Ricoh Pro™ VC70000e na Hunkeler Innovationdays 2023
13.12.2022

Ricoh Pro™ VC70000e na Hunkeler Innovationdays 2023

Podczas wydarzenia Ricoh zaprezentuje szeroką gamę systemów drukujących oraz oprogramowania

Warszawa, 13 grudnia 2022 r. – Podczas tegorocznej edycji Hunkeler Innovationdays w Lucernie odbędzie się pierwsza publiczna prezentacja najnowszego systemu atramentowego na papier ciągły - Ricoh Pro™ VC70000e. To rozwiązanie zapewnia większą elastyczność przy druku krótkich serii, upraszcza produkcję, wspiera produktywność, poprawia jakość i ułatwia migrację nakładów z druku offsetowego na cyfrowy.

Ricoh Pro™ VC70000e na Hunkeler Innovationdays 2023
Ricoh Pro™ VC70000e na Hunkeler Innovationdays 2023

Zaawansowane oprogramowanie Ricoh Pro™ VC70000e posiada narzędzia do automatyzacji produkcji, a także możliwości analizy prac za pośrednictwem Ricoh Pro Scanner i Ricoh Supervisor™. Oprogramowanie Ricoh Automation Suite wykorzystuje możliwości sztucznej inteligencji oraz maszynowego uczenia, dzięki temu nie jest skomplikowane w obsłudze i zapewnia szybki dostęp do wszystkich istotnych danych. Opatentowana przez firmę Ricoh technologia specjalnego podkładu poprzedzającego druk atramentem, zapewnia wysoką jakość obrazu i intensywność kolorów na jeszcze szerszej gamie nośników. Możliwość tworzenia znormalizowanej powierzchni drukowania zapewniającej doskonałą jakość wydruku jest szczególnie istotna w czasach, gdy globalne niedobory mają wpływ na wybór podłoża.

Podczas Hunkeler Innovationdays 2023 Ricoh zaprezentuje również monochromatyczne urządzenie na papier ciągły Ricoh Pro™ V20100 wykorzystywane do produkcji: ulotek informacyjnych dołączanych do leków, druków transakcyjnych, książek itp. Prezentowane portfolio uzupełni cyfrowe kolorowe urządzenie arkuszowe Ricoh Pro™ C9200 dedykowane między innymi do produkcji okładek, czasopism i materiałów marketingowych. 

Podczas wydarzenia prezentowana będzie wirtualnie nowość w ofercie Ricoh - arkuszowa maszyna atramentowa o formacie B2 -  Ricoh Pro Z75. Na stoisku dostępne będą próbki wykonane na tym urządzeniu. Przyszłościowa technologia obejmuje najnowsze głowice drukujące i atramenty Ricoh, zapewniające zalety druku arkuszowego przy niskich kosztach eksploatacji, wysokiej wydajności, jakości obrazu i elastyczności druku atramentowego. 

|O Ricoh|

Ricoh to globalna firma z branży technologicznej. Jej rozwiązania pozwalają tworzyć nowoczesne środowisko pracy. Od ponad 80 lat Ricoh kreuje innowacje i jest wiodącym dostawcą rozwiązań w dziedzinie zarządzania dokumentami, usług IT, multimediów, drukowania komercyjnego i produkcyjnego, aparatów cyfrowych i systemów produkcyjnych.

Grupa Ricoh z siedzibą w Tokio działa w około 200 krajach i regionach. W roku finansowym zakończonym w marcu 2021 r. Grupa Ricoh osiągnęła wynik sprzedaży na całym świecie w wysokości 1,682 mld jenów (ok. 15.1 mld USD). 

Więcej informacji na stronie https://www.ricoh.pl

Kontakt dla mediów
Katarzyna Dawidowska

Ricoh Polska Sp. z o.o.
e-mail: kdawidowska@ricoh.pl

www.ricoh.pl  www.facebook.com/ricohpolska