Ricoh otrzymuje złote wyróżnienie w rankingu EcoVadis
30.03.2021

Ricoh otrzymuje złote wyróżnienie w rankingu EcoVadis

Warszawa, 30 March 2021 – Firma Ricoh raz kolejny otrzymała złotą ocenę w rankingu przeprowadzonym przez EcoVadis. Dzięki wyróżnieniu Ricoh uplasowało się wśród 5% najlepiej ocenianych firm w swojej branży pod względem wyników osiągniętych w zakresie działalności na rzecz zrównoważonego rozwoju.

EcoVadis
W rankingu EcoVadis znalazły się firmy z ponad 160 krajów, reprezentujące 200 sektorów biznesowych. Wszystkie oceniane są pod kątem swoich polityk korporacyjnych, inicjatyw i osiągnięć w czterech kluczowych obszarach: środowisko, praca i prawa człowieka, etyka i zrównoważony łańcuch dostaw. Od czasu otrzymania pierwszej złotej oceny w 2014 r., Ricoh konsekwentnie zachowuje w zestawieniu swoją pozycję z najwyższym odznaczeniem Gold.

Firma Ricoh od lat dba o środowisko naturalne. Opracowuje przy tym zrównoważone działania we współpracy ze swoimi dostawcami, jak również tworzy rozwiązania, które pomagają jej partnerom i klientom funkcjonować w sposób bardziej zrównoważony. W 2019 roku Ricoh jako pierwsza japońska firma wzięła udział w inicjatywie Business for Inclusive Growth (B4IG) mającej na celu zwalczanie nierówności w miejscach pracy i łańcuchach dostaw. Przystąpiła również do kolacji Responsible Business Alliance (RBA), która promuje społeczną odpowiedzialność w globalnych łańcuchach dostaw. 

W rezultacie czego została wysoko oceniona zestawieniu EcoVadis, szczególnie w obszarach „Środowisko” i „Zrównoważony łańcuch dostaw”.

Więcej informacji na temat rankingu EcoVadis na stronie: https://ecovadis.com/ 

Więcej informacji o zaangażowaniu firmy w realizację celów zrównoważonego rozwoju na https://www.ricoh.pl/o-nas/zrownowazony-rozwoj/index.html.

|O Ricoh|

Ricoh to globalna firma z branży technologicznej. Jej rozwiązania pozwalają tworzyć nowoczesne środowisko pracy. Od ponad 80 lat Ricoh kreuje innowacje i jest wiodącym dostawcą rozwiązań w dziedzinie zarządzania dokumentami, usług IT, multimediów, drukowania komercyjnego i produkcyjnego, aparatów cyfrowych i systemów produkcyjnych.

Grupa Ricoh z siedzibą w Tokio działa w około 200 krajach i regionach. W roku finansowym zakończonym w marcu 2021 r. Grupa Ricoh osiągnęła wynik sprzedaży na całym świecie w wysokości 1,682 mld jenów (ok. 15.1 mld USD). 

Więcej informacji na stronie https://www.ricoh.pl

Kontakt dla mediów
Katarzyna Dawidowska

Ricoh Polska Sp. z o.o.
e-mail: kdawidowska@ricoh.pl

www.ricoh.pl  www.facebook.com/ricohpolska