurencyjnym sektorze audiowizualnym – powiedział Edward Hamilton, Vice President of Communications Services, Ricoh Europe. 

Więcej informacji o ofercie Communication & Collaboration Services znajduje się tutaj: https://www.ricoh.pl/rozwiazania-biznesowe/innowacyjne-srodowisko-pracy/komunikacja-wspolpraca/ 

| O RICOH |

 Ricoh to globalna firma z branży technologicznej. Jej rozwiązania pozwalają tworzyć nowoczesne środowisko pracy. Od ponad 80 lat Ricoh kreuje innowacje i jest wiodącym dostawcą rozwiązań w dziedzinie zarządzania dokumentami, usług IT, multimediów, drukowania komercyjnego i produkcyjnego, aparatów cyfrowych i systemów produkcyjnych.

Grupa Ricoh z siedzibą w Tokio działa w około 200 krajach i regionach. W roku finansowym zakończonym w marcu 2021 r. Grupa Ricoh osiągnęła wynik sprzedaży na całym świecie w wysokości 1,682 mld jenów (ok. 15.1 mld USD).

Więcej informacji na stronie www.ricoh.pl

Kontakt dla mediów
Katarzyna Dawidowska
Ricoh Polska Sp. z o.o.
e-mail:kdawidowska@ricoh.pl
www.ricoh.pl
www.facebook.com/ricohpolska