drupa 2024 surpassed all expectations for Ricoh
25.06.2024

Ricoh jedną z głównych gwiazd targów drupa 2024

Podczas 11 dni targów przeprowadzono liczne prezentacje i rozmowy zacieśniające relacje z Klientami, które doprowadziły do podpisania wielu poważnych zamówień.

Warszawa, 26 czerwca 2024 r. – Targi drupa 2024 przekroczyły wszelkie oczekiwania firmy Ricoh – podpisano ponad 100 zamówień na prezentowane technologie atramentowe i tonerowe oraz na oprogramowanie i przemysłowe głowice drukujące. 

Grupa ludzi na targach

Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się premiery atramentowych maszyn produkcyjnych. Odwiedzający chcieli zobaczyć, w jaki sposób rolowy system atramentowy RICOH Pro™ VC80000 i cyfrowy system na papier cięty RICOH Pro™ Z75 B2 mogą zapewnić wysoką jakość druku, krótszy czas realizacji i zmniejszone koszty eksploatacji.

Lider w dziedzinie personalizacji druku, firma Cimpress, zdecydowała się zainwestować w RICOH Pro™ VC80000, aby usprawnić produkcję, podczas gdy niemiecka firma Sattler Media Group GmbH potwierdziła swoje zaangażowanie we współpracę z Ricoh w zakresie technologii atramentowej po bardzo udanych testach beta tej samej maszyny. Saudyjski dealer SAMIR Group zamówił Pro™ Z75 dla Efad Group/Fekrah Press.

Urządzenia Ricoh zostały również docenione za ich innowacyjne możliwości produkcyjne. Firma zajęła pierwsze miejsce pod względem udziału w globalnym rynku szybkich systemów atramentowych w kwartalnym badaniu IDC Hardcopy Peripherals Tracker (Calendar 2023). 

Ricoh był zachwycony również wysokim zainteresowaniem kolorowymi maszynami arkuszowymi. Modele RICOH Pro™ C9500, RICOH Pro™ C7500 i RICOH Pro™ C5300 przyciągnęły tłumy i ostatecznie doprowadziły do dużej liczby transakcji – ponad 100 urządzeń zostało zamówionych przez różnych nabywców z regionu EMEA i całego świata. 

- Bardzo ekscytujące i satysfakcjonujące było podpisanie tak wielu zamówień na nasze przełomowe technologie druku atramentowego, tonerowego, oprogramowania i przemysłowych głowic drukujących. Z niecierpliwością czekamy na możliwość wsparcia nowych i obecnych klientów w osiągnięciu doskonałego zwrotu z inwestycji w urządzenia Ricoh. Zaszczytem i przywilejem było również nawiązanie kontaktu z tak wieloma cenionymi klientami i partnerami podczas targów drupa, z którymi z przyjemnością dzieliliśmy się naszymi historiami dotyczącymi zrównoważonego rozwoju i współinnowacji – powiedział Koji Miyao, President, Ricoh Graphic Communications & Senior Corporate Officer, Ricoh.

| O RICOH |

 Ricoh to globalna firma z branży technologicznej. Jej rozwiązania pozwalają tworzyć nowoczesne środowisko pracy. Od ponad 80 lat Ricoh kreuje innowacje i jest wiodącym dostawcą rozwiązań w dziedzinie zarządzania dokumentami, usług IT, multimediów, drukowania komercyjnego i produkcyjnego, aparatów cyfrowych i systemów produkcyjnych.

Grupa Ricoh z siedzibą w Tokio działa w około 200 krajach i regionach. W roku finansowym zakończonym w marcu 2021 r. Grupa Ricoh osiągnęła wynik sprzedaży na całym świecie w wysokości 1,682 mld jenów (ok. 15.1 mld USD).

Więcej informacji na stronie www.ricoh.pl

Kontakt dla mediów
Katarzyna Dawidowska
Ricoh Polska Sp. z o.o.
e-mail:kdawidowska@ricoh.pl
www.ricoh.pl
www.facebook.com/ricohpolska