Strona głównaPowrót do menu głównego
Przegląd

Leading Change at Work

Technologia zmienia sposób naszej pracy. W Ricoh dbamy o to, aby zmiana ta była zjawiskiem pozytywnym dla Twoich zespołów i Twojej firmy. Wspieramy Ciebie i Twoich pracowników na każdym etapie, aby zapewnić szybką transformację środowiska pracy w Twojej firmie.
Poznaj wszystkie nasze rozwiązania
seamless digital workspace experience
Cyfrowe środowisko pracy

Dostępność

Jesteśmy świadkami kształtowania się nowego modelu pracy. Na bazie naszych rozwiązań, oprogramowania i usług wspieramy Twoją firmę w tworzeniu innowacyjnego środowiska pracy, które pozwoli podnieść zaaangażoanie, komfort i efektywność w Twoim zespole.
Poznaj wszystkie nasze rozwiązania
Zarządzanie procesami biznesowymi

Zorientowani na sukces

Uwolnij swoich pracowników od wykonywania ręcznych,  czasochłonnych i nieefektywnych zadań. Pomożemy Ci zoptymalizować procesy, aby Twoi pracownicy mogli działać skuteczniej. Zapewnimy nowoczesną technologię, specjalistyczną wiedzę i pełne wsparcie dla uproszczenia i usprawnienia procesów w Twojej organizacji.
Poznaj wszystkie nasze rozwiązania
Infrastruktura i chmura

Chmura obliczeniowa

Pełne wykorzystanie możliwości i wartości, jakie daje chmura wymaga odpowiedniego planu działania i zespołu, który go zrealizuje. Oferujemy rozwiązania w chmurze i specjalistyczną wiedzę, dzięki którym działania Twojej firmy staną się bardziej efektywne, oszczędne i bezpieczne.
Poznaj wszystkie nasze rozwiązania
Cyberbezpieczeństwo

Koniec z ryzykownym działaniem

Pomożemy Ci zaplanować skuteczną ochronę przed cyberzagrożeniami. Przeanalizujemy wrażliwe punkty, sprawdzimy procedury i świadomość pracowników. Wspólnie wdrożymy najlepsze zabezpieczenia, które będą stały na staży bezpieczeństwa Twojej firmy.
Poznaj wszystkie nasze rozwiązania
Digital Experience

Nowy poziom doświadczenia

Doskonałe doświadczenie klienta zaczyna się od doskonałego doświadczenia pracowników. Nasz wysoko wykwalifikowany zespół analityków danych i programistów projektuje, buduje, wdraża i serwisuje rozwiązania, których potrzebujesz.
Poznaj wszystkie nasze rozwiązania
Biurowe urządzenia drukujące i software

Najlepsza jakość w swojej klasie

Ricoh jest producentem wysokiej jakości urządzeń drukujących (drukarek, wielofunkcyjnych urządzeń drukujących oraz powielaczy). Oferujemy urządzenia o różnorodnych parametrach. Z łatwością dobierzesz sprzęt dostosowany do potrzeb Twojego zespołu.
Poznaj nasze produkty i oprogramowanie
Przegląd

Innowacyjna platforma do zamawiania wsparcia technicznego

Pełne wsparcie serwisowe dla produktów i usług w jednym miejscu. Oferujemy wsparcie, doradztwo i rozwiązania dla utrzymania sprawności działania Twojej firmy.
Uzyskaj wsparcie
AV technology and management
Przegląd

Wszystkie informacje w jednym miejscu

Przeczytaj najnowsze wiadomości, analizy i komentarze dotyczące najważniejszych trendów oraz wydarzeń.
Bądź na bieżąco z informacjami
News and events from Ricoh
Firma

Kim jesteśmy i czym się zajmujemy

Podczas realizacji usług kluczowa jest dla nas bliska współpraca z klientem. Dzięki temu podejściu, nasze rozwiązania są bardzo dobrze dostosowane do konkretnych potrzeb danej organizacji i efektywnie wspierają ją w realizacji kluczowych celów biznesowych.
Dowiedz się więcej o Ricoh
Przegląd

Skontaktuj się z nami

Jeżeli masz pytania dotyczące cen naszych rozwiązań lub produktów, potrzebujesz pomocy w związku z obsługą konta lub korzystasz już z naszych produktów i masz pytanie z zakresu pomocy technicznej, nasz zespół jest do Twojej dyspozycji.
Skontaktuj się z nami
customer and employee engagement
Przegląd

Pomagamy Ci zyskać przewagę konkurencyjną

Sprawdź i przeczytaj nasze najnowsze informacje o tym, co aktualnie liczy się najbardziej w rozwiązaniach biznesowych.
Poznaj najnowsze informacje
Ricoh Insights - Overview

Zintegrowane usługi zarządzania cyklem eksploatacji IT

Zintegrowane usługi zarządzania cyklem życia IT firmy Ricoh umożliwiają krajowym i międzynarodowym przedsiębiorstwom optymalizację i przekształcenie infrastruktury IT.

Nasza oferta usług IT oparta na najlepszych praktykach branżowych, pomaga firmom w opracowaniu i rozwijaniu ich strategii IT oraz zaprojektowaniu i realizacji złożonych projektów infrastrukturalnych. Kiedy infrastruktura IT spełnia już swoje zadania, oferujemy Państwu spersonalizowane i elastyczne opcje pomocy technicznej.

Firmom międzynarodowym zapewniamy pojedynczy punkt kontaktu umożliwiający koordynację wszystkich dostarczanych usług firmy Ricoh, na poziomie lokalnym i międzynarodowym. Działania te wspiera nasz zespół Service Desk, lokalne centra technologiczne oraz rozległa sieć iżynierów serwisu.

Zintegrowane usługi zarządzania cyklem życia IT firmy Ricoh to wszechstronna i dostosowywana oferta usług informatycznych uzupełniająca obecne możliwości IT Państwa firmy. Wchodzące w jej zakres usługi wsparcia, zarówno lokalnego jak i wsparcia na żądanie, umożliwiają Państwa pracownikom koncentrację na wykonywanej pracy oraz podniesieniu poziomu inowacyjności firmy.

Nasza oferta obejmuje następujące usługi:

 • doradztwo, projektowanie i zarządznie procesem zmiany;
 • zarządzanie produktami i logistyką;
 • przygotowanie i wdrożenia;
 • zarządzanie dostarczanymi usługami;
 • pomoc techniczna i wsparcie serwisowe;
 • wycofywanie z użycia po upływie zakładanego czasu eksploatacji.
Funkcje i zalety

Jako strategiczny partner naszych klientów, pracujemy wspólnie nad określeniem,  które usługi maja największą wartość dla Państwa firmy, aby pomoc techniczna była dobrze ukierunkowana i skuteczna.

Oferujemy m. in. konsultacje, usługi projektowe, realizacje procesów zakupowych, dostawy, konserwację i optymalizację infrastruktury zarządzanie nią, a także w miarę potrzeb odpowiednią pomoc techniczną . Naszymi usługami zarządzamy przy użyciu sprawdzonych metodologii, takich jak ITIL, Prince2 i Six Sigma, konsekwentnie zapewniając wysoką jakość usług we wszystkich regionach.

Niższy koszt utrzymania infrastruktury IT

Wybierając Ricoh jako partnera Twojej firmy, możnesz uprościć zarządzanie infrastrukturą IT, a Twoi pracownicy mogą skupiąć się na wspieraniu rozwój firmy zamiast jej działań operacyjnych.

Wybierając nasze usługi w celu wsparcia własnego zespołu IT, możesz obniżyć ogólne koszty operacyjne, zmniejszyć złożoność operacji i osiągnąć wymierne korzyści finansowe. Zintegrowane usługi IT Lifecycle zapewniają Twojej firmie pełną kontrolę nad usługami, które otrzymujesz. W połączeniu z przejrzystym model rozliczeniowy usług firmy Ricoh,  planowanie budżetu IT staje się dużo prostsze .

Większa wydajność swojej infrastruktury

Nasz proces pomocy technicznej został zaprojektowany tak aby zapewnić optymalizację wydajności Twojej infrastruktury w celu zwiększenia efektywności środowiska IT firmy. Dzięki stosowaniu innowacyjnych rozwiazań wpołączeniu z akredytowanym zespołom i strategicznemu partnerstwu z dostawcami technologii IT oferujemy rozwiązania, które usprawniają niezawodność działania Twojej firmy.

Katalog zintegrowanych i skalowalnych opcji wsparcia

Nasza oferta wsparcia IT jest kompleksowa i skalowalna, a zespół Service Desk stanowi pojedynczy punkt kontaktu w sprawach dostarczanych usług pomocy technicznej — zarówno lokalnych, jak i międzynarodowych. Zintegrowane usługi IT Lifecycle można również łączyć z naszym usługami wsparciem infrastruktury obiegu dokumentów i systemów komunikacji. Połączone usługi Ricoh zapewniają kompleksowe zarządzania infrastrukturą IT.

Case studies

Ricoh pomaga "specjalistom od doręczeń" w budowie infrastruktury IT w siedzibie głównej

Klient jest przodującym usługodawcą w dziedzinie dostarczania przesyłek, obsługującym niemal 200 milionów odbiorów i doręczeń rocznie. W wyniku podziału głównej firmy, firma musiała zorganizować swoją siedzibę główną i zapewnić sobie usługi wsparcia oraz infrastrukturę IT. Aby skrócić czas wdrażania i zwiększyć efektywność bieżącego wsparcia technicznego, klient zdecydował się na outsourcing zarządzania infrastrukturą komputerów IT na rzecz firmy Ricoh.

Podczas przenoszenia procesów firmowych do nowej siedziby firma Ricoh współpracowała z wewnętrznym działem IT podczas projektowania, uruchamiania i zarządzania wdrożeniem nowej infrastruktury IT oraz przestrzeni biurowej. Podczas migracji procesów i systemów klienta z dotychczasowej głównej infrastruktury firma Ricoh świadczyła usługi doradcze oraz wykonywała m. in migrację poczty e-mail IBM Lotus Notes do systemów Microsoft Exchange.

Firma Ricoh monitoruje i konserwuje infrastrukturę IT w centrach danych klienta, komputery użytkowników końcowych, wraz z zainstalowanym oprogramowanie, maksymalizując dostępność dostarczanych przez IT usług biznesowych. Zarządza firmowyą usługą IT Service Desk, zapewniając sprawną obsługę przy użyciu rozwiązań wsparcia zdalnego jak i lokalnego.

Firma Ricoh dysponuje elastycznym katalogiem usług IT wspierających szybkie zmiany w firmach i potrzeby biznesowe. Zapewniamy także porady w zakresie budowania firmowej strategii IT, oferując dostęp do informacji na temat nowości technicznych największych producentów, a także wskazując, jak mogą one zaspokajać pojawiajace się potrzeby biznesowe.

Powiązane usługi

 • Pay Per Seat

  USŁUGA KTÓREJ POTRZEBUJESZ

  Pełny zakres usług i rozwiązań IT dotyczących urządzeń użytkowników z rozliczeniem na podstawie wykorzystania.

 • Power Office

  PROSTE IT

  Dwie wszechstronne, opłacalne opcje wsparcia IT przeznaczone dla małych firm