Ricoh showcases latest innovations and technology with immersive experiences at drupa 2024
09.01.2024

Ricoh na drupa 2024

Warszawa, 8 stycznia 2024 r. – Ricoh będzie jednym z wystawców na targach drupa 2024. Podczas tegorocznej edycji hasłem przewodnim stoiska firmy będzie Henkaku (jap. transformacja), a odwiedzający będą mogli poznać zalety kluczowych systemów produkcyjnych i oprogramowania m.in.: Ricoh Pro™ Z75 B2, Pro™ VC80000, Pro™ C9500 oraz Pro™ C7500.

Ricoh na drupe 2024

 • RICOH ProTM Z75 B2
  Ten cyfrowy system na papier cięty formatu B2 oferuje zalety systemu arkuszowego, jednocześnie generując niskie koszty eksploatacji i wysoką wydajność druku atramentowego. Pozwala uzyskać wysoką jakość produkcji przy utrzymaniu szybkiej realizacji zadań oraz obniżeniu nakładu pracy ze strony operatora.  
 • RICOH ProTM VC80000
  Ten rolowy system atramentowy umożliwia wysoce wydajną pracę i elastyczność aplikacji dzięki zwiększeniu zakresu automatyzacji, zamkniętej pętli kontroli jakości i bardziej zaawansowanej integracji. Został zaprojektowany z myślą o produkcji wysokiej jakości materiałów do marketingu bezpośredniego, kolorowych książek, katalogów, czasopism i materiałów reklamowych drukowanych na nośnikach powlekanych o gramaturze do 300 g/m². 
 • RICOH ProTM C9500
  Nowy system wyposażono w szereg usprawnień pozwalających na podniesienie efektywności oraz uzyskanie jeszcze lepszej jakości druku. Jednocześnie zadbano o lepszą intuicyjność obsługi oraz rozszerzenie zakresu realizowanych prac. Urządzenie idealnie wpisuje się w hybrydowe środowisko druku i proces migracji z offsetu na rozwiązania cyfrowe. To odpowiedź na oczekiwania rynku dotyczące druku na żądanie różnorodnych nakładów w wysokiej jakości.    
 • RICOH ProTM C7500
  Nowa generacja kolorowych systemów na papier cięty Pro™ C7500 pozwala uzyskać jeszcze żywsze barwy, umożliwia druk na rozszerzonej gamie podłoży (w tym teksturowanych) oraz ułatwia pracę operatora maszyny. Nowy system oferuje druk z wykorzystaniem kolorów specjalnych: białego, bezbarwnego, czerwonego widocznego w ultrafiolecie, złotego, srebrnego i barw neonowych.

Wśród prezentowanych rozwiązań z zakresu oprogramowania znajdą się m.in.:

 • RICOH TotalFlow™ Producer - rozwiązanie SaaS, które automatyzuje przesyłanie i konsolidację przychodzących zadań z wielu źródeł do internetowego pulpitu nawigacyjnego zapewniającego widoczność produkcji w całej operacji;  
 • RICOH Auto Color Adjuster - oprogramowanie, które zapewnia precyzyjne zarządzanie kolorami i możliwości dopasowywania bez potrzeby korzystania z usług specjalisty;  
 • RICOH ProcessDirector™ - rozwiązanie pozwalające na automatyzację zarządzania przepływem pracy; 
 • FusionPro® - oprogramowanie wspierające przygotowywanie spersonalizowanych wydruków;  
 • RICOH Supervisor™ - oprogramowanie odpowiedzialne za zbieranie i interpretację danych operacyjnych pochodzących z systemów produkcyjnych i oprogramowania. Pozwala tworzyć zaawansowane wykresy i schematy umożliwiające analizę wykorzystania urządzeń.

- Szeroka gama technologii oferowanych przez Ricoh pokazuje, w jaki sposób możemy współpracować z naszymi Klientami i wspierać ich w rozwoju. Zaprezentujemy nasze flagowe rozwiązania w tym długo oczekiwane RICOH Pro™ Z75 - pierwszy na świecie system do druku arkuszowego B2 wykorzystujący atrament wodny oraz RICOH Pro™ VC80000. Odwiedzający będą mogli się przekonać, jak nasze inteligentne rozwiązania mogą zapewnić wysoką wydajność oraz optymalizację kosztów w ich własnych środowiskach produkcyjnych. Technologie te pomogą uwolnić ducha współinnowacji już dziś - powiedział Koji Miyao, President of the Ricoh Graphic Communications (RGC) Business Unit, Ricoh Company, Ltd.

| O RICOH |

 Ricoh to globalna firma z branży technologicznej. Jej rozwiązania pozwalają tworzyć nowoczesne środowisko pracy. Od ponad 80 lat Ricoh kreuje innowacje i jest wiodącym dostawcą rozwiązań w dziedzinie zarządzania dokumentami, usług IT, multimediów, drukowania komercyjnego i produkcyjnego, aparatów cyfrowych i systemów produkcyjnych.

Grupa Ricoh z siedzibą w Tokio działa w około 200 krajach i regionach. W roku finansowym zakończonym w marcu 2021 r. Grupa Ricoh osiągnęła wynik sprzedaży na całym świecie w wysokości 1,682 mld jenów (ok. 15.1 mld USD).

Więcej informacji na stronie www.ricoh.pl

Kontakt dla mediów
Katarzyna Dawidowska
Ricoh Polska Sp. z o.o.
e-mail:kdawidowska@ricoh.pl
www.ricoh.pl
www.facebook.com/ricohpolska