Strona głównaPowrót do menu głównego
Przegląd

Leading Change at Work

Technologia zmienia sposób naszej pracy. W Ricoh dbamy o to, aby zmiana ta była zjawiskiem pozytywnym dla Twoich zespołów i Twojej firmy. Wspieramy Ciebie i Twoich pracowników na każdym etapie, aby zapewnić szybką transformację środowiska pracy w Twojej firmie.
Poznaj wszystkie nasze rozwiązania
seamless digital workspace experience
Cyfrowe środowisko pracy

Dostępność

Jesteśmy świadkami kształtowania się nowego modelu pracy. Na bazie naszych rozwiązań, oprogramowania i usług wspieramy Twoją firmę w tworzeniu innowacyjnego środowiska pracy, które pozwoli podnieść zaaangażoanie, komfort i efektywność w Twoim zespole.
Poznaj wszystkie nasze rozwiązania
Zarządzanie procesami biznesowymi

Zorientowani na sukces

Uwolnij swoich pracowników od wykonywania ręcznych,  czasochłonnych i nieefektywnych zadań. Pomożemy Ci zoptymalizować procesy, aby Twoi pracownicy mogli działać skuteczniej. Zapewnimy nowoczesną technologię, specjalistyczną wiedzę i pełne wsparcie dla uproszczenia i usprawnienia procesów w Twojej organizacji.
Poznaj wszystkie nasze rozwiązania
Infrastruktura i chmura

Chmura obliczeniowa

Pełne wykorzystanie możliwości i wartości, jakie daje chmura wymaga odpowiedniego planu działania i zespołu, który go zrealizuje. Oferujemy rozwiązania w chmurze i specjalistyczną wiedzę, dzięki którym działania Twojej firmy staną się bardziej efektywne, oszczędne i bezpieczne.
Poznaj wszystkie nasze rozwiązania
Cyberbezpieczeństwo

Koniec z ryzykownym działaniem

Pomożemy Ci zaplanować skuteczną ochronę przed cyberzagrożeniami. Przeanalizujemy wrażliwe punkty, sprawdzimy procedury i świadomość pracowników. Wspólnie wdrożymy najlepsze zabezpieczenia, które będą stały na staży bezpieczeństwa Twojej firmy.
Poznaj wszystkie nasze rozwiązania
Digital Experience

Nowy poziom doświadczenia

Doskonałe doświadczenie klienta zaczyna się od doskonałego doświadczenia pracowników. Nasz wysoko wykwalifikowany zespół analityków danych i programistów projektuje, buduje, wdraża i serwisuje rozwiązania, których potrzebujesz.
Poznaj wszystkie nasze rozwiązania
Biurowe urządzenia drukujące i software

Najlepsza jakość w swojej klasie

Ricoh jest producentem wysokiej jakości urządzeń drukujących (drukarek, wielofunkcyjnych urządzeń drukujących oraz powielaczy). Oferujemy urządzenia o różnorodnych parametrach. Z łatwością dobierzesz sprzęt dostosowany do potrzeb Twojego zespołu.
Poznaj nasze produkty i oprogramowanie
Przegląd

Innowacyjna platforma do zamawiania wsparcia technicznego

Pełne wsparcie serwisowe dla produktów i usług w jednym miejscu. Oferujemy wsparcie, doradztwo i rozwiązania dla utrzymania sprawności działania Twojej firmy.
Uzyskaj wsparcie
AV technology and management
Przegląd

Wszystkie informacje w jednym miejscu

Przeczytaj najnowsze wiadomości, analizy i komentarze dotyczące najważniejszych trendów oraz wydarzeń.
Bądź na bieżąco z informacjami
News and events from Ricoh
Firma

Kim jesteśmy i czym się zajmujemy

Podczas realizacji usług kluczowa jest dla nas bliska współpraca z klientem. Dzięki temu podejściu, nasze rozwiązania są bardzo dobrze dostosowane do konkretnych potrzeb danej organizacji i efektywnie wspierają ją w realizacji kluczowych celów biznesowych.
Dowiedz się więcej o Ricoh
Przegląd

Skontaktuj się z nami

Jeżeli masz pytania dotyczące cen naszych rozwiązań lub produktów, potrzebujesz pomocy w związku z obsługą konta lub korzystasz już z naszych produktów i masz pytanie z zakresu pomocy technicznej, nasz zespół jest do Twojej dyspozycji.
Skontaktuj się z nami
customer and employee engagement
Przegląd

Pomagamy Ci zyskać przewagę konkurencyjną

Sprawdź i przeczytaj nasze najnowsze informacje o tym, co aktualnie liczy się najbardziej w rozwiązaniach biznesowych.
Poznaj najnowsze informacje
Ricoh Insights - Overview

Bezpieczeństwo urządzenia

Ricoh oferuje szeroką gamę rozwiązań i usług pozwalających podnieść poziom ochrony informacji. Urządzenia Ricoh działają w oparciu o nasz autorski system operacyjny, nie można też na nich umieścić niezatwierdzonego firmware’u.


Filozofia firmy Ricoh - bezpieczeństwo jest bardzo ważne dla firmy

Firma Ricoh stosuje wiele różnych zabezpieczeń, aby zapewnić bezpieczeństwo urządzenia. Rozpoczyna się ono od każdego urządzenia, jest  niezależnie testowane i sprawdzane zgodnie z normą IEEE lub ISO 2600.2.

Dowiedz się więcej o tym, jak możemy Ci pomóc rozwiązać problemy związane z bezpieczeństwem

Filozofia firmy Ricoh - bezpieczeństwo jest bardzo ważne dla firmy

Pomagamy chronić Twoją firmę

Wszystkie produkty i usługi w ofercie Ricoh wyposażono w funkcje podnoszące bezpieczeństwo danych. Współczesne przedsiębiorstwa muszą chronić dane w sposób kompleksowy i mieć na uwadze cały cykl życia dokumentu.

Pobierz

Zapisywanie i udostępnianie danych

Zarządzanie bezpieczeństwem informacji jest wieloaspektowe i obejmuje wiele działań, od przechwytywania, przechowywania i zarządzania uprawnieniami do wydruków, dystrybucją oraz planowanym usuwaniem danych. Jeśli zostanie ono utracone lub naruszone, może wpłynąć bezpośrednio na firmę, a także ochronę prywatności i zaufania pracowników i klientów. Firma musi zapewnić bezpieczeństwo poufnych danych, zapobiec kradzieży i wyciekowi danych.

Praca mobilna jest coraz bardziej rozpowszechniona, więc wszystkie przesyłane informacje muszą być zabezpieczone. Aby umożliwić współużytkowanie plików z dowolnej lokalizacji, konieczne jest zastosowanie dodatkowych zabezpieczeń. Informacje muszą być bezpiecznie przechowywane, a dostęp do nich kontrolowany i monitorowany.

W jaki sposób Ricoh może pomóc

Inteligentne drukarki all-in-one z optycznym rozpoznawaniem znaków (OCR)
Nasza gama inteligentnych urządzeń pozwala na prostą cyfryzację dokumentów, umożliwia bezpośrednie przechowanie z (szyfrowanego transferu SSL). Użytkownicy mogą tworzyć pliki PDF zabezpieczone hasłem, a także dodawać cyfrowe podpisy do dokumentów z urządzenia lub laptopa. Pozostałe funkcje obejmują ograniczenie dostępu do określonych funkcji upoważnionym użytkownikom lub ograniczenie urządzeń, z których użytkownicy mogą drukować.

Streamline NX
Chroni poufne dokumenty, w tym funkcję bezpiecznego zwolnienia dokumentów wraz ze śledzeniem.

Bezpieczne zarządzanie dokumentami
Rozwiązania Ricoh mające na celu optymalizację procesu zarządzania dokumentami, od stworzenia i wykorzystania do bezpiecznej archiwizacji.

Przetwarza procesy papierowe na cyfrowe
Platforma usług, która obejmuje bezpieczny system ISO 21001, ISAE 3402 zapewnia bezpieczne przechowywanie danych poza siecią lokalną. Obejmuje konta płatne, rozrachunki i Ricoh Click and Post.

Zarządzanie urządzeniem i użytkownikiem

Jednym z największych zagrożeń dla bezpieczeństwa firmy są użytkownicy. Wydruk dokumentów stanowi znaczne ryzyko biznesowe zarówno pod względem kradzieży, jak i zaniedbania pracowników, a wiele firm nie posiada odpowiednich narzędzi, aby zapobiec nieautoryzowanemu przetwarzaniu poufnych dokumentów. Ponadto wiele firm coraz częściej korzysta z bezpłatnych rozwiązań do przesyłania plików lub przechowywania danych, które mogą stanowić zagrożenie dla ochrony danych.
Ponadto wiele urządzeń stanowi tzw.terminale informacyjne, które mogą pełnić rolę bramy do informacji biznesowych. Firmy muszą być świadome w jaki sposób zabezpieczyć urządzenia, takie jak drukarki, kopiarki itd, ponieważ są one najczęściej podłączane do urządzeń przenośnych i serwerów.

W jaki sposób Ricoh może pomóc

Inteligentne drukarki all-in-one
Tylko upoważnieni użytkownicy mogą uzyskać dostęp do określonych funkcji, takich jak drukowanie i skanowanie. Urządzenia zawierają szyfrowanie SSL, które za pomocą prywatnego klucza, szyfruje dane skanowane na serwerze, a także cyfrowy podpis aktualizacji oprogramowania sprzętowego, tak aby nie można było zainstalować złośliwego oprogramowania. Rozwiązanie blokady kaset na papier chroni poufne materiały, takie jak szablony certyfikatów i vouchery w kasetach na papier.

SmartDeviceMonitor
Oprogramowanie narzędziowe dostarczane jest z urządzeniami wielofunkcyjnymi firmy Ricoh oraz zestawami drukarek / skanera. To rozwiązanie pozwala administratorom systemu kontrolować uprawnienia dostępu użytkowników i śledzić używanie urządzenia.

Tablice interaktywne firmy Ricoh

Zaprojektowane z myślą o maksymalnej ochronie danych. Zawartość można bezpiecznie przechowywać i chronić hasłem. Zawartość zaplanowanych terminów jest usuwana, a zdalne sesje są zarządzane w środowisku LAN.

Usługa usuwania danych
Usługa usuwania danych z urządzeń wycofanych z eksploatacji. Certyfikowany i podlegający audytowi.

Infrastruktura IT i wsparcie

W miarę rozwijania się firm więcej urządzeń i systemów muszą się ze sobą łączyć. Strategie biznesowe wymagają zagwarantowania, że infrastruktura urządzenia może się rozwijać bez ryzyka stwarzającego zagrożenie dla bezpieczeństwa. W miarę zwiększania mobilności konieczne jest zapewnienie dodatkowych środków w celu ochrony urządzeń mobilnych i równoważenia konieczności wymiany informacji z obowiązkiem ochrony najważniejszych danych.

W jaki sposób Ricoh może pomóc

Środowisko pracy i mobilność

Oferujemy narzędzia i systemy dostosowane do celów rozwojowych konkretnego środowiska cyfrowego, umożliwiające sprawną pracę, współpracę oraz dostęp do aplikacji i danych firmowych z dowolnego miejsca, w dowolnym momencie. Sprostanie potrzebom użytkowników końcowych i stworzenie warunków do efektywnej pracy wymaga znajomości dostępnych narzędzi i systemów. Warto powierzyć to zadanie ekspertom z firmy Ricoh, którzy korzystając ze swej specjalistycznej wiedzy dokonają oceny możliwości cyfrowego środowiska pracy i zmaksymalizują jego wartość od fazy projektu po wdrożenie.

Sieć i zabezpieczenia

Dowiedz się, w jaki sposób projektujemy, wyznaczamy, budujemy i utrzymujemy sieć firmową, zapewniając jej skalowalność, stabilność i bezpieczeństwo. Gwałtowny wzrost liczby danych i podłączanych urządzeń sprawia, że mamy do czynienia z wcześniej niespotykanymi wymaganiami dotyczącymi sieci. W celu sprostania oczekiwaniom użytkowników i potrzebom firmy konieczne jest przekształcenie, zarządzanie i obsługa techniczna wydajnej i bezpiecznej sieci, która umożliwi komunikację w obrębie całej organizacji. Niezbędne są również niezawodne narzędzia zapobiegające i monitorujące wszelkie próby nieupoważnionego dostępu, nieuprawnionego użycia i szkodliwych ataków. Nasi eksperci służą pomocą w zaprojektowaniu, wdrożeniu i zarządzaniu siecią firmową zgodnie z konkretnymi potrzebami biznesowymi.


Nie udało się znaleźć potrzebnych informacji?

Zachęcamy do kontaktu i rozmowy o tym, jak możemy pomóc.

Kontakt