Ricoh Smart Integration

Ricoh Smart Integration

image

Dlaczego chmura w druku się opłaca?

Wyzwania środowiska pracy hybrydowej sprawiają, że coraz więcej firm szuka chmurowych rozwiązań dla środowiska druku i współdzielenia informacji. Ważnym aspektem pracy hybrydowej jest zapewnienie dostępu do informacji oraz infrastruktury druku dla użytkowników niezależnie od tego czy pracują oni stacjonarnie, zdalnie lub korzystają z przestrzeni coworkingowych. Kluczowe tu są dwa konteksty: niższe koszty oraz bezpieczeństwo danych.  W tym artykule omówimy tę pierwszą kwestię i odpowiemy na pytanie: Dlaczego chmura w druku się opłaca? 

Fizyczne serwery oznaczają wysokie koszty utrzymania i duże nakłady pracy

W przypadku organizacji posiadających wewnętrzne serwery drukowania i skanowania, zapewnienie bezpiecznego dostępu dla pracowników pracujących zdalnie jest bardzo kosztowne i wymaga znacznych nakładów pracy. Wiąże się to również z koniecznością obsługi piętrzących się problemów w zakresie wsparcia użytkowników. 
 
Zdecydowanie prostszym i bardziej efektywnym kosztowo rozwiązaniem jest migracja do chmury. Szczególnie, że są obecnie na rynku dostępne rozwiązania, które nie wymagają alokowania dużych budżetów i zaangażowania szerokiego zespołu IT. Należy do nich oprogramowanie chmurowe Ricoh Smart Integration, które jest dostępne w dwóch komplementarnych pakietach. 

Pakiet RSI Connectors

Dzięki pierwszemu z nich,  Ricoh Smart Integration - pakiet Connectors, każdy użytkownik integruje się z własnym kontem chmurowym, które pozwala mu na drukowanie i skanowanie dokumentów. Opcji druku jest znacznie więcej. Zlecić go można bezpośrednio z indywidualnych kont poczty email, dysku chmurowego czy też wspólnej przestrzeni chmurowej, która jest dostępna w ramach danej organizacji. 
 
Do tego dochodzi optymalizacja procesów związanych z digitalizacją i archiwizacją dokumentów. Pakiet RSI Connectors pozwala na automatyczne przesłanie zeskanowanych dokumentów do dedykowanych repozytoriów chmurowych. Urządzenie drukujące np. z serii IM C2010-6010,  na którym jest zainstalowany pakiet, integruje się bezproblemowo z popularnymi usługami chmurowymi za pomocą bezpiecznego, szyfrowanego połączenia.
image

Monitoring urządzeń i kontrola kosztów druku

Dużą bolączką wielu firm jest również brak możliwości precyzyjnej analizy kosztów oraz sposobu wykorzystania posiadanych urządzeń drukujących. Szczególnie, że dostęp do takich możliwości nie musi wiązać się z inwestycją w drogie oprogramowanie. Ogromnym wsparciem w tym zakresie jest kolejny z pakietów Ricoh Smart Integration – Control+.

Pakiet RSI Control+

 
Dzięki niemu administrator może kontrolować, kto ma dostęp do urządzeń drukujących i jaki rodzaj prac oraz nakładów drukuje. Oprogramowanie pozwala również na wprowadzenie ustawień ograniczających np. druk kolorowy. Zapewnia też dostęp do szeregu raportów, na bazie których można precyzyjnie przeanalizować, które departamenty lub pracownicy generują najwyższe koszty druku oraz czy posiadane urządzenie jest odpowiednio dopasowane do potrzeb danej firmy.  Dodatkowym ułatwieniem dla codziennej pracy osób odpowiedzialnych za administrowanie infrastrukturą druku jest możliwość skonfigurowania automatycznych  powiadomień informujących o takich problemach, jak np. braku papieru, czy toneru. 
image

Chmurowy sterownik drukowania - autoryzacja, wydruk podążający

Chmurowy sterownik druku pozwala również na wprowadzenie dodatkowych zabezpieczeń takich, jak funkcja wydruku podążającego. Dzięki niej wydrukowany dokument może zostać zwolniony z drukarki tylko przez uprawnionego użytkownika. Dużym ułatwieniem jest to, że może zalogować się na dowolnym urządzeniu podłączonym do danego sterownika. 

RSI – 60 dniowa wersja testowa

Jeśli posiadasz inteligentne urządzenia Ricoh wypróbuj darmową wersję testową przez 60 dni. https://trial.ricoh-smart-integration.com/pl

Skontaktuj się z nami

Porozmawiaj z ekspertem Ricoh.

Umów się na konsultację i przekonaj się, jak możemy pomóc Twojej firmie.

Umów się na spotkanie