Ricoh included in the Dow Jones Sustainability World Index for four consecutive years
12.12.2023

Ricoh po raz czwarty z rzędu w prestiżowym zestawieniu Dow Jones Sustainability World Index

Warszawa, 13 grudnia 2023 r. – Firma Ricoh po raz czwarty z rzędu znalazła się w rankingu Dow Jones Sustainability World Index (DJSI World Index), jednym z najbardziej znanych na świecie zestawień poświęconych ESG (zagadnieniom środowiskowym, społecznym i ładu korporacyjnego).

Ricoh po raz czwarty z rzędu w prestiżowym zestawieniu Dow Jones Sustainability World Index

Opracowany przez Dow Jones & Company we współpracy z S&P Global indeks jako pierwszy na świecie podjął się oceny zrównoważonego rozwoju firm pod kątem ekonomicznym, środowiskowym i społecznym. 

W tegorocznej edycji dokonano przeglądu około 3 500 największych firm na świecie, z czego w ostatecznym zestawieniu umieszczono 321 organizacji. Spośród 35 firm z branży elektroniki biurowej i urządzeń peryferyjnych, Ricoh otrzymała wysokie oceny w obszarach "Zarządzanie i gospodarka", "Środowisko" i "Społeczne", co łącznie przełożyło się na najwyższy ogólny wynik w swoim sektorze. Więcej informacji o rankingu znajduje się tutaj: https://www.spglobal.com/esg/solutions/indices

Podejście Ricoh do zrównoważonego rozwoju opiera się na równowadze trzech P: Dobrobyt (ang. Prosperity – aspekt ekonomiczny), Ludzie (ang. People – aspekt społeczny) i Planeta (ang. Planet – aspekt środowiskowy). Aby zrealizować ten cel, firma zidentyfikowała siedem istotnych kwestii w dwóch obszarach: "Rozwiązywanie problemów społecznych poprzez biznes" i "Solidna infrastruktura zarządzania" oraz wyznaczyła 16 celów ESG, aby pracować nad rozwiązaniem tych kwestii. Ricoh będzie nadal przyczyniać się do rozwiązywania problemów społecznych i osiągania Celów Zrównoważonego Rozwoju poprzez swoją działalność biznesową. 

Więcej informacji o zaangażowaniu Ricoh w zrównoważony rozwój znajduje się tutaj: https://www.ricoh.pl/o-nas/zrownowazony-rozwoj/

| O RICOH |

 Ricoh to globalna firma z branży technologicznej. Jej rozwiązania pozwalają tworzyć nowoczesne środowisko pracy. Od ponad 80 lat Ricoh kreuje innowacje i jest wiodącym dostawcą rozwiązań w dziedzinie zarządzania dokumentami, usług IT, multimediów, drukowania komercyjnego i produkcyjnego, aparatów cyfrowych i systemów produkcyjnych.

Grupa Ricoh z siedzibą w Tokio działa w około 200 krajach i regionach. W roku finansowym zakończonym w marcu 2021 r. Grupa Ricoh osiągnęła wynik sprzedaży na całym świecie w wysokości 1,682 mld jenów (ok. 15.1 mld USD).

Więcej informacji na stronie www.ricoh.pl

Kontakt dla mediów
Katarzyna Dawidowska
Ricoh Polska Sp. z o.o.
e-mail:kdawidowska@ricoh.pl
www.ricoh.pl
www.facebook.com/ricohpolska