Yoursurprise drives innovation and growth with RICOH Pro™ Z75 B2 inkjet press technology
16.01.2024

Innowacyjny system RICOH Pro™ Z75 napędza rozwój biznesu

Warszawa, 7 marca 2024 r. – Firma Yoursurprise, holenderski producent personalizowanych upominków, zainstalowała cyfrowy system na papier cięty formatu B2 Ricoh Pro™ Z75. Dzięki temu bez trudu radzi sobie z produkcją i dostawą nawet do 50000 spersonalizowanych prezentów dziennie.

Innowacyjny system RICOH Pro™ Z75 napędza rozwój biznesu

Firma Yoursurprise powstała 18 lat temu. Współpracuje z właścicielami renomowanych marek w ramach ekskluzywnych partnerstw w zakresie spersonalizowanych opakowań (od czekoladek po whisky), gdzie zapotrzebowanie na wysoką jakość druku stale rośnie. Kluczowe znaczenie dla decyzji o zainwestowaniu w system Pro™ Z75 miały udane testy beta przeprowadzone w drukarni Heeter w USA. 

- Jakość i spójność kolorów są bardzo ważne dla naszych partnerów. I właśnie w tym obszarze Ricoh Pro™ Z75 naprawdę się wyróżnia. To wiele mówi o wysokim poziomie automatyzacji tej maszyny i jej łatwości obsługi. Jej zdolność do obsługi podłoży o rozmiarze B2+ pozwala nam na dalsze innowacje i przyspieszenie wzrostu - powiedział Bartjan Van Damme, kierownik produkcji. 

Innym istotnym czynnikiem decydującym o tej inwestycji było wieloletnie partnerstwo z Ricoh. - Ricoh bardzo uważnie wsłuchiwało się w wymagania i potrzeby rynku w trakcie prac nad modelem Pro™ Z75, aby umożliwić innowacyjnym firmom, takim jak Yoursurprise, dalszy rozwój - powiedział Nico Veenendaal, dyrektor działu Business & Gifts Development. - Prędkość druku do 4500 arkuszy na godzinę zapewnia wysoką wydajność produkcyjną, ułatwiając zarządzanie w trakcie najbardziej intensywnego okresu, jakim jest koniec roku. Zakup tego systemu otwiera zupełnie nowy rozdział w historii naszej firmy. 

- Ricoh Pro™ Z75 jest idealnym rozwiązaniem dla tego niezwykle wymagającego i wysoce usprawnionego środowiska produkcyjnego, gdzie szybkość, elastyczność i niezawodność są kluczowe. Ponieważ Yoursurprise dąży do ciągłego wzrostu, musi również stale wprowadzać innowacje i poszerzać swoje możliwości. Doskonale wpisuje się to w naszą filozofię "Henkaku" - japońskiego terminu oznaczającego transformację - powiedział Sander Sondaal, Director Commercial Print Sales, Graphic Communications Group, Ricoh Europe. 

O Ricoh Pro™ Z75

Ricoh Pro™ Z75 posiada zalety systemu arkuszowego, jednocześnie generując niskie koszty eksploatacji i wysoką wydajność druku atramentowego. Oferuje prędkość druku do 4500 arkuszy na godzinę lub 2250 arkuszy na godzinę w druku dwustronnym. Głowice piezoelektryczne ze stali nierdzewnej zapewniają rozdzielczość natywną 1200 dpi przy wszystkich prędkościach z atramentami pigmentowymi w czterech kolorach (CMYK), a opatentowany system suszenia sprawia, że wydruki można poddać natychmiast dalszemu wykańczaniu. Ricoh Pro™ Z75 obsługuje szeroką gamę podłoży, m.in.: niepowlekane, powlekane do druku atramentowego, papiery offsetowe, nośniki o gramaturze do 400 g/m2 i maksymalnym rozmiarze arkusza 585 mm x 750 mm.

| O RICOH |

 Ricoh to globalna firma z branży technologicznej. Jej rozwiązania pozwalają tworzyć nowoczesne środowisko pracy. Od ponad 80 lat Ricoh kreuje innowacje i jest wiodącym dostawcą rozwiązań w dziedzinie zarządzania dokumentami, usług IT, multimediów, drukowania komercyjnego i produkcyjnego, aparatów cyfrowych i systemów produkcyjnych.

Grupa Ricoh z siedzibą w Tokio działa w około 200 krajach i regionach. W roku finansowym zakończonym w marcu 2021 r. Grupa Ricoh osiągnęła wynik sprzedaży na całym świecie w wysokości 1,682 mld jenów (ok. 15.1 mld USD).

Więcej informacji na stronie www.ricoh.pl

Kontakt dla mediów
Katarzyna Dawidowska
Ricoh Polska Sp. z o.o.
e-mail:kdawidowska@ricoh.pl
www.ricoh.pl
www.facebook.com/ricohpolska