Fraikin case study banner

CASE STUDY

Budowanie cyfrowego środowiska pracy we Fraikin

Ricoh prowadzi największy od lat projekt transformacji cyfrowej w firmie Fraikin

Fraikin to europejski lider w wynajmie pojazdów użytkowych i dostawczych, proponujący różne rozwiązania tj. wynajem długoterminowy, krótkoterminowy oraz zarządzanie flotą. Posiadając sieć ponad 200 oddziałów oferuje kompleksową obsługę serwisową 360 dla wynajmu długoterminowego pojazdów dostawczych, ciężarowych oraz samochodów specjalnych. Dzięki partnerstwu z Ricoh Workplace Services, firma zrealizowała jeden ze swoich najważniejszych w ciągu dziesięciu lat projektów transformacji.


Firma, przy wsparciu Ricoh zaprojektowała i przekształciła swoją siedzibę główną w innowacyjne, wydajne i dostosowane do swoich indywidualnych potrzeb wartościowe miejsce pracy. Dzięki czemu usprawniona została wewnętrzna komunikacja i współpraca. Zmniejszona, ale lepiej rozplanowana przestrzeń jest teraz efektywniej wykorzystywana. A Fraikin całkowicie odmienił swój dotychczasowy wizerunek na bardziej nowoczesny.
''Fraikin postanowił stać się nowoczesną, bardziej wydajną i świadomą cyfrowo organizacją. Dzięki usługom Ricoh Workplace Services przeprowadziliśmy jedną z najważniejszych i najbardziej wpływowych transformacji, jakich firma doświadczyła w ciągu ostatnich 10 lat. Reakcja odwiedzających była fenomenalna. Jeden z naszych największych klientów stwierdził, że Fraikin z dnia na dzień stał się firmą XXI wieku. Te słowa idealnie odzwierciedlają cele, jakie wiązaliśmy z tym projektem.''


Henry Horsfall, Dyrektor HR, Fraikin
Skontaktuj się z nami

Porozmawiaj z ekspertem Ricoh.

Umów się na konsultację i przekonaj się, jak możemy pomóc Twojej firmie.

Umów się na spotkanie