homeback to menu
Przegląd

Leading Change at Work

Technologia zmienia sposób naszej pracy. W Ricoh dbamy o to, aby zmiana ta była zjawiskiem pozytywnym dla Twoich zespołów i Twojej firmy. Wspieramy Ciebie i Twoich pracowników na każdym etapie, aby zapewnić szybką transformację środowiska pracy w Twojej firmie.
Poznaj wszystkie nasze rozwiązania
seamless digital workspace experience
Cyfrowe środowisko pracy

Dostępność

Jesteśmy świadkami kształtowania się nowego modelu pracy. Na bazie naszych rozwiązań, oprogramowania i usług wspieramy Twoją firmę w tworzeniu innowacyjnego środowiska pracy, które pozwoli podnieść zaaangażoanie, komfort i efektywność w Twoim zespole.
Poznaj wszystkie nasze rozwiązania
Zarządzanie procesami biznesowymi

Zorientowani na sukces

Uwolnij swoich pracowników od wykonywania ręcznych,  czasochłonnych i nieefektywnych zadań. Pomożemy Ci zoptymalizować procesy, aby Twoi pracownicy mogli działać skuteczniej. Zapewnimy nowoczesną technologię, specjalistyczną wiedzę i pełne wsparcie dla uproszczenia i usprawnienia procesów w Twojej organizacji.
Poznaj wszystkie nasze rozwiązania
Infrastruktura i chmura

Chmura obliczeniowa

Pełne wykorzystanie możliwości i wartości, jakie daje chmura wymaga odpowiedniego planu działania i zespołu, który go zrealizuje. Oferujemy rozwiązania w chmurze i specjalistyczną wiedzę, dzięki którym działania Twojej firmy staną się bardziej efektywne, oszczędne i bezpieczne.
Poznaj wszystkie nasze rozwiązania
Cyberbezpieczeństwo

Koniec z ryzykownym działaniem

Pomożemy Ci zaplanować skuteczną ochronę przed cyberzagrożeniami. Przeanalizujemy wrażliwe punkty, sprawdzimy procedury i świadomość pracowników. Wspólnie wdrożymy najlepsze zabezpieczenia, które będą stały na staży bezpieczeństwa Twojej firmy.
Poznaj wszystkie nasze rozwiązania
Digital Experience

Nowy poziom doświadczenia

Doskonałe doświadczenie klienta zaczyna się od doskonałego doświadczenia pracowników. Nasz wysoko wykwalifikowany zespół analityków danych i programistów projektuje, buduje, wdraża i serwisuje rozwiązania, których potrzebujesz.
Poznaj wszystkie nasze rozwiązania
Office Products & Software

Najlepsza jakość w swojej klasie

Ricoh jest producentem wysokiej jakości urządzeń drukujących (drukarek, wielofunkcyjnych urządzeń drukujących oraz powielaczy). Oferujemy urządzenia o różnorodnych parametrach. Z łatwością dobierzesz sprzęt dostosowany do potrzeb Twojego zespołu.
Poznaj nasze produkty i oprogramowanie
Przegląd

Innowacyjna platforma do zamawiania wsparcia technicznego

Pełne wsparcie serwisowe dla produktów i usług w jednym miejscu. Oferujemy wsparcie, doradztwo i rozwiązania dla utrzymania sprawności działania Twojej firmy.
Uzyskaj wsparcie
AV technology and management
Przegląd

Wszystkie informacje w jednym miejscu

Przeczytaj najnowsze wiadomości, analizy i komentarze dotyczące najważniejszych trendów oraz wydarzeń.
Bądź na bieżąco z informacjami
News and events from Ricoh
Firma

Kim jesteśmy i czym się zajmujemy

Podczas realizacji usług kluczowa jest dla nas bliska współpraca z klientem. Dzięki temu podejściu, nasze rozwiązania są bardzo dobrze dostosowane do konkretnych potrzeb danej organizacji i efektywnie wspierają ją w realizacji kluczowych celów biznesowych.
Dowiedz się więcej o Ricoh
Przegląd

Skontaktuj się z nami

Jeżeli masz pytania dotyczące cen naszych rozwiązań lub produktów, potrzebujesz pomocy w związku z obsługą konta lub korzystasz już z naszych produktów i masz pytanie z zakresu pomocy technicznej, nasz zespół jest do Twojej dyspozycji.
Skontaktuj się z nami
customer and employee engagement
Przegląd

Pomagamy Ci zyskać przewagę konkurencyjną

Sprawdź i przeczytaj nasze najnowsze informacje o tym, co aktualnie liczy się najbardziej w rozwiązaniach biznesowych.
Poznaj najnowsze informacje
Ricoh Insights - Overview

Inwestycje firm w nowe technologie – co o tym myślą pracownicy?

Warszawa, 23 Lutego 2023 r. – Najnowsze badania Ricoh pokazują dość znaczną różnicę 
w postrzeganiu wkładu w budowanie doświadczenia pracownika między zarządzającymi a zatrudnionymi w firmie. 72% osób decyzyjnych wierzy w to, że procesy i systemy wdrożone w firmie są wybierane z myślą o dobru pracowników. To zdanie podziela jedynie 58% z nich. 

36% pracowników jest zdania, że nowe rozwiązania technologiczne wprowadzane przez firmę nie będą miały realnego wpływu na ich dotychczasową pracę. Pokazuje to, że część wdrożeń  jest realizowana bez zbadania dokładnych potrzeb osób, które będą z nich korzystać. Skutkuje to tym, że narzędzia, które mają wspomóc i usprawnić pracę okazują się kompletnie nietrafione. 

Brak dokładnej analizy na etapie podejmowania decyzji o rozpoczęciu wdrożenia będzie miało poważne konsekwencje. Nowy system nie przyczyni się do wzrostu efektywności i rozwoju firmy, negatywne skutki będą również odczuwalne w obszarze związanym z przyciągnięciem i zatrzymaniem najlepszych specjalistów. Aż 30% pracowników przyznaje, że warunki pracy oraz tzw. doświadczenie pracownika mają kluczowe znaczenie, podczas podejmowania decyzji o kontynuowaniu kariery u obecnego pracodawcy. 

Mimo to, inwestycje w narzędzia, które podnoszą poziom doświadczenia pracownika nie są powszechne. 32% europejskich firm nie ma wdrożonych systemów do zarządzania projektami,  34% oprogramowania do automatyzacji, a 30% nie dysponuje rozwiązaniami wspierającymi spotkania przebiegające w modelu hybrydowym. Natomiast możliwości korzystania z tych narzędzi oczekują pracownicy. 64% badanych pracowników wskazuje, że dzięki nim ich praca przyniosłaby więcej wartości firmie. 

Aby wybrać dobre rozwiązania i stworzyć komfortowe warunki do pracy, pracodawcy muszą wsłuchać się w potrzeby i głosy swoich pracowników. Ważne jest również to, żeby ich opinia miała wpływ na to, z jakich narzędzi w codziennej pracy korzysta firma. Kierowanie się strategią, która koncentruje się na potrzebach pracowników i planowanie inwestycji, które będą miały pozytywny wpływ na ich doświadczenie w miejscu pracy, przełoży się na podniesienie efektywności i zadowolenia z pracy. 

“Firmy inwestują w nowe technologie, aby przyspieszyć swój rozwój i zadbać o większą efektywność operacyjną. Niestety w wielu przypadkach decyzja o wdrożeniu nowych technologii nie jest poprzedzona dialogiem z pracownikami i dokładnym zbadaniem ich potrzeb. To rodzi frustracje po obu stronach, ponieważ firma nie zyskuje na nowym rozwiązaniu, a pracownicy nie uznają nowych narzędzi za pomocne. Aby osiągnąć sukces, zdanie pracowników powinno mieć kluczowe znaczenie w budowaniu strategii inwestycji w nowe technologie” – mówi Nicola Downing, CEO, Ricoh Europe.

O badaniu
Badanie na zlecenie Ricoh zrealizował instytut badawczy Opinium, a jego wyniki zostały przeanalizowane przez CEBR. Pula badawcza objęła 6,000 pracowników i 1,500 osób decyzyjnych w firmach z Wielkiej Brytanii, Irlandii, Francji, Niemiec, Włoch, Hiszpanii i Niderlandów. 

|O Ricoh|

Ricoh to globalna firma z branży technologicznej. Jej rozwiązania pozwalają tworzyć nowoczesne środowisko pracy. Od ponad 80 lat Ricoh kreuje innowacje i jest wiodącym dostawcą rozwiązań w dziedzinie zarządzania dokumentami, usług IT, multimediów, drukowania komercyjnego i produkcyjnego, aparatów cyfrowych i systemów produkcyjnych.

Grupa Ricoh z siedzibą w Tokio działa w około 200 krajach i regionach. W roku finansowym zakończonym w marcu 2021 r. Grupa Ricoh osiągnęła wynik sprzedaży na całym świecie w wysokości 1,682 mld jenów (ok. 15.1 mld USD). 

Więcej informacji na stronie https://www.ricoh.pl

Kontakt dla mediów
Katarzyna Dawidowska

Ricoh Polska Sp. z o.o.
e-mail: kdawidowska@ricoh.pl
www.ricoh.pl
www.facebook.com/ricohpolska