30.08.2022

Ricoh na Festiwalu Marketingu

Warszawa, 30 sierpnia 2022 r. – Ricoh dołączyło do wystawców najbliższej edycji Festiwalu Marketingu. W Hali 3, na stoisku G1 zostanie zaprezentowany Ricoh Pro™ L5160e. Ten model to przedstawiciel najnowszej serii ploterów lateksowych firmy. Urządzenie oferuje druk w trzech konfiguracjach kolorystycznych: CMYK, CMYK+W oraz CMYK+O+G. 

Szerszy gamut kolorystyczny

Festiwalu Marketingu

W konfiguracji CMYK+O+G nowe tusze: pomarańczowy i zielony pozwalają uzyskać szerszą paletę kolorów umożliwiającą między innymi tworzenie kolorów specjalnych.

Natomiast konfiguracja CMYK+W umożliwia druk na podłożach kolorowych. Zapewnia też interesujący efekt dwustronnego obrazu w przypadku prac realizowanych na podłożach przezroczystych.

Ploter do wszechstronnych zastosowań

Ricoh Pro™ L5160e to ploter, który sprawdzi się w bardzo wszechstronnych zastosowaniach. Dzięki wykorzystaniu ekologicznych autorskich tuszy lateksowych wydruki wykonane na urządzeniach Ricoh można eksponować zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Ich bezpieczeństwo potwierdza certyfikacja GreenGuard Gold. Cechuje je niska temperatura utrwalania. Powala to na rozszerzenie gamy wykorzystywanych podłoży i przekłada na niższe zużycie energii elektrycznej.

Kluczowe cechy:

  • Wysoka produktywność dzięki 3 głowicom piezoelektrycznym Ricoh Gen5 
  • Maksymalna prędkość druku do 46,7 m²/godz
  • Wysoka stabilność i jakość druku 
  • Intuicyjność obsługi 

|O Ricoh|

Ricoh to globalna firma z branży technologicznej. Jej rozwiązania pozwalają tworzyć nowoczesne środowisko pracy. Od ponad 80 lat Ricoh kreuje innowacje i jest wiodącym dostawcą rozwiązań w dziedzinie zarządzania dokumentami, usług IT, multimediów, drukowania komercyjnego i produkcyjnego, aparatów cyfrowych i systemów produkcyjnych.

Grupa Ricoh z siedzibą w Tokio działa w około 200 krajach i regionach. W roku finansowym zakończonym w marcu 2021 r. Grupa Ricoh osiągnęła wynik sprzedaży na całym świecie w wysokości 1,682 mld jenów (ok. 15.1 mld USD). 

Więcej informacji na stronie https://www.ricoh.pl

Kontakt dla mediów
Katarzyna Dawidowska

Ricoh Polska Sp. z o.o.
e-mail: kdawidowska@ricoh.pl

www.ricoh.pl  www.facebook.com/ricohpolska