Usprawnienia serwisowe

Usprawnienia serwisowe

image

Zestaw narzędzi, które ułatwią codzienną administrację urządzeniami drukującymi

Zarządzanie środowiskiem druku i urządzeniami to często dodatkowy obowiązek dla osób z Działu IT bądź Administracji. Z tego powodu bardzo ważne jest, aby zapewnić im zestaw narzędzi, które pozwolą na realizację tych zadań w jak najbardziej efektywny sposób. Kluczowe znaczenie ma również dobór urządzeń drukujących, które będą gwarantowały niską awaryjność, intuicyjność obsługi oraz będą dobrze integrowały się z oprogramowaniem do zarządzania. 
 
W jaki sposób można usprawnić i zoptymalizować realizację zadań związanych z administrowaniem urządzeniami drukującymi? Przekonaj się na podstawie funkcjonalności i dodatkowych usług oferowanych w nowej generacji wielofunkcyjnych urządzeń drukujących serii IM C2010-6010

Mniej czasu poświęcisz na wymianę i zamawianie tonerów 
Urządzenia z serii IM C2010-6010, w stosunku do poprzednich modeli, oferują zwiększoną wydajność materiałów eksploatacyjnych. Oznacza to realną oszczędność czasu dla administratora środowiska druku. Dodatkowo zwiększona wydajność ma pozytywny wpływ na środowisko, jeśli weźmiemy pod uwagę transport oraz współczynnik generowanych elektroodpadów.

Aktualizacje firmware’u urządzeń

Ważnym obowiązkiem, który spoczywa na osobach odpowiedzialnych za administrowanie flotą urządzeń drukujących jest przeprowadzanie aktualizacji firmware’u.  Ma to ogromne znaczenie ze względu na bezpieczeństwo oraz odpowiednią integrację z oprogramowaniem. Administratorzy często narzekają na czasochłonność tego procesu.  Dlatego Ricoh wprowadziło 3 rozwiązania, które pomogą usprawnić to zadanie.  

  1. Ricoh Firmware Update Tool to narzędzie dla administratorów, którzy chcą mieć kontrolę nad tym, o jakiej porze urządzenia mają być aktualizowane. Pozwala to zaplanować aktualizację tak aby te nie powodowały przestojów w pracy urządzeń. Ricoh Firmware Update Tool komunikuje się z urządzeniem i umożliwia aktualizację po akceptacji administratora.
  2. Funkcja ARFU
    W urządzeniach nowej generacji z serii IM C można włączyć automatyczne aktualizacje. Przy wykorzystaniu ARFU cały proces odbywa się samoistnie. Jest to idealne rozwiązanie dla administratorów, dla których najważniejszym priorytetem jest oszczędność czasu. 
  3. Always Current Technology to autorskie rozwiązanie Ricoh. Dzięki tej technologii znacznie szybciej i łatwiej można instalować nie tylko aktualizacje, ale również dodatkowe aplikacje oraz oprogramowanie. Ta funkcja pozwala na zachowanie maksymalnej funkcjonalności urządzenia i stosunkowo proste dostosowanie do nowych potrzeb związanych z obsługą dokumentów.  

Zdalny pulpit
W dzisiejszych czasach bardzo wiele firm wprowadziły hybrydowy styl pracy. Z możliwości pracy zdalnej korzystają również administratorzy IT. Wymaga to wprowadzenia rozwiązań, które będą wspierały ten styl pracy. 

Odpowiedzią na te potrzeby jest możliwość zdalnej kontroli urządzeń za pomocą funkcji Remote Panel Support. Ta pozwala administratorowi IT na przejęcie zdalnej kontroli nad panelem urządzenia. Umożliwia to dokonanie zmian w zakresie konfiguracji lub przeprowadzenia zdalnie szkolenia z obsługi urządzenia dla nowych pracowników. 

Zdalna diagnostyka i świadczenie usług serwisowych – minimalizowanie ryzyka wystąpienia przestoju 
Zdalny pulpit również znacznie przyspiesza rozwiązywanie wielu problemów technicznych. W oparciu o tę technologię specjaliści Ricoh są w stanie świadczyć usługi zdalnej pomocy (usługa Remote Connect Support). Dzięki temu innowacyjnemu narzędziu inżynier serwisu może nie tylko szybciej zdiagnozować problem, ale także w wielu przypadkach usunąć usterkę bez konieczności fizycznej wizyty u Klienta. 

Dodatkowe rozwiązania
Dodatkowym wsparciem dla firm, które korzystają z rozbudowanego środowisko druku, jest wdrożenie oprogramowania do zarządzania flotą urządzeń, takiego jak Ricoh Streamline NX.  

Nowa generacja wielofunkcyjnych urządzeń drukujących z serii IM C
Nowa seria urządzeń drukujących A3 kolor IM C2010-6010 to doskonały wybór dla firm, dla których priorytetem jest praca w nowoczesnym środowisku druku. Firmy te przywiązują dużą uwagę do komfortu obsługi, wysokiego poziomu bezpieczeństwa oraz rozwiązań umożliwiających sprawną digitalizację dokumentów. Oczekują one, że urządzenia będą sprawdzać się przy hybrydowym stylu pracy. 

Zapraszamy do kontaktu

Porozmawiaj z ekspertem Ricoh

Skontaktuj się z jednym z naszych konsultantów i dowiedz się, jak możemy pomóc Twojej firmie.

Skontaktuj się z nami