Raport

Ricoh w gronie liderów według badania 2023 IDC MarketScape for Worldwide Print Transformation

Według autorów raportu, jednym z głównych czynników decydującym o tym osiągnięciu jest ewolucja z firmy skoncentrowanej na dokumentach w firmę skoncentrowaną na danych. “Podczas gdy konkurenci skupili się na transformacji cyfrowej w momencie wybuchu pandemii Covid-19, firma Ricoh dostrzegła tę szansę już wcześniej” – uzasadniono. Wyróżnienia przyznano za szybkie urządzenia atramentowe, rozwiązania chmurowe, usługi druku w rozproszonym środowisku pracy i środki zachowania bezpieczeństwa.

IDC MarketScape wyróżniło następujące atuty Ricoh: 

  • Wczesne rozpoczęcie prac nad transformacją cyfrową 
  • Ustanowione ramy dla przyszłego miejsca pracy dzięki inicjatywie "Leading Change at Work 
  • Wiodąca pozycja w branży dzięki wyróżnieniom w raportach IDC MarketScape dla Cloud MPS, Security Services and Solutions, Print in the Distributed Workforce i szybkich rozwiązań atramentowych 
  • Szybkie pozyskiwanie nowych technologii i zdobywanie umiejętności, aby wyróżniać się w transformacyjnych segmentach rynku. 
  • Pozytywne postrzeganie firmy jako dostawcy usług cyfrowych, a nie tylko urządzeń drukujących. 
  • Ciągłe inwestycje w podstawową działalność m.in. dzięki przejęciom takich firm jak PFU Scanner i utworzeniu spółki joint venture z Toshibą. 
  • Opinie klientów podkreślające, w jaki sposób pomogliśmy im dokonać cyfrowej transformacji w ich organizacjach.

“Wierzymy, że pozycja lidera w raporcie IDC jest wynikiem inspirujących działań, jakie podjęliśmy kilka lat temu w odpowiedzi na transformacje rynkowe. Dały one nam dostęp do narzędzi, dzięki którym możemy aktywnie pozycjonować się jako dynamiczny integrator środowiska pracy. Nieustannie będziemy oferować najnowocześniejsze technologie i usługi, a także będziemy dostarczać zoptymalizowane rozwiązania, które pozwolą uwolnić pełny potencjał naszych Klientów.”

Takahiro Irisa, Senior Corporate Officer and President of Ricoh Digital Services Business Unit, Ricoh Company, Ltd. 

Bądźmy w kontakcie

Explore the future of printing with Ricoh

Zapoznaj się z naszymi innowacyjnymi rozwiązaniami i zobacz, jak dzięki nim możesz zbliżyć się do doskonałości druku!

Skontaktuj się z nami

O IDC MarketScape 

Model oceny dostawców IDC MarketScape został zaprojektowany w celu wykonania przeglądu konkurencyjności na rynku ICT (technologii informacyjno-komunikacyjnych). Badania wykorzystują rygorystyczną metodologię punktacji opartą zarówno na kryteriach jakościowych, jak i ilościowych. IDC MarketScape zapewnia przejrzyste ramy, w których można porównywać oferty produktów i usług, możliwości i strategie oraz obecne i przyszłe czynniki sukcesu rynkowego. Ramy te zapewniają również nabywcom 360-stopniową ocenę mocnych i słabych stron aktualnych i potencjalnych dostawców.

1“IDC MarketScape: Worldwide Cloud MPS Hardcopy 2022 Vendor Assessment,” doc #US47337721, Jan 2022.
2“IDC MarketScape: Worldwide for Security Solutions and Services Hardcopy 2022-2023 Vendor Assessment,” doc #US48851622, Jan 2023.
3“IDC MarketScape: Worldwide Print in the Distributed Workforce 2022 Vendor Assessment,” doc #US48596221, Jan 2022 t
4“IDC MarketScape: Worldwide for Security Solutions and Services Hardcopy 2022-2023 Vendor Assessment,” doc #US48851622, Jan 2023