Strona głównaPowrót do menu głównego
Przegląd

Leading Change at Work

Technologia zmienia sposób naszej pracy. W Ricoh dbamy o to, aby zmiana ta była zjawiskiem pozytywnym dla Twoich zespołów i Twojej firmy. Wspieramy Ciebie i Twoich pracowników na każdym etapie, aby zapewnić szybką transformację środowiska pracy w Twojej firmie.
Poznaj wszystkie nasze rozwiązania
seamless digital workspace experience
Cyfrowe środowisko pracy

Dostępność

Jesteśmy świadkami kształtowania się nowego modelu pracy. Na bazie naszych rozwiązań, oprogramowania i usług wspieramy Twoją firmę w tworzeniu innowacyjnego środowiska pracy, które pozwoli podnieść zaaangażoanie, komfort i efektywność w Twoim zespole.
Poznaj wszystkie nasze rozwiązania
Zarządzanie procesami biznesowymi

Zorientowani na sukces

Uwolnij swoich pracowników od wykonywania ręcznych,  czasochłonnych i nieefektywnych zadań. Pomożemy Ci zoptymalizować procesy, aby Twoi pracownicy mogli działać skuteczniej. Zapewnimy nowoczesną technologię, specjalistyczną wiedzę i pełne wsparcie dla uproszczenia i usprawnienia procesów w Twojej organizacji.
Poznaj wszystkie nasze rozwiązania
Infrastruktura i chmura

Chmura obliczeniowa

Pełne wykorzystanie możliwości i wartości, jakie daje chmura wymaga odpowiedniego planu działania i zespołu, który go zrealizuje. Oferujemy rozwiązania w chmurze i specjalistyczną wiedzę, dzięki którym działania Twojej firmy staną się bardziej efektywne, oszczędne i bezpieczne.
Poznaj wszystkie nasze rozwiązania
Cyberbezpieczeństwo

Koniec z ryzykownym działaniem

Pomożemy Ci zaplanować skuteczną ochronę przed cyberzagrożeniami. Przeanalizujemy wrażliwe punkty, sprawdzimy procedury i świadomość pracowników. Wspólnie wdrożymy najlepsze zabezpieczenia, które będą stały na staży bezpieczeństwa Twojej firmy.
Poznaj wszystkie nasze rozwiązania
Digital Experience

Nowy poziom doświadczenia

Doskonałe doświadczenie klienta zaczyna się od doskonałego doświadczenia pracowników. Nasz wysoko wykwalifikowany zespół analityków danych i programistów projektuje, buduje, wdraża i serwisuje rozwiązania, których potrzebujesz.
Poznaj wszystkie nasze rozwiązania
Biurowe urządzenia drukujące i software

Najlepsza jakość w swojej klasie

Ricoh jest producentem wysokiej jakości urządzeń drukujących (drukarek, wielofunkcyjnych urządzeń drukujących oraz powielaczy). Oferujemy urządzenia o różnorodnych parametrach. Z łatwością dobierzesz sprzęt dostosowany do potrzeb Twojego zespołu.
Poznaj nasze produkty i oprogramowanie
Przegląd

Innowacyjna platforma do zamawiania wsparcia technicznego

Pełne wsparcie serwisowe dla produktów i usług w jednym miejscu. Oferujemy wsparcie, doradztwo i rozwiązania dla utrzymania sprawności działania Twojej firmy.
Uzyskaj wsparcie
AV technology and management
Przegląd

Wszystkie informacje w jednym miejscu

Przeczytaj najnowsze wiadomości, analizy i komentarze dotyczące najważniejszych trendów oraz wydarzeń.
Bądź na bieżąco z informacjami
News and events from Ricoh
Firma

Kim jesteśmy i czym się zajmujemy

Podczas realizacji usług kluczowa jest dla nas bliska współpraca z klientem. Dzięki temu podejściu, nasze rozwiązania są bardzo dobrze dostosowane do konkretnych potrzeb danej organizacji i efektywnie wspierają ją w realizacji kluczowych celów biznesowych.
Dowiedz się więcej o Ricoh
Przegląd

Skontaktuj się z nami

Jeżeli masz pytania dotyczące cen naszych rozwiązań lub produktów, potrzebujesz pomocy w związku z obsługą konta lub korzystasz już z naszych produktów i masz pytanie z zakresu pomocy technicznej, nasz zespół jest do Twojej dyspozycji.
Skontaktuj się z nami
customer and employee engagement
Przegląd

Pomagamy Ci zyskać przewagę konkurencyjną

Sprawdź i przeczytaj nasze najnowsze informacje o tym, co aktualnie liczy się najbardziej w rozwiązaniach biznesowych.
Poznaj najnowsze informacje
Ricoh Insights - Overview

Future of Work


Kształtowanie przyszłości w czasach zmian

Miejsca pracy się zmieniają. Pracodawcy wdrażają nowe narzędzia cyfrowe w celu zwiększenia produktywności, podwyższenia jakości pracy i poprawy doświadczeń użytkownika. Niemniej właściwe inwestowanie w przyszłość pracy nadal stanowi dla przedsiębiorstw problem, z którym muszą się zmierzyć.  
Nowy raport Ricoh Europe, przygotowany przez firmę Arup, analizuje, w jaki sposób technologia będzie kształtować nasze miejsca pracy pod kątem współpracy i zrównoważonego rozwoju. 
Badanie uzupełniające dotyczące pracowników europejskich pokazuje, że większość z nich uważa, że skoro technologia poprawia i automatyzuje zadania, pracodawcy powinni zapewnić im możliwość osiągnięcia lepszej równowagi między życiem zawodowym a prywatnym. Ankieta została przeprowadzona w 2019 r. i obejmowała 3000 respondentów z takich krajów, jak Wielka Brytania, Francja, Niemcy, Włochy, Hiszpania i Holandia.

Pracownicy oczekują od pracodawców zaangażowania w pomoc w rozwiązywaniu problemów społecznych

Pracownicy oczekują od pracodawców zaangażowania w pomoc w rozwiązywaniu problemów społecznych

Pracownicy w coraz większym stopniu oczekują od swoich pracodawców pozytywnego wkładu w rozwiązywanie kwestii społecznych.

Według 74% badanych możliwości, które firma zyskuje dzięki nowoczesnym technologiom i automatyzacji pewnych zadań powinny przełożyć się na osiągnięcie lepszej równowagi między życiem zawodowym a prywatnym. Natomiast 65% oczekuje od swojego pracodawcy, że ten będzie włączał się w przeciwdziałanie zmianom klimatycznym czy nierównościom społecznym. 

Wsparcie ze strony przedsiębiorstw dla organizacji rządowych i non-profit jest konieczne. Współpraca i zrównoważony rozwój muszą znajdować się u podstaw strategii działania każdej nowoczesnej firmy.

Przeczytaj cały artykuł


Rosną oczekiwania wobec pracodawców. Ci powinni w większym stopniu zaangażować się w rozwój umiejętności pracowników oraz dostosowywać swoją firmę do zmian w środowisku pracy.

Rosną oczekiwania wobec pracodawców. Ci powinni w większym stopniu zaangażować się w rozwój umiejętności pracowników oraz dostosowywać swoją firmę do zmian w środowisku pracy.

Pracownicy optymistycznie patrzą na możliwości, jakie niosą ze sobą nowe technologie w miejscu pracy. Uznają, że te wpływają pozytywnie na współpracę i pozwalają na większą elastyczność. Większość pracowników (81%) oczekuje, że pracodawca przygotuje ich do zmian i zadba o rozwój ich kompetencji technologicznych.

Nigdy wcześniej nowe technologie nie wpływały tak szybko na sytuację na rynku. I nic nie wskazuje na to, aby tendencja ta miała osłabnąć. Technologia wciąż będzie zmieniać sposób w jaki pracujemy. Pozwoli zapomnieć o wielu mozolnych i powtarzalnych zadaniach i skupić się na bardziej kreatywnym aspekcie pracy. Najlepszymi pracodawcami są firmy, w których największy nacisk kładziony jest na rozwój współpracy i elastyczność. Nowe podejście może okazać się bezcenne. To dzięki niemu pracownicy będą w dużo większym stopniu zmotywowani i entuzjastycznie nastawieni do codziennych obowiązków.

Przeczytaj cały artykuł


Jeśli Sztuczna Inteligencja ma rzeczywiście pozytywnie wpłynąć na środowisko pracy, to jej wdrożenie musi poprzedzać precyzyjne określona strategia.

Jeśli Sztuczna Inteligencja ma rzeczywiście pozytywnie wpłynąć na środowisko pracy, to jej wdrożenie musi poprzedzać precyzyjne określona strategia.

Powstają kolejne innowacyjne rozwiązania, które przyczyniają się do transformacji środowiska i stylu pracy. Większość pracowników postrzega te zmiany w pozytywny sposób. Są przekonani, że nowoczesne technologie sprawią, że wykonywanie służbowych obowiązków stanie się łatwiejsze. To wiąże się z większymi oczekiwaniami wobec pracodawców. Chcą by ci inwestowali i zapewnili im dostęp do narzędzi, które pozwolą im pracować w nowoczesnym środowisku i przygotować się na wymagania miejsca pracy przyszłości.

Dzięki innowacyjnej technologii pracownicy będą mogli skoncentrować się w dużo większym stopniu na realizacji kreatywnych i strategicznych zadań. Ma to dla nich duże znaczenie. Aż 72% badanych chce mieć realny wpływ na sukces i wyniki osiągane przez swojego pracodawcę.

Problemem stanowi niestety brak komunikacji. Pracodawcy nie informują pracowników o swoich planach i strategii związanej z wdrożeniem nowych rozwiązań technologicznych.

Przeczytaj cały artykuł