Ricoh w 2022 Gartner® Magic Quadrant™ Outsourced Digital Workplace Services Worldwide
26.04.2022

Ricoh w 2022 Gartner® Magic Quadrant™ Outsourced Digital Workplace Services Worldwide

Warszawa, 26 kwietnia 2022 r. –  Ricoh uwzględniono w tegorocznym raporcie Gartner “Magic Quadrant for Outsourced Digital Workplace Services (ODWS) Worldwide”. 

W zestawieniu umieszczono zaledwie 17 firm z całego świata. 

Outsourced Digital Workplace Services (ODWS) są definiowane przez Gartner jako zbiór  zarządzanych usług, narzędzi oraz technologii, dzięki którym firmy mogą realizować swoją strategię tworzenia innowacyjnego, cyfrowego środowiska pracy. Dzięki niej pracownicy mają osiągnąć wyższe kompetencje cyfrowe, które przyczynią się do wzrostu efektywności biznesowej przedsiębiorstwa**. 

Eksperci Gartner przeprowadzili ewaluację 17 dostawców, w tym Ricoh. Ten proces obejmował poniższe obszary: 

  • Zdalna obsługa użytkowników końcowych (usługi service desk)
  • Obsługa urządzeń użytkowników końcowych w tym notebooków, komputerów PC, urządzeń mobilnych, IoT, inteligentnych szafek/automatów paczkowych, interaktywnych kiosków
  • Fizyczne i wirtualne urządzenia (PCaaS, DaaS iVDI)
  • Usługi nastawione na budowanie pozytywnego doświadczenia pracownika 
  • Wykorzystanie samo naprawialnej analityki i automatyzacji opartej na Sztucznej Inteligencji 

Ricoh wspiera budowanie innowacyjnego środowiska pracy dla klientów na całym świecie. Oferuje szeroką gamę rozwiązań i usług pozwalających usprawnić zarządzanie procesami biznesowymi, zadbać o cyberbezpieczeństwo, komunikację oraz infrastrukturę IT.  

“Obecność w zestawieniu Gartner to dla nas powód do dumy. Podstawą naszej współpracy z klientami jest zaprojektowanie i wdrożenie takich rozwiązań technologicznych, dzięki którym ich pracownicy będą mogli w pełni wykorzystać swój potencjał. To wyróżnienie ze strony Gartner potwierdza nasze kompetencje we wprowadzaniu narzędzi, które wyznaczają nowe trendy w stylu pracy. Nasze dotychczasowe doświadczenia przekładają się na powodzenie kolejnych projektów, w których wspieramy firmy na drodze do cyfrowej transformacji” – powiedziała Nicola Downing, CEO, Ricoh Europe. 

“Wierzymy, że obecność Ricoh w Gartner Magic Quadrant for Outsourced Digital Workplace Services podkreśla, że nasza oferta zawiera zestaw narzędzi wspierających hybrydowy model pracy i współpracę. Dodatkowym argumentem jest nasze doświadczenie zdobywane podczas wdrożeń realizowanych u klientów na całym świecie” – dodał Akira Oyama, Executive Corporate Officer and President of Ricoh Digital Services Business Unit, Ricoh Company, Ltd. 

Pełną wersję raportu można pobrać pod tym linkiem https://www.ricoh.pl/wiadomosci-wydarzenia/ricoh-insights/gartner-report/

*Gartner, Magic Quadrant for Outsourced Digital Workplace Services, 21 February 2022, Daniel Barros, David Groombridge, DD Mishra, Stephanie Stoudt-Hansen i Katja Ruud.

**Gartner, Magic Quadrant for Outsourced Digital Workplace Services, 21 February 2022

Zastrzeżenia Gartner

Gartner nie poleca żadnego z producentów, produktów czy usług opisanych w raporcie. Analizy zawarte w tym dokumencie nie powinny być uznawane za rekomendacje. Wszelkie stwierdzenia zawarte w raporcie stanowią opinie i nie powinny być uznawane za  stwierdzenie faktu. Gartner zrzeka się wszelkich gwarancji, wyrażonych lub domniemanych, w odniesieniu do tych badań, w tym gwarancji przydatności handlowej lub przydatności do określonego celu.

GARTNER oraz Magic Quadrant są zastrzeżonymi znakami towarowymi i znakami usługowymi firmy Gartner, Inc. i/lub jej podmiotów stowarzyszonych w Stanach Zjednoczonych i globalnie. Zostały wykorzystane w niniejszym dokumencie za zgodą. Wszelkie prawa zastrzeżone.

[Dodatkowa uwaga]

Chociaż niniejszy Magiczny Kwadrant obejmuje dostawców usług, którzy są w stanie zapewnić klientom globalny ODWS dla firm na całym świecie, nie wszystkie kraje zostały uwzględnione, ze względu na ich unikalne cechy, które uprzywilejowują usługodawców o lokalnych możliwościach dostarczania usług. Przykładami takich krajów są Chiny, Japonia i Brazylia.

|O Ricoh|

Ricoh to globalna firma z branży technologicznej. Jej rozwiązania pozwalają tworzyć nowoczesne środowisko pracy. Od ponad 80 lat Ricoh kreuje innowacje i jest wiodącym dostawcą rozwiązań w dziedzinie zarządzania dokumentami, usług IT, multimediów, drukowania komercyjnego i produkcyjnego, aparatów cyfrowych i systemów produkcyjnych.

Grupa Ricoh z siedzibą w Tokio działa w około 200 krajach i regionach. W roku finansowym zakończonym w marcu 2021 r. Grupa Ricoh osiągnęła wynik sprzedaży na całym świecie w wysokości 1,682 mld jenów (ok. 15.1 mld USD). 

Więcej informacji na stronie https://www.ricoh.pl

Kontakt dla mediów
Katarzyna Dawidowska

Ricoh Polska Sp. z o.o.
e-mail: kdawidowska@ricoh.pl

www.ricoh.pl  www.facebook.com/ricohpolska