Step into Ricoh’s HENKAKUVERSE at drupa 2024
07.03.2024

HENKAKUVERSE motywem przewodnim stoiska Ricoh na targach drupa 2024

Warszawa, 13 marca 2024 r. – Odwiedzający stoisko Ricoh na targach drupa 2024 zostaną zaproszeni do zapoznania się z HENKAKUVERSE - wirtualnym środowiskiem, w którym będą mogli dowiedzieć się, w jaki sposób można wykorzystać wiodące technologie Ricoh z korzyścią dla ich procesów druku produkcyjnego. Stoisko Ricoh będzie znajdować się w hali 8a w Messe Düsseldorf w Niemczech w dniach 28 maja - 7 czerwca.

HENKAKUVERSE motywem przewodnim stoiska Ricoh na targach drupa 2024

Goście targów będą mogli zapoznać się z wieloma nowymi technologiami, które nie były dotąd prezentowane publicznie w Europie, w tym z modelem RICOH Pro™ Z75 B2. To pierwszy cyfrowy system na papier cięty formatu B2 z automatycznym dupleksem, wykorzystujący atrament wodny. Przyspiesza przejście z druku offsetowego na cyfrowy, zapewniaja wysoką jakość druku, krótszy czas realizacji i zmniejszone koszty eksploatacji. 

Obecny będzie również nowy rolowy system atramentowy RICOH Pro™ VC80000. Dzięki możliwościom sztucznej inteligencji, nowej generacji głowic z kontrolą temperatury i wysokiemu poziomowi integracji z systemami do wykańczania w linii, umożliwia drukarniom wzrost wydajności o 50% w porównaniu z modelami poprzedniej generacji. 

Inna prezentowana nowość, kolorowy system produkcyjny na papier cięty RICOH Pro™ C9500 o prędkości druku 135 str./min umożliwia drukarniom rozszerzenie strumieni przychodów i zwiększenie wydajności operacyjnej dzięki automatyzacji. Uzupełnieniem oferty będzie najnowsza zwinna, wszechstronna, elastyczna i responsywna kolorowa maszyna arkuszowa RICOH Pro™ C7500, wyposażona w dodatkową piątą stację na tonery specjalne. 

Goście stoiska będą mogli zapoznać się także z najnowszą generacją głowic drukujących Ricoh i szeregiem rozwiązań programowych, które koncentrują się w szczególności na automatyzacji przepływu pracy, takich jak RICOH TotalFlow™ Producer, RICOH Supervisor™, FusionPro® i RICOH Auto Color Adjuster. Odwiedzający będą mogli również dowiedzieć się więcej o ofercie usług doradczych Ricoh Professional Services, w tym z dostępnym szerokim wsparciem w zakresie zarządzania kolorami. 

Aby pobudzić kreatywność oraz rozpalić wyobraźnię, strefa HENKAKUVERSE zostanie wyposażona m.in. w „bar druku” i „ogród aplikacji” z inspirującymi historiami klientów, które ilustrują, w jaki sposób podejście Ricoh do współinnowacji może pomóc różnym rodzajom dostawców usług druku w rozwoju ich działalności. Zaprezentowane zostaną przykładowe wydruki wykonane na wszechstronnych systemach wielkoformatowych Ricoh, z wykorzystaniem różnych technologii. 

- Cieszymy się, że możemy stworzyć środowisko partnerskie skoncentrowane na współpracy z naszymi Klientami i wsparciu ich rozwoju. Z niecierpliwością czekamy na możliwość prezentacji naszych rozwiązań stworzonych z myślą o wysokiej jakości, wydajności i zrównoważonej produkcji. Nasz zespół ekspertów z przyjemnością pomoże naszym gościom odkrywać innowacyjne sposoby przekształcania i redefiniowania ich własnych środowisk – powiedział Eef de Ridder, Vice President, Graphic Communications Group, Ricoh Europe. 

Więcej informacji o obecności Ricoh na targach drupa 2024 znajduje się na stronie https://www.ricoh-europe.com/news-events/events/drupa-2024/

| O RICOH |

 Ricoh to globalna firma z branży technologicznej. Jej rozwiązania pozwalają tworzyć nowoczesne środowisko pracy. Od ponad 80 lat Ricoh kreuje innowacje i jest wiodącym dostawcą rozwiązań w dziedzinie zarządzania dokumentami, usług IT, multimediów, drukowania komercyjnego i produkcyjnego, aparatów cyfrowych i systemów produkcyjnych.

Grupa Ricoh z siedzibą w Tokio działa w około 200 krajach i regionach. W roku finansowym zakończonym w marcu 2021 r. Grupa Ricoh osiągnęła wynik sprzedaży na całym świecie w wysokości 1,682 mld jenów (ok. 15.1 mld USD).

Więcej informacji na stronie www.ricoh.pl

Kontakt dla mediów
Katarzyna Dawidowska
Ricoh Polska Sp. z o.o.
e-mail:kdawidowska@ricoh.pl
www.ricoh.pl
www.facebook.com/ricohpolska