Wiadomości z firmy Ricoh
31.05.2024

Ricoh liderem na światowym rynku produkcyjnych systemów atramentowych

Portfolio najlepiej sprzedających się rozwiązań na świecie zaprezentowane podczas targów drupa 

Warszawa, 31 maja 2024 r. – Firma Ricoh ogłosiła, że zajęła pierwsze miejsce pod względem udziału w globalnym rynku szybkich systemów atramentowych w kwartalnym badaniu IDC Hardcopy Peripherals Tracker (Calendar 2023). 

RICOH Pro™ VC80000

Technologia atramentowa Ricoh opiera się na ponad 50 latach ciągłych badań i innowacji - powiedział Gavin Jordan-Smith, Senior Vice President, General Manager, Head of Global Sales Strategy Division & RICOH Graphic Communications North America Sales, RICOH Graphic Communications. - Nieustannie inwestujemy w opracowywanie kompleksowych rozwiązań »pod klucz«. Dzięki połączeniu naszej technologii druku atramentowego, oprogramowania i usług, ułatwiamy naszym klientom płynne przejście z druku offsetowego do cyfrowego

W ostatnich latach rynek druku atramentowego gwałtownie się rozwinął i szacuje się, że do 2029 r. osiągnie wartość 125,9 mld USD. Wśród czynników, które się do tego przyczyniły należy wymienić: niedobór wykwalifikowanych specjalistów, rosnące koszty materiałów i zmniejszające się nakłady. 

Model Pro™ VC80000 i rozszerzone portfolio systemów atramentowych Ricoh zostało zaprezentowane na targach drupa wraz z najnowszymi innowacjami w zakresie oprogramowania i usług.

| O RICOH |

 Ricoh to globalna firma z branży technologicznej. Jej rozwiązania pozwalają tworzyć nowoczesne środowisko pracy. Od ponad 80 lat Ricoh kreuje innowacje i jest wiodącym dostawcą rozwiązań w dziedzinie zarządzania dokumentami, usług IT, multimediów, drukowania komercyjnego i produkcyjnego, aparatów cyfrowych i systemów produkcyjnych.

Grupa Ricoh z siedzibą w Tokio działa w około 200 krajach i regionach. W roku finansowym zakończonym w marcu 2021 r. Grupa Ricoh osiągnęła wynik sprzedaży na całym świecie w wysokości 1,682 mld jenów (ok. 15.1 mld USD).

Więcej informacji na stronie www.ricoh.pl

Kontakt dla mediów
Katarzyna Dawidowska
Ricoh Polska Sp. z o.o.
e-mail:kdawidowska@ricoh.pl
www.ricoh.pl
www.facebook.com/ricohpolska