IDC names Ricoh a global leader in security solutions and services

RAPORT

Ricoh światowym liderem w dziedzinie rozwiązań i usług bezpieczeństwa

Nowa analiza uznaje ekspertyzę Ricoh w zakresie usług cyfrowych oraz zaangażowanie firmy w zapewnianie spełnienia poprzez pracę.

Firma Ricoh uzyskała tytuł lidera w raporcie IDC MarketScape: Worldwide for Security Solutions and Services Hardcopy 2022-2023 Vendor Assessment. IDC MarketScape zwraca uwagę na pracę Ricoh w wielu obszarach, takich jak portfolio usług cyfrowych, elastyczność i skalowalność oferowana klientom, możliwości chmurowe oraz zaangażowanie w zapewnienie ludziom poczucia spełnienia poprzez pracę.
“Bezpieczeństwo i zrównoważony rozwój są częścią kultury Ricoh, a nie tylko funkcjami i usługami. Ricoh jest zaangażowane we wspieranie sposobu, w jaki ludzie pracują w stale zmieniającym się środowisku. Aby to osiągnąć, Ricoh stosuje holistyczne podejście do bezpieczeństwa, które obejmuje cały ekosystem technologii biurowej. Od ochrony na poziomie urządzenia po pełną gamę rozwiązań i usług, Ricoh zajmuje się bezpieczeństwem organizacyjnym, chmurą, siecią, ochroną danych, aplikacjami i ochroną innych zasobów fizycznych.” 


The IDC MarketScapeW raporcie wyszczególniono szereg atutów Ricoh, w tym:


image

Spełnienie poprzez pracę

Wizja Ricoh dotycząca zrewolucjonizowania pracy obejmuje wzmocnienie pozycji biznesu za pomocą technologii i usług, aby ludzie mogli uwolnić się od powtarzalnych zadań i znaleźć spełnienie w bardziej kreatywnych projektach. Koncentrując się na pracy hybrydowej i umożliwiając pracownikom pracę w dowolnym miejscu i czasie, Ricoh dąży do integracji środowiska pracy. Bezpieczeństwo odgrywa kluczową rolę w realizacji tego typu wizji.

Bezpieczeństwo

Dzięki holistycznemu podejściu do bezpieczeństwa, Ricoh wykorzystuje wbudowane funkcje na poziomie urządzenia, aby zająć się kluczowymi filarami infrastruktury druku i dokumentów. Bezpieczeństwo produktów i aplikacji obejmuje elementy zapewniające ograniczone zaufanie i kompleksowe szyfrowanie danych. Bezpieczeństwo infrastruktury obejmuje takie obszary, jak zarządzanie dostępem, wykrywanie zagrożeń i wzmacnianie urządzeń.

Usługi chmurowe

Ricoh oferuje pełen zakres usług, których celem jest pomoc organizacjom w modernizacji infrastruktury druku. Pakiet Ricoh Smart Integration (RSI) Control+ zapewnia bezpieczeństwo urządzeń wielofunkcyjnych, integrację przepływu pracy oraz podstawowe zarządzanie urządzeniami w chmurze. Oferta Ricoh Streamline NX i Ricoh Print Management Cloud (PMC) zapewnia kompleksowe rozwiązania umożliwiające organizacjom korzystanie z elastyczności i innowacyjności technologii chmurowej przy jednoczesnym zapewnieniu bezpieczeństwa we wszystkich obszarach infrastruktury druku.

Elastyczność i skalowalność

Zapewnienie bezpieczeństwa danych jest kluczową częścią strategii Ricoh. Jednocześnie firmy różnej wielkości zmierzają w kierunku modelu Software as a Service, m.in. dla usług drukowania. W obliczu niepewności co do tego, jak potrzeby w zakresie druku będą ewoluować w cyfrowym świecie, Ricoh podkreśla, że elastyczność i skalowalność mają kluczowe znaczenie w procesie przenoszenia druku do chmury.

Portfolio usług cyfrowych

Ricoh oferuje kompleksowe usługi cyfrowe, które można podzielić na sześć głównych kategorii: zarządzanie procesami biznesowymi, doświadczenie cyfrowe, cyberbezpieczeństwo, chmura i infrastruktura, komunikacja graficzna i cyfrowe przestrzenie robocze. Ricoh oferuje usługi doradcze, zarządzanie oraz możliwości integracji w każdym z tych obszarów. Wszystko to wspierane jest przez globalny model świadczenia usług, który umożliwia obsługę lokalnych, regionalnych i globalnych zobowiązań.

O International Data Corporation (IDC)

International Data Corporation (IDC) jest wiodącym globalnym dostawcą informacji rynkowych i usług doradczych dla rynków technologii informatycznych, telekomunikacyjnych i konsumenckich.

Bądźmy w kontakcie

Porozmawiaj z ekspertem Ricoh

Spotkaj się z jednym z naszych konsultantów i dowiedz się, jak możemy pomóc Twojej firmie.

Skontaktuj się z nami