homeback to menu
Przegląd

Leading Change at Work

Technologia zmienia sposób naszej pracy. W Ricoh dbamy o to, aby zmiana ta była zjawiskiem pozytywnym dla Twoich zespołów i Twojej firmy. Wspieramy Ciebie i Twoich pracowników na każdym etapie, aby zapewnić szybką transformację środowiska pracy w Twojej firmie.
Poznaj wszystkie nasze rozwiązania
seamless digital workspace experience
Cyfrowe środowisko pracy

Dostępność

Jesteśmy świadkami kształtowania się nowego modelu pracy. Na bazie naszych rozwiązań, oprogramowania i usług wspieramy Twoją firmę w tworzeniu innowacyjnego środowiska pracy, które pozwoli podnieść zaaangażoanie, komfort i efektywność w Twoim zespole.
Poznaj wszystkie nasze rozwiązania
Zarządzanie procesami biznesowymi

Zorientowani na sukces

Uwolnij swoich pracowników od wykonywania ręcznych,  czasochłonnych i nieefektywnych zadań. Pomożemy Ci zoptymalizować procesy, aby Twoi pracownicy mogli działać skuteczniej. Zapewnimy nowoczesną technologię, specjalistyczną wiedzę i pełne wsparcie dla uproszczenia i usprawnienia procesów w Twojej organizacji.
Poznaj wszystkie nasze rozwiązania
Infrastruktura i chmura

Chmura obliczeniowa

Pełne wykorzystanie możliwości i wartości, jakie daje chmura wymaga odpowiedniego planu działania i zespołu, który go zrealizuje. Oferujemy rozwiązania w chmurze i specjalistyczną wiedzę, dzięki którym działania Twojej firmy staną się bardziej efektywne, oszczędne i bezpieczne.
Poznaj wszystkie nasze rozwiązania
Cyberbezpieczeństwo

Koniec z ryzykownym działaniem

Pomożemy Ci zaplanować skuteczną ochronę przed cyberzagrożeniami. Przeanalizujemy wrażliwe punkty, sprawdzimy procedury i świadomość pracowników. Wspólnie wdrożymy najlepsze zabezpieczenia, które będą stały na staży bezpieczeństwa Twojej firmy.
Poznaj wszystkie nasze rozwiązania
Digital Experience

Nowy poziom doświadczenia

Doskonałe doświadczenie klienta zaczyna się od doskonałego doświadczenia pracowników. Nasz wysoko wykwalifikowany zespół analityków danych i programistów projektuje, buduje, wdraża i serwisuje rozwiązania, których potrzebujesz.
Poznaj wszystkie nasze rozwiązania
Graphic Communication

Przygotuj swoją firmę na przyszłość

Możliwości związane z wykorzystaniem druku są nieograniczone. Ricoh pomaga firmom w rozwoju, digitalizacji i tworzeniu trwałej przewagi biznesowej. Dostarczamy rozwiązania w zakresie sprzętu, oprogramowania i usług, które otwierają nowe możliwości w świecie profesjonalnego druku.
Poznaj wszystkie nasze rozwiązania
Graphic Communication
Office Products & Software

Najlepsza jakość w swojej klasie

Ricoh jest producentem wysokiej jakości urządzeń drukujących (drukarek, wielofunkcyjnych urządzeń drukujących oraz powielaczy). Oferujemy urządzenia o różnorodnych parametrach. Z łatwością dobierzesz sprzęt dostosowany do potrzeb Twojego zespołu.
Poznaj nasze produkty i oprogramowanie
Przegląd

Innowacyjna platforma do zamawiania wsparcia technicznego

Pełne wsparcie serwisowe dla produktów i usług w jednym miejscu. Oferujemy wsparcie, doradztwo i rozwiązania dla utrzymania sprawności działania Twojej firmy.
Uzyskaj wsparcie
AV technology and management
Przegląd

Wszystkie informacje w jednym miejscu

Przeczytaj najnowsze wiadomości, analizy i komentarze dotyczące najważniejszych trendów oraz wydarzeń.
Bądź na bieżąco z informacjami
News and events from Ricoh
Firma

Kim jesteśmy i czym się zajmujemy

Podczas realizacji usług kluczowa jest dla nas bliska współpraca z klientem. Dzięki temu podejściu, nasze rozwiązania są bardzo dobrze dostosowane do konkretnych potrzeb danej organizacji i efektywnie wspierają ją w realizacji kluczowych celów biznesowych.
Dowiedz się więcej o Ricoh
Przegląd

Skontaktuj się z nami

Jeżeli masz pytania dotyczące cen naszych rozwiązań lub produktów, potrzebujesz pomocy w związku z obsługą konta lub korzystasz już z naszych produktów i masz pytanie z zakresu pomocy technicznej, nasz zespół jest do Twojej dyspozycji.
Skontaktuj się z nami
customer and employee engagement
Przegląd

Pomagamy Ci zyskać przewagę konkurencyjną

Sprawdź i przeczytaj nasze najnowsze informacje o tym, co aktualnie liczy się najbardziej w rozwiązaniach biznesowych.
Poznaj najnowsze informacje
Ricoh Insights - Overview

Praca hybrydowa – co jest kluczowe dla efektywności?

Warszawa, 13 kwietnia 2022 – Wiele przedsiębiorstw jest w trakcie organizacji powrotu do biura. Podczas planowania tego procesu pracodawcy muszą wziąć pod uwagę preferencje pracowników, a tym zależy na utrzymaniu możliwość pracy w modelu hybrydowym. Niestety znacząca część firm nie robi nic, aby uporządkować zasady związane z nowym stylem pracy i dostosowaniem do niego swojej infrastruktury. Takie wnioski płyną z badań zrealizowanych na zlecenie Ricoh przez Opinium. Przeprowadzono je na próbie 3000 pracowników biurowych z Wielkiej Brytanii, Irlandii, Francji, Niemczech, Włoszech, Holandii i Hiszpanii.

Zaledwie jeden na pięciu badanych (19%) twierdzi, że w jego firmie zostały wdrożone nowe zasady dostosowane do wymogów pracy hybrydowej. Dużym utrudnieniem jest również brak dostępu do odpowiednich narzędzi, które wspierają współpracę, komunikację i wymianę informacji. Mniej niż połowa pracowników (45%) zaobserwowała inwestycję swojego pracodawcy w wyposażenie sal konferencyjnych w technologie, które dostosowują je do prowadzenia efektywnych spotkań hybrydowych. Prawie jedna czwarta respondentów (23%) twierdzi, że w ich biurze zmniejszyła się ilość przestrzeni do współpracy. Zaledwie 32% potwierdza wprowadzenie bezkontaktowych rozwiązań, takich jak np. inteligentne szafki, które mogą służyć jako narzędzie do wydawania sprzętu IT. Te braki mogą okazać się bardzo znaczące dla poczucia komfortu i bezpieczeństwa pracowników oraz przełożyć się na wyższą fluktuację. 

Aż 36% badanych przyznaje, że czuje się naciskana przez pracodawcę do powrotu do biura – w 2020 roku na analogiczne pytanie odpowiedziało w ten sposób 29% badanych. Prawie dwie trzecie (64%) uważa, że ta kwestia powinna być indywidualnym wyborem. Szczególnie, że zaufanie pomiędzy firmami a ich pracownikami wzrosło w trakcie trwania pandemii. Prawie dwie trzecie (64%) pracowników uważa, że ich pracodawcy wierzą w ich wysoki poziom zaangażowania i efektywność podczas pracy zdalnej – co stanowi wzrost o 23% w porównaniu z odpowiedziami uzyskanymi w 2021 roku. 

„Zapewnienie dostępu do odpowiednich narzędzi ma kluczowe znaczenie dla efektywności i budowania pozytywnego doświadczenia pracownika. Tu nie powinno być rozdźwięku między rozwiązaniami, do których pracownicy mają dostęp w biurze i w domu. Szczególnie, że pracownicy chcą mieć prawo wyboru pracy w elastycznym modelu. Jak pokazują wyniki naszych badań przeszkodą przestaje być brak zaufania do jakości pracy wykonywanej zdalnie. To od pracodawcy zależy, czy zainwestuje w odpowiednie narzędzia i przyszłość swojej firmy” – powiedział David Mills, Chairman w Ricoh Europe.

|O Ricoh|

Ricoh to globalna firma z branży technologicznej. Jej rozwiązania pozwalają tworzyć nowoczesne środowisko pracy. Od ponad 80 lat Ricoh kreuje innowacje i jest wiodącym dostawcą rozwiązań w dziedzinie zarządzania dokumentami, usług IT, multimediów, drukowania komercyjnego i produkcyjnego, aparatów cyfrowych i systemów produkcyjnych.

Grupa Ricoh z siedzibą w Tokio działa w około 200 krajach i regionach. W roku finansowym zakończonym w marcu 2021 r. Grupa Ricoh osiągnęła wynik sprzedaży na całym świecie w wysokości 1,682 mld jenów (ok. 15.1 mld USD). 

Więcej informacji na stronie https://www.ricoh.pl

Kontakt dla mediów
Katarzyna Dawidowska

Ricoh Polska Sp. z o.o.
e-mail: kdawidowska@ricoh.pl
www.ricoh.pl
www.facebook.com/ricohpolska