Evelyn Partners

CASE STUDY

System Ricoh Pro™ VC70000 w Eurographic Group Sp. z o.o.

Wydajny rolowy system atramentowy dedykowany do obsługi szybkich i zróżnicowanych nakładów przy zachowaniu wysokiej jakości

Firma Eurographic Group sp. z o.o. jest częścią skandynawskiej grupy oferującej usługi poligraficzne na bardzo wysokim poziomie. Drukuje między innymi: książki, podręczniki, broszury, katalogi, ulotki, dokumentację transakcyjną i reklamową. W Polsce działa od 10 lat - została założona 10 października 2013 r., z główną siedzibą w Szczecinie. W polskim oddziale w celu skrócenia czasu produkcji w zakresie druku cyfrowego podjęto decyzję o zakupie najnowocześniejszego systemu drukującego na papier ciągły. To kolejny etap rozwoju firmy. 

W wyniku szczegółowej analizy i porównań rozwiązań dostępnych na rynku wybrany został wysokowydajny kolorowy system druku na papier ciągły Ricoh Pro™ VC70000, składający się z dwóch jednostek drukujących. Zostały ustawione w linii w konfiguracji druku z roli na rolę dla papieru o szerokości wstęgi do 560 mm. Szybki system druku rolowego i park maszyn do obsługi papieru z roli jest w stanie zapewnić czas realizacji zleceń nawet poniżej 24 godzin.
“Rozwiązanie Ricoh ma duży wpływ na usprawnienie obsługi krótkich i szybkich nakładów, które nie mogą być wykonywane na urządzeniach offsetowych. Dzięki Ricoh Pro™ VC70000 omijane jest wiele procesów introligatorskich, które w tradycyjnej offsetowej introligatorni są niezbędne. W przypadku książek w oprawie miękkiej postprocesing zamyka się w: cięciu po druku, zebraniu bloku i oprawie z docięciem. Dzięki temu można wykazać oszczędność energii elektrycznej (mniejsza ilość urządzeń), miejsca i czasu produkcji.” 

Bartosz Nowakowski, Eurographic Group sp. z o.o.Podsumowanie

  • Wyzwanie: Budowanie zaangażowania klientów
  • Branża: Inny
  • Wielkość firmy: Małe i średnie firmy
  • Rodzaj usługi: Graphic Communications

Skontaktuj się z nami

Porozmawiaj z ekspertem Ricoh.

Umów się na konsultację i przekonaj się, jak możemy pomóc Twojej firmie.

Umów się na spotkanie