Strona głównaPowrót do menu głównego
Przegląd

Leading Change at Work

Technologia zmienia sposób naszej pracy. W Ricoh dbamy o to, aby zmiana ta była zjawiskiem pozytywnym dla Twoich zespołów i Twojej firmy. Wspieramy Ciebie i Twoich pracowników na każdym etapie, aby zapewnić szybką transformację środowiska pracy w Twojej firmie.
Poznaj wszystkie nasze rozwiązania
seamless digital workspace experience
Cyfrowe środowisko pracy

Dostępność

Jesteśmy świadkami kształtowania się nowego modelu pracy. Na bazie naszych rozwiązań, oprogramowania i usług wspieramy Twoją firmę w tworzeniu innowacyjnego środowiska pracy, które pozwoli podnieść zaaangażoanie, komfort i efektywność w Twoim zespole.
Poznaj wszystkie nasze rozwiązania
Zarządzanie procesami biznesowymi

Zorientowani na sukces

Uwolnij swoich pracowników od wykonywania ręcznych,  czasochłonnych i nieefektywnych zadań. Pomożemy Ci zoptymalizować procesy, aby Twoi pracownicy mogli działać skuteczniej. Zapewnimy nowoczesną technologię, specjalistyczną wiedzę i pełne wsparcie dla uproszczenia i usprawnienia procesów w Twojej organizacji.
Poznaj wszystkie nasze rozwiązania
Infrastruktura i chmura

Chmura obliczeniowa

Pełne wykorzystanie możliwości i wartości, jakie daje chmura wymaga odpowiedniego planu działania i zespołu, który go zrealizuje. Oferujemy rozwiązania w chmurze i specjalistyczną wiedzę, dzięki którym działania Twojej firmy staną się bardziej efektywne, oszczędne i bezpieczne.
Poznaj wszystkie nasze rozwiązania
Cyberbezpieczeństwo

Koniec z ryzykownym działaniem

Pomożemy Ci zaplanować skuteczną ochronę przed cyberzagrożeniami. Przeanalizujemy wrażliwe punkty, sprawdzimy procedury i świadomość pracowników. Wspólnie wdrożymy najlepsze zabezpieczenia, które będą stały na staży bezpieczeństwa Twojej firmy.
Poznaj wszystkie nasze rozwiązania
Digital Experience

Nowy poziom doświadczenia

Doskonałe doświadczenie klienta zaczyna się od doskonałego doświadczenia pracowników. Nasz wysoko wykwalifikowany zespół analityków danych i programistów projektuje, buduje, wdraża i serwisuje rozwiązania, których potrzebujesz.
Poznaj wszystkie nasze rozwiązania
Biurowe urządzenia drukujące i software

Najlepsza jakość w swojej klasie

Ricoh jest producentem wysokiej jakości urządzeń drukujących (drukarek, wielofunkcyjnych urządzeń drukujących oraz powielaczy). Oferujemy urządzenia o różnorodnych parametrach. Z łatwością dobierzesz sprzęt dostosowany do potrzeb Twojego zespołu.
Poznaj nasze produkty i oprogramowanie
Przegląd

Innowacyjna platforma do zamawiania wsparcia technicznego

Pełne wsparcie serwisowe dla produktów i usług w jednym miejscu. Oferujemy wsparcie, doradztwo i rozwiązania dla utrzymania sprawności działania Twojej firmy.
Uzyskaj wsparcie
AV technology and management
Przegląd

Wszystkie informacje w jednym miejscu

Przeczytaj najnowsze wiadomości, analizy i komentarze dotyczące najważniejszych trendów oraz wydarzeń.
Bądź na bieżąco z informacjami
News and events from Ricoh
Firma

Kim jesteśmy i czym się zajmujemy

Podczas realizacji usług kluczowa jest dla nas bliska współpraca z klientem. Dzięki temu podejściu, nasze rozwiązania są bardzo dobrze dostosowane do konkretnych potrzeb danej organizacji i efektywnie wspierają ją w realizacji kluczowych celów biznesowych.
Dowiedz się więcej o Ricoh
Przegląd

Skontaktuj się z nami

Jeżeli masz pytania dotyczące cen naszych rozwiązań lub produktów, potrzebujesz pomocy w związku z obsługą konta lub korzystasz już z naszych produktów i masz pytanie z zakresu pomocy technicznej, nasz zespół jest do Twojej dyspozycji.
Skontaktuj się z nami
customer and employee engagement
Przegląd

Pomagamy Ci zyskać przewagę konkurencyjną

Sprawdź i przeczytaj nasze najnowsze informacje o tym, co aktualnie liczy się najbardziej w rozwiązaniach biznesowych.
Poznaj najnowsze informacje
Ricoh Insights - Overview

Inteligentne szafy Ricoh

Inteligentne szafy Ricoh

Zmiana modelu pracy wymaga wprowadzenia nowych rozwiązań w przestrzeni biurowej. Jednym z nich są Inteligentne szafy Ricoh. Inteligentne szafki mają wiele zastosowań w środowisku biurowym: mogą posłużyć jako miejsce do przechowania rzeczy osobistych, których nie możemy po pracy zabrać z biura lub dystrybutor materiałów np. tonerów do drukarki, sprzętu IT.

Biura muszą być przystosowane do elastycznego trybu pracy – zapewniać dostępność 24/7. Wraz z wprowadzeniem modelu hybrydowego konieczne jest wprowadzenie rozwiązań, które pozwolą na bezkontaktowe przekazanie np. sprzętu IT, przesyłki, podpisanej umowy. Do tego celu posłużyć mogą Inteligentne szafy Ricoh.

Inteligentne szafki – zastosowanie w centrach dystrybucyjnych i przemyśle

Inteligentne szafki stają się również coraz częstszym elementem wyposażenia w centrach dystrybucyjnych, czy zakładach pracy, w których służą do wydawania sprzętu do pracy. Inteligentne szafy Ricoh usprawniają nie tylko wydawanie sprzętu, ale mogą minimalizować ryzyko wystąpienia przestojów wynikających z awarii urządzeń potrzebnych do pracy. Przykładowo, pracownik chowa zepsuty terminal do szafki i wskazuje, że sprzęt wymaga naprawy. Ten następnie jest przekazywany do serwisu.
Funkcje i zalety

Inteligentne szafy Ricoh to innowacyjne połączenie kompaktowej przestrzeni do przechowywania i technologii łączności. Jest to skalowalne rozwiązanie obsługujące funkcję dynamicznego zdalnego przydzielania przestrzeni i gwarantujące bezpieczny całodobowy bezkluczykowy dostęp, kompleksowy nadzór oraz szczegółowe raporty dotyczące użytkowania. Oparte na tej technologii rozwiązania do przechowywania są przeznaczone dla  biur, działów obsługi poczty oraz sektorów sprzedaży detalicznej i rekreacji.

 • Modułowa budowa oraz możliwość rozbudowy i dostosowania do potrzeb firmy;
 • Bezkluczykowy dostęp;
 • Platforma internetowa do rezerwacji;
 • Lepsze śledzenie odpowiedzialności i ograniczone przechowywanie zbędnych przedmiotów;
 • Całodobowy dostęp (lub tylko wtedy, gdy budynek jest otwarty).
Case studies

Case study Rada Miasta Coventry

use-cases-smart
Na zastosowanie inteligentnych szafek zdecydował się nasz klient z Wielkiej Brytanii – Rada Miasta Coventry, która zatrudnia w sumie 5500 urzędników i pracowników. Inteligentne szafki zostały zamówione przed wybuchem pandemii i okazały się dużym wybawieniem podczas jej trwania.

Pracownicy działu IT poświęcali bardzo wiele czasu na rozwiązywanie problemów ze sprzętem oraz wydawaniem sprzętu dla nowych pracowników. Każdy problem wiązał się z osobistą wizytą pracownika, co dodatkowo wydłużało czas naprawy. Pracownicy IT również osobiście wydawali sprzęt IT nowym pracownikom.


W związku z tym zdecydowano się na wprowadzenie rozwiązania, które przyspieszy i sformalizuje oba procesy.

Inteligentne szafki, które stanęły w Radzie Miasta Coventry służą obecnie:

 • do odbierania sprzętu przez nowych pracowników;
 • przekazywania niedziałającego sprzętu;
 • wydawania zastępczych pakietów sprzętowych pracownikom, których sprzęt uległ awarii.
Dzięki szafkom znacznie odciążono pracowników działu IT. Zredukowano liczbę pracowników działu, którzy muszą być obecni w ciągu dnia w siedzibie urzędu z 20 do 2. O 95% zmniejszył się czas, który pracownicy działu IT musieli poświęcać w tym procesie na osobiste kontakty.

Te wyniki osiągnięto jeszcze przed pandemią. W trakcie jej trwania inteligentne szafki stały się prawdziwym wybawieniem. Szafkami można zarządzać w pełni zdalnie i na bieżąco analizować ich zajętość i wykorzystanie. Dzięki temu rozwiązaniu można też analizować czas rozwiązywania problemów ze sprzętem i znacznie efektywniej monitorować jego wykorzystanie. Firma Ricoh oferuje profesjonalne automaty paczkowe, świadczy także różnego rodzaju usługi biznesowe, w tym pomaga wdrożyć elektroniczny obieg dokumentów w firmie.Smart Locker's

Przygotuj firmę do wyzwań hybrydowego modelu pracy

Dowiedz się, jak dzięki inteligentnym automatom paczkowym możesz usprawnić pracę działu IT w Twojej firmie.

 • Automaty paczowe w RPA

  Przeczytaj, w jaki sposób automaty paczkowe wpływają na wygodę klienta i rozwój e-commerce w Republice Południowej Afryki?

  Pobierz broszuręPobierz broszurę

 • InPost

  InPost Italia powierzyło firmie Ricoh świadczenie pomocy technicznej dla swojej sieci automatów zainstalowanych na terenie całych Włoch.

  Pobierz broszuręPobierz broszurę

 • Robotic Service Advantage

  Service Advantage dla robotyki

  Skorzytsaj z najwyższej klasy pomocy technicznej dla swoich klientów w całej Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

 • Drukarki etykiet Zebra

  Zebra - Zarządzanie usługami druku

  Zabezpiecz codzienne działania firmy, powierzając zadania związane z obsługą i serwisowaniem urządzeń drukujących etykiety firmie Ricoh.