Realisaprint.com targets new markets with the world’s first post beta installation of the RICOH Pro™ Z75 B2 inkjet
11.12.2023

Pierwsza na świecie instalacja RICOH Pro™ Z75 zakończona sukcesem

Warszawa, 11 grudnia 2023 r. – Francuska drukarnia Realisaprint.com jako pierwsza na świecie zainstalowała RICOH Pro(TM) Z75 - cyfrowy system na papier cięty formatu B2.

Pierwsza na świecie instalacja RICOH Pro™ Z75 zakończona sukcesem

Założona w 2007 roku firma Realisaprint.com świadczy usługi druku komercyjnego dla ponad 50000 grafików we Francji, Hiszpanii i Włoszech. Firma zatrudnia około 140 pracowników w centrum produkcyjnym o powierzchni 8000 metrów kwadratowych w pobliżu Nicei i oferuje szeroką gamę produktów, w tym broszury, ulotki, oznakowania i materiały reklamowe wspierające punkty sprzedaży. Z roku na rok firma odnotowuje 25% wzrost przychodów. 

RICOH ProTM Z75 posiada zalety systemu arkuszowego, jednocześnie generując niskie koszty eksploatacji i wysoką wydajność druku atramentowego. Pozwala uzyskać wysoką jakość produkcji przy utrzymaniu szybkiej realizacji zadań oraz obniżeniu nakładu pracy ze strony operatora. Każdego dnia Realisaprint.com drukuje i wysyła klientom nawet do 1500 zamówień z różnych linii biznesowych. Nowa maszyna umożliwi firmie wejście w nowe sektory rynku, skróci czas realizacji zamówień, zwiększy marże i usprawni obsługę klientów. 

Nowy model dołącza do parku maszynowego Realisaprint.com, w którym już znajdują się: rolowy system atramentowy RICOH Pro™ VC70000 oraz dwa cyfrowe systemy na papier cięty RICOH Pro™ C9200. RICOH Pro™ Z75 wzbogaci produkcję poligraficzną dzięki swoim możliwościom: 

  • Oferuje prędkość druku do 4500 arkuszy na godzinę lub 2250 arkuszy na godzinę w druku dwustronnym 
  • Głowice piezoelektryczne ze stali nierdzewnej zapewniają rozdzielczość natywną 1200 dpi przy wszystkich prędkościach z czterokolorowymi atramentami pigmentowymi (CMYK), a opatentowany system suszenia sprawia, że wydruki można poddać natychmiast dalszemu wykańczaniu 
  • Obsługuje szeroką gamę podłoży, m.in.: niepowlekane, powlekane do druku atramentowego, papiery offsetowe, nośniki o gramaturze do 400 g/m2 i maksymalnym rozmiarze arkusza 585 mm x 750 mm. 

Istotną kwestią dla Realisaprint.com była również możliwość połączenia Pro™ Z75 z narzędziami do automatyzacji przepływu pracy, co pomogło zoptymalizować wydajność produkcji. W rezultacie pliki dołączane do zamówienia składanego w sklepie internetowym są automatycznie przekierowywane do odpowiedniego urządzenia produkcyjnego w oparciu o rozmiar, objętość i preferowane nośniki.

- Cieszymy się, że możemy kontynuować naszą bliską współpracę z Ricoh. Podczas całego procesu decyzyjnego byliśmy w pełni wspierani przez ekspertów z Europy, Japonii i USA. Nowa maszyna umożliwi nam dalsze otwieranie się na nowe sektory rynku, takie jak komercyjne zastosowania druku, a także pomoże zmaksymalizować nasze moce produkcyjne – powiedział Rafael Mari, współzałożyciel Realisaprint.com.

- Największą przewagę konkurencyjną budują firmy innowacyjne. Realisaprint.com jest jedną z takich firm. Inwestycja w RICOH Pro™ Z75 to najnowszy krok w udanym przejściu na usprawniony model operacyjny, który zapewnia spójne, szybkie dostarczanie wysokiej jakości aplikacji. Dzięki doskonałemu poziomowi jakości druku, wydajności i automatyzacji Pro™ Z75, Realisaprint.com może utrzymać koszty produkcji na możliwie najniższym poziomie i zwiększyć marże. Cieszymy się, że możemy poinformować o tym pionierskim zamówieniu tak szybko po ogłoszeniu oficjalnej premiery. Przygotowujemy się na kolejne pozytywne wiadomości w najbliższym czasie – powiedział Sander Sondaal, Director, Commercial Print Sales, Ricoh Graphic Communications. 

| O RICOH |

 Ricoh to globalna firma z branży technologicznej. Jej rozwiązania pozwalają tworzyć nowoczesne środowisko pracy. Od ponad 80 lat Ricoh kreuje innowacje i jest wiodącym dostawcą rozwiązań w dziedzinie zarządzania dokumentami, usług IT, multimediów, drukowania komercyjnego i produkcyjnego, aparatów cyfrowych i systemów produkcyjnych.

Grupa Ricoh z siedzibą w Tokio działa w około 200 krajach i regionach. W roku finansowym zakończonym w marcu 2021 r. Grupa Ricoh osiągnęła wynik sprzedaży na całym świecie w wysokości 1,682 mld jenów (ok. 15.1 mld USD).

Więcej informacji na stronie www.ricoh.pl

Kontakt dla mediów
Katarzyna Dawidowska
Ricoh Polska Sp. z o.o.
e-mail:kdawidowska@ricoh.pl
www.ricoh.pl
www.facebook.com/ricohpolska