Najnowsze rozwiązania produkcyjne Ricoh nagrodzone przez European Digital Press Association

Drukowanie Twitter Facebook Delicious LinkedIn

Najnowsze rozwiązania produkcyjne Ricoh nagrodzone przez European Digital Press Association

Warszawa, 11 maja 2017 r. - Kolorowy, arkuszowy system produkcyjny Ricoh Pro™ C5200 oraz oprogramowanie Ricoh TotalFlow® zostały docenione przez European Digital Press Association (EDP). Oficjalna ceremonia wręczenia nagród odbyła się 10 maja na targach FESPA w Hamburgu.

Eksperci EDP co roku nagradzają najlepsze osiągnięcia z zakresu maszyn i narzędzi do druku, oprogramowania, podłoży, komponentów, farb, materiałów oraz rozwiązań do wykańczania druku cyfrowego. 

„Jesteśmy bardzo dumni z mocnej pozycji, którą w ciągu zaledwie kilku miesięcy zdobyły nowe systemy produkcyjne Ricoh” - powiedział Eef De Ridder, Director Commercial Printing w Ricoh Europe. „Otrzymane w tym roku wyróżnienia stanowią kolejne potwierdzenie innowacyjności produktów Ricoh. Oba nagrodzone rozwiązania zostały stworzone z myślą o dostawcach druku i wyzwaniach, którym muszą sprostać” – dodał

Wyróżnone oprogramowanie Ricoh TotalFlow® to obszerne portfolio elastycznych i kompleksowych do zarządzania wydajnością. Starannie dobrany zbiór wspiera kluczowe obszary produkcyjne. Najnowsza wersja pakietu oprogramowania Ricoh TotalFlow® obejmuje intuicyjne rozwiązania zapewniające wysoki komfort obsługi oraz szybki dostęp do najważniejszych funkcji. 

Z kolei nagrodzona seria Ricoh Pro™ C5200 to aktualnie najmniejsze kolorowe urządzenia produkcyjne w ofercie producenta. Są przeznaczone do produkcji „na żądanie”, zostały stworzone z myślą o druku takich prac jak materiały marketingowe czy mailingi oraz wydruków akcydensowych w tzw. „małej” poligrafii. Wysoką jakość odwzorowania obrazu zapewnia innowacyjny silnik druku VCSEL oraz polimeryzowany toner PxP-EQ. System obsługuje szeroką gamę mediów, umożliwia druk na papierach moletowanych oraz druk banerowy. Seria Pro™ C5200s obsługuje media do gramatury 360 g/m2 oraz pozwala na zadruk kopert z zastosowaniem zaawansowanej technologii która zmniejsza zagniecenia papieru. Pro™ C5200s posiada także szerokie spektrum modułów do obróbki „post-press”.

Na górę strony

| O Ricoh |
To globalna firma z branży technologicznej, która specjalizuje się w sprzęcie biurowym, rozwiązaniach do druku produkcyjnego, systemach zarządzania dokumentami i usługach IT. Ricoh Group, z centralą w Tokio, działa w ponad 200 krajach i regionach. W roku finansowym, zakończonym w marcu 2015 roku, przychody ze sprzedaży Ricoh Group wyniosły 2,231 mld jenów (ok. 18,5 mld USD). 

Większość przychodów firmy pochodzi ze sprzedaży produktów, rozwiązań i usług, które usprawniają interakcje między ludźmi a informacjami. Ricoh jest również wielokrotnie nagradzanym producentem aparatów i kamer cyfrowych oraz specjalistycznych produktów branżowych. Firma jest znana ze względu na wysoką jakość, którą zapewnia, wyjątkowe podejście do klienta i liczne inicjatywy na rzecz zrównoważonego rozwoju.
Zgodnie ze swoim przesłaniem, imagine. change., Ricoh pomaga firmom zmienić sposób pracy i wykorzystać zbiorową wyobraźnię pracowników.

Więcej informacji na stronie:

Kontakt dla mediów:
Justyna Cachel
Ricoh Polska Sp. z o.o.
tel: +48 667 220 754

Na górę strony