Strona głównaPowrót do menu głównego
Przegląd

Leading Change at Work

Technologia zmienia sposób naszej pracy. W Ricoh dbamy o to, aby zmiana ta była zjawiskiem pozytywnym dla Twoich zespołów i Twojej firmy. Wspieramy Ciebie i Twoich pracowników na każdym etapie, aby zapewnić szybką transformację środowiska pracy w Twojej firmie.
Poznaj wszystkie nasze rozwiązania
seamless digital workspace experience
Cyfrowe środowisko pracy

Dostępność

Jesteśmy świadkami kształtowania się nowego modelu pracy. Na bazie naszych rozwiązań, oprogramowania i usług wspieramy Twoją firmę w tworzeniu innowacyjnego środowiska pracy, które pozwoli podnieść zaaangażoanie, komfort i efektywność w Twoim zespole.
Poznaj wszystkie nasze rozwiązania
Zarządzanie procesami biznesowymi

Zorientowani na sukces

Uwolnij swoich pracowników od wykonywania ręcznych,  czasochłonnych i nieefektywnych zadań. Pomożemy Ci zoptymalizować procesy, aby Twoi pracownicy mogli działać skuteczniej. Zapewnimy nowoczesną technologię, specjalistyczną wiedzę i pełne wsparcie dla uproszczenia i usprawnienia procesów w Twojej organizacji.
Poznaj wszystkie nasze rozwiązania
Infrastruktura i chmura

Chmura obliczeniowa

Pełne wykorzystanie możliwości i wartości, jakie daje chmura wymaga odpowiedniego planu działania i zespołu, który go zrealizuje. Oferujemy rozwiązania w chmurze i specjalistyczną wiedzę, dzięki którym działania Twojej firmy staną się bardziej efektywne, oszczędne i bezpieczne.
Poznaj wszystkie nasze rozwiązania
Cyberbezpieczeństwo

Koniec z ryzykownym działaniem

Pomożemy Ci zaplanować skuteczną ochronę przed cyberzagrożeniami. Przeanalizujemy wrażliwe punkty, sprawdzimy procedury i świadomość pracowników. Wspólnie wdrożymy najlepsze zabezpieczenia, które będą stały na staży bezpieczeństwa Twojej firmy.
Poznaj wszystkie nasze rozwiązania
Digital Experience

Nowy poziom doświadczenia

Doskonałe doświadczenie klienta zaczyna się od doskonałego doświadczenia pracowników. Nasz wysoko wykwalifikowany zespół analityków danych i programistów projektuje, buduje, wdraża i serwisuje rozwiązania, których potrzebujesz.
Poznaj wszystkie nasze rozwiązania
Biurowe urządzenia drukujące i software

Najlepsza jakość w swojej klasie

Ricoh jest producentem wysokiej jakości urządzeń drukujących (drukarek, wielofunkcyjnych urządzeń drukujących oraz powielaczy). Oferujemy urządzenia o różnorodnych parametrach. Z łatwością dobierzesz sprzęt dostosowany do potrzeb Twojego zespołu.
Poznaj nasze produkty i oprogramowanie
Przegląd

Innowacyjna platforma do zamawiania wsparcia technicznego

Pełne wsparcie serwisowe dla produktów i usług w jednym miejscu. Oferujemy wsparcie, doradztwo i rozwiązania dla utrzymania sprawności działania Twojej firmy.
Uzyskaj wsparcie
AV technology and management
Przegląd

Wszystkie informacje w jednym miejscu

Przeczytaj najnowsze wiadomości, analizy i komentarze dotyczące najważniejszych trendów oraz wydarzeń.
Bądź na bieżąco z informacjami
News and events from Ricoh
Firma

Kim jesteśmy i czym się zajmujemy

Podczas realizacji usług kluczowa jest dla nas bliska współpraca z klientem. Dzięki temu podejściu, nasze rozwiązania są bardzo dobrze dostosowane do konkretnych potrzeb danej organizacji i efektywnie wspierają ją w realizacji kluczowych celów biznesowych.
Dowiedz się więcej o Ricoh
Przegląd

Skontaktuj się z nami

Jeżeli masz pytania dotyczące cen naszych rozwiązań lub produktów, potrzebujesz pomocy w związku z obsługą konta lub korzystasz już z naszych produktów i masz pytanie z zakresu pomocy technicznej, nasz zespół jest do Twojej dyspozycji.
Skontaktuj się z nami
customer and employee engagement
Przegląd

Pomagamy Ci zyskać przewagę konkurencyjną

Sprawdź i przeczytaj nasze najnowsze informacje o tym, co aktualnie liczy się najbardziej w rozwiązaniach biznesowych.
Poznaj najnowsze informacje
Ricoh Insights - Overview

Bezpieczeństwo danych

Temat cyberbezpieczeństwa i konieczności sprostania nowym regulacjom związanym z ochroną danych osobowych dotyczy wszystkich przedsiębiorstw, niezależnie od wielkości czy branży. Jednak zapewnienie właściwego bezpieczeństwa informacji może być dużym wyzwaniem dla firm. Zwłaszcza, że coraz więcej osób pracuje zdalnie lub ma elastyczny czas pracy. Dlatego dla sprawnego funkcjonowania organizacji kluczowy jest łatwy i niezawodny dostęp do dokumentów, danych, współpracowników oraz klientów – 24/7. Wymaga to zastosowania takich środków bezpieczeństwa, które sprawią, że udostępniane dokumenty będą w odpowiedni sposób chronione na każdym etapie.

Kompleksowa ochrona danych to być albo nie być dla współczesnych firm. Nieodpowiedni sposób przechowywania i udostępniania informacji może mieć bowiem katastrofalny wpływ na wydajność, zachowanie ciągłości biznesowej i bezpieczeństwo organizacji. Kluczową rolę odgrywają tu następujące czynniki:

 • Bez względu na wielkość czy rodzaj wszystkie przedsiębiorstwa są narażone na ataki typu phishing, DDoS czy ransomware. Niewłaściwe zarządzanie informacji oraz niedostosowanie się do standardów bezpieczeństwa może narazić firmę na wysokie straty finansowymi i wizerunkowe.
 • Regulacje prawne, takie jak ogólne rozporządzenie o ochronie danych (RODO), coraz częściej przewidują dotkliwe kary finansowe dla firm, które nie spełnią wszystkich wymogów dotyczących bezpieczeństwa przechowywanych i przetwarzanych danych wrażliwych..
 • Cyfryzacja daje wiele korzyści, ale jednocześnie wymaga zastosowania odpowiednich środków bezpieczeństwa, zwłaszcza przed rosnącym zagrożeniem ze strony ze strony cyberprzestępców. Z tego powodu o ochronie danych należy myśleć w skali całej firmy, biorąc pod uwagę nie tylko systemy operacyjne, ale również wszystkie urządzenia połączone z siecią.
 • W ciągu ostatniej dekady zmieniły się możliwości i zadania, które wykonują nabiurkowe drukarki i wielofunkcyjne urządzenia drukujące. Odpowiadają za druk, cyfryzację i archiwizację dużej części dokumentów i danych firmowych. W związku z tym stanowią jedno z najistotniejszych, lecz często niedostrzeganych ogniw łańcucha obiegu dokumentów.

Czy Twoja firma jest bezpieczna? Cyberzagrożenia o których musisz wiedzieć: Realia, ryzyko i rozwiązania w biznesie to lektura obowiązkowa dla świadomych przedsiębiorstw.

Wyzwania w zakresie bezpieczeństwa danych - problemy i rozwiązania

Nowoczesne przedsiębiorstwa starają się tworzyć bardziej elastyczne i mobilne miejsca pracy. Stawia to przed nimi liczne wyzwania— nie tylko związane z samym wdrażaniem zmian, ale również z utrzymaniem bezpieczeństwa informacji firmowych w środowisku sięgającym daleko poza mury tradycyjnego biura. Korzystanie z rozwiązań będących poza kontrolą firmy może mieć fatalne skutki dla bezpieczeństwa kluczowych danych. Biorąc ten fakt pod uwagę inwestycja w narzędzia do współdzielenia dokumentów i informacji oraz stworzenie odpowiednich procedur to konieczność dla wszystkich współczesnych organizacji.
W jaki sposób zrównoważyć oczekiwania pracowników w zakresie mobilności z potrzebą ochrony informacji?  Czy Twoje dane cyfrowe są bezpieczne?  Jak zapewnić prawidłowe przetwarzanie danych, zgodne z przepisami RODO? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w trzech poniższych materiałach: „Kompleksowe podejście do ochrony danych”, „Elastyczny model pracy”, „Innowacyjne środowisko pracy”.

Przeczytaj więcej

 • Kompleksowe podejście do ochrony danych

  Kompleksowe podejście do ochrony danych

  Kompleksowa troska o cyberbezpieczeństwo to być albo nie być współczesnych firm. Mimo, że sukcesywnie rośnie świadomość znaczenia tego faktu, to przypadki naruszenia danych nadal dotykają sporego odsetka przedsiębiorstw.

  PobierzPobierz

 • Elastyczny model pracy

  Elastyczny model pracy

  Firmy muszą działać w sposób dużo bardziej elastyczny i zwinnie reagować na zmiany zachodzące na rynku. W związku z tym kładą ogromny nacisk na efektywne wykorzystanie potencjału, który drzemie w danych biznesowych, które posiadają.

  PobierzPobierz

 • Innowacyjne środowisko pracy

  Innowacyjne środowisko pracy

  W jaki sposób zwiększyć produktywność i wydajność pracy oraz zapewnić bezpieczeństwo danych w firmie?

  PobierzPobierz


Pomagamy chronić Twoją firmę

Wszystkie produkty i usługi w ofercie Ricoh wyposażono w funkcje podnoszące bezpieczeństwo danych. Współczesne przedsiębiorstwa muszą chronić dane w sposób kompleksowy i mieć na uwadze cały cykl życia dokumentu.

Pobierz

 • Zabezpieczenia urządzeń

  Zabezpieczenia urządzeń

  Jak firma Ricoh może pomóc klientom w przezwyciężeniu złożonych problemów związanych z bezpieczeństwem danych i urządzeń.

 • Ochrona danych

  Ochrona danych

  Trzy kluczowe obszary, w których firma Ricoh chroni dane od początku do końca tworzenia dokumentu lub danych.

 • Zarządzanie usługami bezpieczeństwa

  Zarządzanie usługami bezpieczeństwa

  Rozpocznij współpracę z firmą Ricoh, która pomoże Ci rozwiązać problemy związane z bezpieczeństwem teraz jak i w przyszlości.


Zarządzanie ryzykiem i reputacją

Firma Ricoh oferuje rozwiązania dopasowane do szczegółowych potrzeb konkretnej organizacji. Opracowaliśmy je zgodnie z najlepszymi praktykami branżowymi oraz na podstawie wiedzy zdobytej w trakcie współpracy z klientami na całym świecie. 

Nasze kompetencje w dziedzinie zarządzania bezpieczeństwem informacji potwierdza globalny certyfikat ISO 27001.


Ochrona cennych informacji biznesowych
Podczas projektowania i planowania nowych urządzeń oraz usług bezpieczeństwo danych ma dla nas priorytetowe znaczenie. Oferujemy zróżnicowane rozwiązania: od bezpiecznego druku poufnych dokumentów po bezpieczne przechowywanie danych i zarządzanie nimi
Opracowaliśmy także specjalne rozwiązania pomagające w zachowaniu zgodności z przepisami. Na przykład nasza usługa Data Cleansing Services zapewnia usunięcie wszelkich informacji umożliwiających identyfikację osób oraz danych o znaczeniu strategicznym z pamięci wycofywanych z eksploatacji urządzeń wielofunkcyjnych.

Zabezpieczenia obejmujące różne urządzenia i lokalizacje 
Dzięki dostępowi do funkcji podnoszących bezpieczeństwo danych, nasze rozwiązania ułatwiają bezpieczne dzielenie się informacjami i dokumentami między osobami pracującymi poza biurem. Ułatwiają również pełną kontrolę nad dostępem do kluczowych i poufnych dokumentów.
Mamy doświadczenie w oferowaniu usług w tak wymagających pod względem bezpieczeństwa informacji sektorach jak: usługi finansowe, administracja publiczna i służba zdrowia. Przekonaj się jakie rozwiązanie możemy zaproponować Twojej firmie.


Nie udało się znaleźć potrzebnych informacji?

Zachęcamy do kontaktu i rozmowy o tym, jak możemy pomóc.

Kontakt

Także w