Premiera Ricoh podczas drupa 2024 - zautomatyzowany system przepływu prac do zastosowania w poligrafii
26.03.2024

Premiera Ricoh podczas drupa 2024 - zautomatyzowany system przepływu prac do zastosowania w poligrafii

Zwiększona wydajność produkcji dzięki nowemu, niezależnemu od dostawcy oprogramowaniu, opracowanemu na podstawie opinii klientów

Warszawa, 26 marca 2024 r. – Bezobsługowe przetwarzanie zadań stanie się rzeczywistością produkcyjną do obsługi przepływu prac w drukarni dzięki rozwiązaniom takim jak RICOH ProcessDirector™. Najnowszy innowacyjny dodatek do portfolio oprogramowania Ricoh zostanie zaprezentowany na targach drupa 2024. Stoisko Ricoh będzie znajdować się w hali 8a w Messe Düsseldorf w Niemczech w dniach 28 maja - 7 czerwca.

Rozwiązania Ricoh usprawniające przepływy pracy związane z grafiką opracowano z myślą o odpowiedzi na kluczowe wyzwania rynkowe oraz „uwolnieniu mocy automatyzacji” w celu zapewniania zrównoważonego rozwoju.
Rozwiązania Ricoh usprawniające przepływy pracy związane z grafiką opracowano z myślą o odpowiedzi na kluczowe wyzwania rynkowe oraz „uwolnieniu mocy automatyzacji” w celu zapewniania zrównoważonego rozwoju.

Dzisiejsze środowiska druku muszą mierzyć się z pewnymi wyzwaniami związanymi z obsługą zleceń, takimi jak liczne strumienie wejściowe, wiele technologii produkcyjnych, rozłączone przepływy pracy oraz brak przejrzystości. W efekcie prowadzi to do tworzenia czasochłonnych punktów zatwierdzeń i kontroli, kosztownych wąskich gardeł, zmniejszonej produktywności oraz marnotrawstwa.

Badanie rynkowe przeprowadzone przez Keypoint Intelligence  potwierdza, że nie ma jednej dominującej metody przesyłania zadań druku, a przyjmowanie zadań to najmniej zautomatyzowany proces przepływu pracy. W Europie Zachodniej zaledwie 13% zleceń druku internetowego przyjętych przez drukarnie jest kierowanych do tych samych procesów produkcyjnych, co prace otrzymane za pośrednictwem innych metod zgłoszeń.

Nowe oprogramowanie Ricoh Graphic Arts z zakresu przepływu pracy powstało we współpracy z klientami i analitykami. Wykorzystuje ono możliwości sprawdzonych rozwiązań technologicznych, w tym skalowalne i niezależne od sprzedawcy rozwiązanie RICOH ProcessDirector. Te zmodernizowane narzędzia umożliwiają drukarniom usprawnienie procesów i minimalizację zaangażowania operatora – od wprowadzania danych aż po kończenie całego procesu – poprzez automatyczny preflighting, impozycję i podział zadań na partie. Integrując istniejące przepływy pracy i umożliwiając automatyczne kierowanie zadań do produkcji, oprogramowanie ułatwia przejście z tradycyjnego druku analogowego na cyfrowy.

RICOH TotalFlow Producer™ umożliwia dostawcom druku (z jedną lub wieloma lokalizacjami fizycznymi) automatyzację przyjmowania zadań za pomocą scentralizowanego portalu sieciowego, zapewniającego wgląd w całość operacji i kontrolę nad obciążeniami produkcyjnymi. To transformacyjne oprogramowanie, dostępne w Europie od końca kwietnia, minimalizuje potrzebę wykorzystywania wyszkolonych pracowników w trakcie zgłaszania i przetwarzania zadań pracy, co redukuje wąskie gardła i marnotrawstwo oraz sprzyja wyższym dochodom.

W połączeniu z RICOH Predictive Insight™, rozwiązaniem wprowadzonym po raz pierwszy w szybkich drukarkach atramentowych na papier ciągły RICOH Pro™ VC80000, rozwiązania Ricoh z zakresu Graphic Arts zapewniają analizę opartą na gromadzonych danych oraz optymalizację wydajności. Możliwości związane ze sztuczną inteligencją oraz uczeniem maszynowym pozwalają monitorować dochodowość zadania, procesy oraz operacje w celu optymalizacji czasu pracy sprzętu i przepustowości, a jednocześnie minimalizować przerwy związane z konserwacją. Rozwiązanie to automatycznie gromadzi dane z zakresu przepływów pracy oraz urządzeń drukujących i wykańczających w celu formułowania analiz, które pozwalają zmaksymalizować zwrot z inwestycji oraz podejmować oparte na danych decyzje inwestycyjne i poprawiać ogólne wyniki biznesowe.

Rozwiązania Ricoh z zakresu obsługi przepływów pracy związanych z Graphic Arts obejmują również cieszący się uznaniem kalibrator RICOH Auto Color Adjuster, który pozwala szybko i łatwo osiągnąć odpowiednie profile kolorów, precyzyjnie dopasowane do standardów branżowych zarówno w druku offsetowym, jak i cyfrowym, bez konieczności korzystania z usług specjalistów w zakresie kolorów i ich kalibracji.

Zaawansowane i zautomatyzowane rozwiązania Ricoh z zakresu Graphic Arts optymalizują kompleksową produkcję poprzez:

  • zwiększenie produktywności w celu maksymalizacji zwrotu z inwestycji;
  • zmniejszenie liczby błędów i zależności od siły roboczej w celu terminowej realizacji zadań;
  • wspieranie różnorodnych zastosowań rynkowych pozwalających na wydruk na urządzeniach cyfrowych i offsetowych;
  • połączenie danych pochodzących ze wszystkich źródeł z niezależną od dostawcy, otwartą architekturą; 
  • poprawę komunikacji wewnętrznej oraz komunikacji z klientem poprzez zapewnianie wglądu w pracę w czasie rzeczywistym;
  • minimalizację marnotrawstwa i przyczynianie się w ten sposób do zrównoważonego wpływu na środowisko.

- Najnowszy dodatek do niezależnych od dostawcy rozwiązań Ricoh wspiera nasze podejście do współtworzenia innowacji poprzez wspólne rozwiązywanie problemów związanych z drukiem, przepływami pracy i przejrzystością procesów. Niedotrzymywanie terminów, brak możliwości zlokalizowania zadania oraz niewydajna produkcja należą do wyzwań operacyjnych, które oferowane rozwiązanie pomaga wyeliminować. Zapewnia ono również płynniejsze działanie z różnymi technologiami oraz w ramach różnych lokalizacji firmy w celu optymalizacji produkcji oraz rozszerzenia możliwości biznesowych – powiedział Eef de Ridder, Vice President, Graphic Communications Group, Ricoh Europe. 

Nowa technologia Ricoh do zarządzania przepływami prac związanymi z Graphic Arts będzie dostępna pod koniec 2024 roku.

Więcej informacji o obecności Ricoh na targach drupa 2024 znajduje się na stronie https://www.ricoh-europe.com/news-events/events/drupa-2024/.

| O RICOH |

 Ricoh to globalna firma z branży technologicznej. Jej rozwiązania pozwalają tworzyć nowoczesne środowisko pracy. Od ponad 80 lat Ricoh kreuje innowacje i jest wiodącym dostawcą rozwiązań w dziedzinie zarządzania dokumentami, usług IT, multimediów, drukowania komercyjnego i produkcyjnego, aparatów cyfrowych i systemów produkcyjnych.

Grupa Ricoh z siedzibą w Tokio działa w około 200 krajach i regionach. W roku finansowym zakończonym w marcu 2021 r. Grupa Ricoh osiągnęła wynik sprzedaży na całym świecie w wysokości 1,682 mld jenów (ok. 15.1 mld USD).

Więcej informacji na stronie www.ricoh.pl

Kontakt dla mediów
Katarzyna Dawidowska
Ricoh Polska Sp. z o.o.
e-mail:kdawidowska@ricoh.pl
www.ricoh.pl
www.facebook.com/ricohpolska