Ricoh w czołówce zestawienia IDC „Technologia na rzecz Zrównoważonego Rozwoju i Społeczeństwa w Europie”
17.09.2021

Ricoh w czołówce zestawienia IDC „Technologia na rzecz Zrównoważonego Rozwoju i Społeczeństwa w Europie”

Warszawa, 17 września 2021r. – Ricoh znalazło się w pierwszej trójce firm wyróżnionych w raporcie IDC "European Technology for Sustainability and Social Impact Index Market Maturity Report" (Wskaźnik Dojrzałości Rynku Europejskich Technologii na rzecz Zrównoważonego Rozwoju i Wpływu Społecznego). 

Raport zawiera szczegółowe porównanie 29 kluczowych dostawców reprezentujących branżę IT. Zastosowano w nim strukturę ilościową - określającą ponad 200 parametrów zebranych w trzy główne filary:  Technology Vendor Performance, Technology as an Enabler oraz Technology for Good.

Przy każdym z tych filarów IDC podkreśliło mocne strony Ricoh: 

1. Technology Vendor Performance (Wydajność dostawcy technologii): Zarządzanie i prowadzenie działalności gospodarczej zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju.

- Ustalenie jasnych celów w zakresie ochrony środowiska, spraw społecznych i zrównoważonej polityki firmy (ESG), które są ściśle powiązane z globalną strategią Ricoh.

2. Technology as an Enabler (Technologia jako aktywator/ czynnik wspomagający zrównoważonego rozwoju): Monetyzacja i efektywność energetyczna produktów. 

- Zapewnienie klientom usług konsultacyjnych z zakresu zrównoważonego rozwoju, jak np. Program Optymalizacji Zrównoważonego Rozwoju.

3. Technology for Good (Technologia dla dobra ogółu): Rozwiązania wykorzystywane dla dobra społeczeństwa.

- wykorzystanie autorskich rozwiązań technologicznych Ricoh do podnoszenia świadomości na temat chorób demencyjnych oraz zbierania funduszy na rzecz badań realizowanych przez Alzheimer's Research.

Nicola Downing, COO, Ricoh Europe, skomentowała: "Wysoka pozycja Ricoh w tym prestiżowym zestawieniu IDC wynika z naszej konsekwentnej polityki zrównoważonego rozwoju.  Stawiamy sobie coraz ambitniejsze cele. Ten związany z redukcją emisji gazów cieplarnianych do 2030 r. podnieśliśmy z 30% do 63%. Jestem niezmiernie dumna z naszych obecnych osiągnięć i wsparcia, które oferujemy naszym klientom w zakresie wprowadzania zrównoważonych działań".

Dowiedz się więcej o naszym zaangażowanie w zrównoważony rozwój na stronie https://www.ricoh.pl/o-nas/zrownowazony-rozwoj

*IDC: Europe Technology for Sustainability and Social Impact Index Market Maturity Report": Infrastructure and Enterprise Equipment Manufacturers, doc # EUR146127520, luty 2021 r.

|O Ricoh|

Ricoh to globalna firma z branży technologicznej. Jej rozwiązania pozwalają tworzyć nowoczesne środowisko pracy. Od ponad 80 lat Ricoh kreuje innowacje i jest wiodącym dostawcą rozwiązań w dziedzinie zarządzania dokumentami, usług IT, multimediów, drukowania komercyjnego i produkcyjnego, aparatów cyfrowych i systemów produkcyjnych.

Grupa Ricoh z siedzibą w Tokio działa w około 200 krajach i regionach. W roku finansowym zakończonym w marcu 2021 r. Grupa Ricoh osiągnęła wynik sprzedaży na całym świecie w wysokości 1,682 mld jenów (ok. 15.1 mld USD). 

Więcej informacji na stronie https://www.ricoh.pl

Kontakt dla mediów
Katarzyna Dawidowska

Ricoh Polska Sp. z o.o.
e-mail: kdawidowska@ricoh.pl

www.ricoh.pl  www.facebook.com/ricohpolska