Good Design Award dla Ricoh Accessibility App – aplikacji dla osób niedowidzących
24.10.2017

Good Design Award dla Ricoh Accessibility App – aplikacji dla osób niedowidzących

Warszawa, 24 października 2017 r. – Ricoh zostało uhonorowane nagrodą Good Design Award za aplikację Accessibility App. Oprogramowanie, które można zainstalować na Inteligentnym Panelu Operacyjnym Ricoh ułatwia obsługę wielofunkcyjnych urządzeń osobom niedowidzącym.
Dzięki aplikacji:
  • na dotykowym panelu widoczne są większe ikony oraz czcionki,
  • ekran staje się bardziej czytelny – dzięki odwróconej kolorystyce,
  • zoptymalizowano poziomom kontrastu,
  • użytkownik może skorzystać z technologii Talkback.

Komisja przyznająca nagrodę uznała, że Accessibility App uwzględnia perspektywę i potrzeby osób z wadami wzroku. Doceniono również intuicyjność obsługi oraz funkcjonalność tego rozwiązania.

|O Ricoh|

Ricoh to globalna firma z branży technologicznej. Jej rozwiązania pozwalają tworzyć nowoczesne środowisko pracy. Od ponad 80 lat Ricoh kreuje innowacje i jest wiodącym dostawcą rozwiązań w dziedzinie zarządzania dokumentami, usług IT, multimediów, drukowania komercyjnego i produkcyjnego, aparatów cyfrowych i systemów produkcyjnych.

Grupa Ricoh z siedzibą w Tokio działa w około 200 krajach i regionach. W roku finansowym zakończonym w marcu 2021 r. Grupa Ricoh osiągnęła wynik sprzedaży na całym świecie w wysokości 1,682 mld jenów (ok. 15.1 mld USD). 

Więcej informacji na stronie https://www.ricoh.pl

Kontakt dla mediów
Katarzyna Dawidowska

Ricoh Polska Sp. z o.o.
e-mail: kdawidowska@ricoh.pl

www.ricoh.pl  www.facebook.com/ricohpolska